1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Smartwings otvára pravidelnú linku z Bratislavy do Dubaja

plane
Bratislava – Letecká spoločnosť Smartwings otvára 24. októbra pravidelné priame letecké spojenie z Bratislavy do Dubaja v Spojených arabských emirátoch. Linka bude počas zimného letového poriadku prevádzkovaná raz týždenne, každú nedeľu lietadlom Boeing 737 MAX 8. Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti Vladimíra Dufková.

Uprostred mesta vznikne veľká okružná križovatka

kruhovy objazd
Veľké Kapušany – Zlepšiť podmienky v cestnej premávke v meste Veľké Kapušany v okrese Michalovce má premena jednej z najvyťaženejších priesečných križovatiek na kruhový objazd.

Vozový park DPMP sa rozšíril o šesť nových autobusov

bus public
Prešov - Vozový park Dopravného podniku mesta Prešov (DPMP) sa rozrástol o šesť nových dieslových autobusov, ktoré už čoskoro odvezú prvých cestujúcich.

Spoločnosť Qantas znížila svoju stratu, plánuje medzinárodné lety od decembra

qantas plane
Sydney - Austrálska letecká spoločnosť Qantas Airways vo štvrtok uviedla, že v uplynulom finančnom roku 2020/2021 sa jej podarilo znížiť svoju stratu. Pripravuje sa na obnovenie medzinárodných letov do krajín s vysokou mierou očkovania od decembra.

Novopostavený most v Trstenej na Orave už slúži motoristom

bridge1
Trstená – Novopostavený most na ceste I/59 ponad rieku Oravica v meste Trstená už môžu využívať motoristi. Slovenská správa ciest (SSC) ho vo štvrtok odovzdala do užívania verejnosti spolu s lávkou a chodníkom. Cena diela sa vyšplhala na takmer 1,3 milióna eur. TASR o tom informoval Martin Guzi z komunikačného odboru SSC.

Dostupnosť vhodných vlakov pre zdravotne postihnutých sa očividne zlepšuje

ZSSK train
Bratislava – Počet prepravených osôb so zdravotným postihnutím v Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) stále stúpa. Dostupnosť vhodných vlakov sa teda očividne zlepšuje. Pre TASR to uviedol hovorca ZSSK Tomáš Kováč v reakcii na prieskum, ktorý zrealizoval úrad verejnej ochrankyne práv Márie Patakyovej.

Do Prešova čoskoro príde deväť nových dieselových autobusov

bus public
Prešov - Do Prešova príde ďalších deväť nových autobusov, ktoré budú jazdiť na trasách liniek MHD. Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP) už podpísal kúpnu zmluvu na dodávku nových vozidiel. TASR o tom informoval hovorca mesta Vladimír Tomek.

Víťazná firma chce električkovú trať v Petržalke predĺžiť za 74,5 mil. eur

tram elektricka
Bratislava – Vyhodnocovanie predložených ponúk v súťaži na predĺženie električkovej trate v bratislavskej Petržalke v úseku od Bosákovej po Janíkov dvor bolo ukončené.  Najnižšiu cenovú ponuku za 74,5 milióna eur bez DPH predložila skupina dodávateľov Združenie NS MHD Petržalka.

Rýchlostnú cestu R3 Tvrdošín – Nižná zaplatíme z eurofondov

highway1
Bratislava – Výstavba rýchlostnej cesty R3 na Orave Tvrdošín – Nižná bude financovaná pomocou eurofondov. Oznámilo to na sociálnej sieti Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR s tým, že ide o dobrú správu pre štátny rozpočet.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...