1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

V prvom štvrťroku 2024 sa na elektronickom mýte vybralo vyše 61 miliónov eur

NDS logo
Bratislava - V marci prostredníctvom komplexnej služby elektronického výberu mýta vybrala spoločnosť SkyToll pre Národnú diaľničnú spoločnosť (NDS) 21,3 milióna eur. Za prvý štvrťrok 2024 výber mýta za použitie spoplatnených úsekov ciest na Slovensku presiahol 61,5 milióna eur, ide o medziročný nárast o 4 %.

Úsek diaľnice pri Ružomberku chcú odovzdať do užívania do konca roka 2025

road construction 2
Ružomberok - Diaľničný úsek pri Ružomberku plánujú odovzdať do užívania motoristom do konca roka 2025. Po kontrolnom dni na stavbe D1 Hubová - Ivachnová to oznámil minister dopravy Jozef Ráž (nominant Smeru-SD). Zhodnotil, že s intenzitou prác je spokojný.

Taliansky protimonopolný úrad vyšetruje Ryanair

ryanair plane
Rím/Dublin - Taliansky protimonopolný úrad vyšetruje Ryanair pre podozrenie z narušenia hospodárskej súťaže.

Letecké spoločnosti bojujú s nedostatkom lietadiel pred letnou sezónou

Plane engine1
Chicago - Globálny letecký priemysel čelí veľkému tlaku pred letnou sezónou. Očakáva sa totiž, že dopyt po cestovaní prekoná úroveň pred pandémiou ochorenia COVID-19, zatiaľ čo dodávky lietadiel prudko klesli pre problémy s výrobou v spoločnostiach Boeing aj Airbus.

Deutsche Bahn údajne pripravuje rozsiahle úsporné opatrenia

deutsche bahn logo
Berlín - Nemecký železničný prepravca Deutsche Bahn pripravuje úsporný program s cieľom zmierniť miliardové straty a narastajúce dlhy. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters, ktorá sa v piatok odvolala na zdroje oboznámené s problematikou.

Napojenie diaľnic v smere Jarovce - Trnava má byť hotové koncom roka

NDS logo
Bratislava - Prvé výsledky budovania strategickej križovatky diaľnic D1 a D4 pri Bratislave nastanú koncom roka. Má byť dovtedy hotové napojenie diaľnic v smere Jarovce - Trnava. Uviedol to na brífingu generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Filip Macháček.

ITA Airways v roku 2023 znížili čistú stratu na 5 miliónov eur

Heathrow airport
Rím - Talianska letecká spoločnosť ITA Airways oznámila, že v roku 2023 výrazne znížila svoju čistú stratu na 5 miliónov eur zo 486 miliónov eur v predchádzajúcom roku 2022. To poukazuje na pozoruhodný finančný obrat.

Od mája začne lietať z Bratislavy pravidelná linka do tureckého Istanbulu

plane
Bratislava - Turecká letecká spoločnosť Pegasus Airlines spustí od polovice mája pravidelnú linku z Bratislavy do Instanbulu. Z bratislavského letiska M. R. Štefánika sa bude lietať dvakrát týždenne, pričom pôjde už o tretie pravidelné letecké spojenie do Turecka. Informovala o tom hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Tóthová.

Prevádzkovateľ frankfurtského letiska dosiahol vlani rekordný prevádzkový zisk

Airport 1
Frankfurt nad Mohanom - Spoločnosť Fraport, prevádzkovateľ najväčšieho nemeckého letiska vo Frankfurte nad Mohanom, dosiahla v minulom roku rekordné príjmy a prevádzkový zisk. Motorom rastu bolo pokračujúce oživenie dopytu po leteckej preprave, najmä mimo Nemecka, oznámila spoločnosť.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...