1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

V Strážskom sa začne výstavba okružnej križovatky, SSC uzavrela zmluvu

kruhovy objazd
Strážske – V meste Strážske v okrese Michalovce dôjde k výstavbe dlho očakávanej okružnej križovatky. Zhotoviteľom bude spoločnosť Eurovia s cenou zhruba 1.050.000 eur s DPH. Zmluvu s ňou vo štvrtok (20. 10.) podpísala Slovenská správa ciest (SSC).

Letisko Poprad Tatry je podľa nového vedenia v zlej ekonomickej kondícii

plane
Poprad - Letisko Poprad Tatry je po odchode bývalého vedenia v zlej ekonomickej kondícii. Uviedol to vo štvrtok dočasný predseda predstavenstva letiska Martin Rakovský, ktorý je vo funkcii zhruba tri týždne.

Náklady na prepravu tovaru po mori už klesajú

lodenice
Kiel/Hamburg - Sadzby za námornú prepravu tovaru, ktoré počas pandémie nového koronavírusu prudko vzrástli, už rapídne klesajú. Informoval o tom vo štvrtok nemecký ekonomický inštitút IfW so sídlom v Kiele.

Správa ciest TSK chce zvýšiť bezpečnosť na priechodoch pre chodcov

road 1
Trenčín – Správa ciest (SC) Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) chce zvýšiť bezpečnosť na priechodoch pre chodcov na cestách II. a III. triedy realizáciou nových bezpečnostných prvkov. Výzvu na predkladanie ponúk zverejnila SC TSK vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

ŽSK podpísal so SAD Žilina zmluvu na zabezpečenie prímestskej dopravy

Hands Shaking
Žilina – Služby prímestskej autobusovej dopravy v regiónoch horné Považie, Kysuce a Turiec bude naďalej poskytovať spoločnosť Slovenská autobusová doprava (SAD) Žilina.

Maersk začne spomaľovať tempo svojich lodí, aby znížil náklady na palivo

maersk logo
Kodaň - Dánska spoločnosť A.P. Moller-Maersk začne spomaľovať tempo svojich kontajnerových lodí, aby znížila náklady na palivo oproti plavbe plnou rýchlosťou a prispôsobila sa dopytu. Uviedol to vo štvrtok jej generálny riaditeľ Soren Skou.

Letisko Piešťany počas letnej sezóny odbavilo vyše 13.000 dovolenkárov

Airport 1
Piešťany – Vo svojej tretej letovej sezóne vybavilo Letisko Piešťany od polovice júna do konca septembra 45 letov do tureckej Antalye s počtom viac ako 13.000 dovolenkárov. Informoval o tom Jozef Viskupič, predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK), ktorý je majoritným akcionárom letiskovej spoločnosti.

DPMK je pripravený zaviesť úsporné opatrenia pre nárast cien energií

bus public
Košice - Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) je v súvislosti s nárastom cien energií pripravený zaviesť konkrétne úsporné opatrenia. Niektoré už realizuje aj v súčasnosti. Pre TASR to uviedla jeho hovorkyňa Vladimíra Bujňáková. Ako pripomenula, DPMK je veľkým odberateľom najmä nafty, elektrickej energie a zemného plynu.

Modernizácia trate z Devínskej Novej Vsi do Rakúska je vysoko návratná

Railway 1
Bratislava – Modernizácia železničnej trate z Devínskej Novej Vsi do Rakúska je vysoko návratná. Druhá koľaj má zmysel až po zvýšení kapacity bratislavskej hlavnej stanice. Vyplýva to z hodnotenia Útvaru hodnoty za peniaze (ÚHP), ktoré sa venuje tomuto projektu.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...