1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

BBSK začal s kompletnou rekonštrukciou mosta vo Vlkanovej, potrvá do novembra

construction machinery
Banská Bystrica  – Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) začal v týchto dňoch s dlhoočakávanou rekonštrukciou mosta cez Hron v obci Vlkanová v Banskobystrickom okrese. Zhotoviteľom je víťaz verejnej súťaže, spoločnosť SMS, cena diela predstavuje takmer 786.000 eur vrátane DPH a práce by mali skončiť do novembra.

Výstavba okružnej križovatky v R.Sobote sa začne čoskoro, potrvá 12 mesiacov

road construction 3
Rimavská Sobota - V Rimavskej Sobote sa už čoskoro začne rekonštrukcia križovatky na ceste I/16 v mestskej časti Sobôtka, ktorú Slovenská správa ciest (SSC) prebuduje na dvojpruhovú okružnú križovatku. Práce potrvajú 12 mesiacov. Pre TASR to uviedol hovorca SSC Martin Guzi.

Americká zásielková spoločnosť FedEx dosiahla vo 4. kvartáli nárast zisku

FedEx
Memphis - Americká zásielková spoločnosť FedEx dosiahla vo 4. kvartáli obchodného roka 2022/2023 nárast zisku, ktorý prekonal odhady Wall Street. Spoločnosť zároveň oznámila, že jej finančný riaditeľ Mike Lenz plánuje odísť do dôchodku.

Na stavbe obchvatu Tvrdošína sa začínajú práce na odstreľovaní horniny

road construction
Tvrdošín – Na stavbe úseku R3 Tvrdošín – Nižná začali v stredu (21.06.) špecialisti na geológiu s prácami na odstreľovaní horniny. TASR o tom informovala hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Eva Žgravčáková.

Úsek D1 s tunelom Višňové dokončia pravdepodobne až v roku 2025

highway
Višňové - Úsek diaľnice D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala s tunelom Višňové pravdepodobne nedokončia v roku 2024, ale na začiatku roka 2025. Na brífingu pri tuneli Višňové to v stredu povedal minister dopravy Pavol Lančarič.

Kompetentní pripravujú konkrétne kroky na zlepšenie stavu železníc

rails
Bratislava - Kompetentní pripravujú konkrétne kroky na zlepšenie stavu slovenských železníc.

Koncom leta by mali do Bratislavy doraziť prvé 24-metrové megatrolejbusy

bus public
Bratislava - Do Bratislavy by mali koncom leta doraziť prvé 24-metrové megatrolejbusy. Po vykonaní potrebných skúšok ich mestský dopravca následne nasadí do premávky. Dopravný podnik Bratislava (DPB) o tom informuje na sociálnej sieti.

Prioritou je dobudovanie D1 až po Ukrajinu a dokončenie ciest D3 a R4

NDS logo
Bratislava - Národná diaľničná spoločnosť (NDS) oznámila priority v oblasti budovania diaľničných sietí. Medzi ne patrí dobudovanie diaľnice D1 až po Ukrajinu, dokončenie rýchlostnej cesty R4 a diaľnice D3.

Letisko Košice má túto letnú sezónu naplánovaných vyše 600 charterových letov

airport kosice
Košice - Po štarte letnej dovolenkovej sezóny na letisku Košice v úvode mája začínajú charterové lety v prvom júnovom týždni naberať na intenzite. K letom do Egypta postupne pribúdajú ďalšie destinácie. Celkovo je na túto sezónu naplánovaných vyše 600 charterových letov, čo predstavuje medziročný nárast o 19 percent.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...