1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Za 3. štvrťrok sa na mýte vybralo 56,03 mil. eur,o 4,1 % viac ako vlani

euros 10 20
Bratislava – Na mýte sa v septembri tohto roka vybralo 19,35 milióna eur. Za celý tretí štvrťrok dosiahol výber mýta 56,03 milióna eur, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka o 2,18 milióna eur viac.

Opel rozšíril od septembra klientske portfólio spoločnosti GEFCO

gefco logo
Od septembra rozšírila logistická spoločnosť GEFCO portfólio klientov na slovenskom trhu. Svoje služby poskytuje ďalšej značke automobilov, nemeckému Opelu.

EÚ dá vyše 117 miliónov eur na projekty na zlepšenie dopravnej infraštruktúry

euros
Brusel - Európska komisia (EK) oznámila, že EÚ investuje viac ako 117 miliónov eur do 39 kľúčových dopravných projektov, ktoré pomôžu dobudovať chýbajúce dopravné spojenia na kontinente a zamerajú sa tiež na trvalo udržateľné spôsoby dopravy.

V Pekingu otvorili nové medzinárodné letisko

Airport 1
Peking - V stredu otvorili v Pekingu nové medzinárodné letisko, ktoré patrí medzi najväčšie na svete. Jeho výstavba trvala len 4 roky.

Nemecko poskytne aerolíniám Condor úver vo výške 380 mil. eur

euro bankovky zviazane
Berlín - Letecká spoločnosť Condor, patriaca skrachovanému britskému koncernu Thomas Cook, dostane od nemeckého štátu finančnú podporu, ktorá by jej mala pomôcť udržať sa nad vodou a nadýchnuť sa.

Slovinské Adria Airways zastavili lety pre problémy s likviditou

euros
Ľubľana - Slovinský letecký dopravca Adria Airways v utorok pozastavil všetky operácie zo svojich troch základní na Balkáne - z Ľubľany, Prištiny a Tirany - pre problémy s likviditou.

Ryanair očakáva, že boeingy 737 MAX začne využívať vo februári alebo v marci

ryanair plane
Dublin - Írska nízkonákladová spoločnosť Ryanair predpokladá, že najrealistickejším dátumom začatia využívania boeingov 737 MAX je február, prípadne začiatok marca. Povedal to vo štvrtok šéf spoločnosti Michael O'Leary.

ZSSK dosiahla v auguste vyššie tržby ako pred zavedením bezplatnej prepravy

Train
Bratislava - V auguste 2019 sa tržby Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) vyšplhali na 9,1 milióna eur, je to najviac od roku 2014. Informoval o tom Tomáš Kováč, riaditeľ odboru komunikácie a hovorca spoločnosti.

Dachser buduje novú pobočku v Nemecku

DACHSER logo
Po nedávnom oznámení o rozvoji svojho areálu v Lozorne pri Bratislave začal poskytovateľ logistických služieb Dachser s výstavbou novej pobočky aj na severe Nemecka v Neumünster.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...