1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Spoločnosť Huawei predstavila inteligentné riešenia pre železnice budúcnosti na podujatí Asia Pacific Rail 2023

huawei logo
Bangkok - Spoločnosť Huawei predstavila svoje špičkové inteligentné riešenia pre železnice budúcnosti na podujatí Asia Pacific Rail 2023, ktoré je najvplyvnejším železničným podujatím v regióne.

Správa ciest KSK kupuje mostné provizórium za 264.600 eur

euros2
Košice - Správa ciest Košického samosprávneho kraja (SC KSK) zakúpi mostné provizórium za 264.600 eur s DPH. Dodávateľom je na základe výsledkov verejného obstarávania spoločnosť Globaltech Slovakia.

Humenné dokončilo výstavbu viacerých ciest a chodníkov

square workers
Humenné - Mesto Humenné ukončilo v uplynulom období výstavbu novej miestnej cesty a chodníka v lokalite Podskalka a tiež chodníkov na uliciach Valaškovská a Čapajevova. Ako informuje na webstránke mesta Marián Škuba z tlačového referátu mestského úradu, zabezpečí sa tým súvislý prechod pre peších až do centra mesta.

TSK začal s rekonštrukciou 12-kilometrového úseku cesty Veľké Uherce - Skýcov

Road construction machinery
Veľké Uherce – Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) spustil tri etapy rekonštrukcie cesty II/511 z obce Veľké Uherce v okrese Partizánske po obec Skýcov v okrese Zlaté Moravce. Informoval o tom predseda TSK Jaroslav Baška.

Mestské dopravné podniky štát pre výpadky v koronakríze doteraz neodškodnil

coins
Bratislava - Mestským dopravným podnikom v Bratislave, Žiline, Prešove a Košiciach štát doteraz nekompenzoval výpadky v príjmoch pre koronakrízu. Upozornila na to Únia miest Slovenska (ÚMS) s tým, že štát inak postupoval pri súkromných poskytovateľoch verejnej dopravy, ktorých odškodnil.

Strata EasyJet v 1. polroku klesla

easyjet plane
Londýn - Britská letecká spoločnosť EasyJet vo štvrtok oznámila, že v 1. polroku svojho finančného roka 2022/23 znížila svoje straty, aj napriek rastúcim nákladom. Pomohol jej silný dopyt zo strany dovolenkárov.

Mesto Michalovce vyhlásilo súťaž na rekonštrukciu Stráňanského mosta

bridge1
Michalovce - Mesto Michalovce vyhlásilo výzvu na predkladanie ponúk na rekonštrukciu Stráňanského mosta cez rieku Laborec. Vyplýva to z oznámenia zverejneného vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Celková predpokladaná hodnota zákazky je vo výške viac ako 1,19 milióna eur bez DPH.

Tržby aerolínií Air France-KLM vzrástli o vyše 40 %, prekonali očakávania trhov

Air France KLM logo
Paríž/Amsterdam - Letecká spoločnosť Air France - KLM oznámila za 1. kvartál vyššie než pôvodne očakávané tržby, keď vyťažila z celosvetového zotavenia leteckého biznisu po pandémii nového koronavírusu a vysokého dopytu po letenkách na letnú sezónu. Informovala o tom agentúra Reuters.

Milióny ľudí si kúpili nový lacný lístok na verejnú dopravu v celom Nemecku

bus public
Berlín - Viac ako tri milióny ľudí si už zakúpilo nový lacný lístok na verejnú dopravu v celom Nemecku. Lístok platí od pondelka a umožňuje využívať všetky miestne a regionálne vlaky, autobusy a metro po celej krajine za 49 eur mesačne. TASR správu prevzala z agentúry AP.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...