1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Air France KLM prepravila vlani 101 mil. cestujúcich

Air France KLM logo
Paríž - Letecká spoločnosť Air France KLM oznámila, že počet cestujúcich vzrástol v poslednom mesiaci minulého roka takmer o 4 %, čo dopomohlo k tomu, že za celý rok 2018 prepravili aerolínie prvýkrát viac než 100 miliónov ľudí.

Lufthansa v tomto roku vynaloží na zlepšenie služieb 250 miliónov eur

lufthansa plane
Frankfurt nad Mohanom - V dôsledku početných problémov pri odletoch lietadiel v minulom roku prijme vedenie nemeckej Lufthansy v roku 2019 okolo 600 zamestnancov, aby sa zlepšilo odbavovanie lietadiel.

Doprava zo Šamorína do Bratislavy po vode by mala trvať do 25 minút

tanker1
Šamorín – Ministerstvo dopravy a výstavby SR podpísalo v uplynulých dňoch zmluvu o nenávratnom finančnom príspevku  vo výške 92.200 eur z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra na štúdiu realizovateľnosti k projektu vodnej osobnej dopravy po Dunaji do Bratislavy.

Albatros v Žiline rozpína veľké krídla

Logistic park
Albatros Logistics, jeden z lídrov v medzinárodnej logistike žilinského regiónu, túto jeseň už po tretí krát rozširuje svoje kapacity, ktoré má v logistickom parku P3 Žilina.

Správa ciest KSK je na zimu pripravená, jej strediská sú v stálej prevádzke

Sprava silnic Olomouckeho kraje
Košice – Správa ciest Košického samosprávneho kraja (KSK) ma na zimnú údržbu pripravených 64 sypačov, 23 traktorov, sedem snehových fréz a tri nákladné autá s pluhom. "Zimný režim údržby ciest sme oficiálne začali 1. novembra.

TSK v budúcom roku opraví za šesť miliónov eur 58 kilometrov ciest

road 1
Trenčín - Do celoplošných opráv súvislých úsekov ciest druhej a tretej triedy investuje v budúcom roku Trenčiansky samosprávny kraj šesť miliónov eur, o milión viac ako v tomto roku.

Nákladná cestná doprava v EÚ v roku 2017 vzrástla o 4,5 %

Avia
Brusel - Nákladná cestná doprava v Európskej únii (EÚ) vyjadrená v tonokilometroch (tkm) medzi rokmi 2016 a 2017 stúpla o 4,5 %. V rokoch 2013 až 2017 sa zvýšila o 11,8 %, uviedol európsky štatistický úrad Eurostat.

Prešovský kraj chce do roku 2021 odstrániť väčšinu havarijných úsekov ciest

road 1
Prešov – Prešovský samosprávny kraj (PSK) chce do roku 2021 odstrániť väčšinu havarijných úsekov ciest. Vláda mu počas nasledujúcich troch rokov poskytne na tento účel bezúročnú finančnú výpomoc.

Z Bratislavy sa bude od júna budúceho roka lietať do Larnaky na Cypre

bratislava airport
Bratislava - Bratislavské Letisko Milana R. Štefánika bude mať od 1. júna 2019 priame lety do Larnaky na ostrove Cyprus. Lety s frekvenciou dvakrát do týždňa bude prevádzkovať letecká spoločnosť Cyprus Airways.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...