1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nákladná cestná doprava v EÚ v roku 2017 vzrástla o 4,5 %

Avia
Brusel - Nákladná cestná doprava v Európskej únii (EÚ) vyjadrená v tonokilometroch (tkm) medzi rokmi 2016 a 2017 stúpla o 4,5 %. V rokoch 2013 až 2017 sa zvýšila o 11,8 %, uviedol európsky štatistický úrad Eurostat.

Prešovský kraj chce do roku 2021 odstrániť väčšinu havarijných úsekov ciest

road 1
Prešov – Prešovský samosprávny kraj (PSK) chce do roku 2021 odstrániť väčšinu havarijných úsekov ciest. Vláda mu počas nasledujúcich troch rokov poskytne na tento účel bezúročnú finančnú výpomoc.

Z Bratislavy sa bude od júna budúceho roka lietať do Larnaky na Cypre

bratislava airport
Bratislava - Bratislavské Letisko Milana R. Štefánika bude mať od 1. júna 2019 priame lety do Larnaky na ostrove Cyprus. Lety s frekvenciou dvakrát do týždňa bude prevádzkovať letecká spoločnosť Cyprus Airways.

V Česku bude SŽDC nahrádzať staré budovy staníc novými, úspornejšími

rails
Praha - Možnosťou nahradiť schátrané budovy železničných staníc na vedľajších tratiach sa aktuálne zaoberá Správa železničnej dopravnej cesty (SŽDC) ČR.

ZSSK si prenajme klimatizované ležadlové vozne za 9,28 milióna eur

Train
Bratislava - Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) si prenajme klimatizované ležadlové vozne za 9,28 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vyplýva to z oznámenia o výsledku súťaže, ktoré bolo zverejnené vo vestníku verejného obstarávania.

Juhokórejské nízkonákladové aerolínie Jeju Air kúpia od Boeingu 40 lietadiel

boeing 787
Soul - Americká spoločnosť Boeing získala od juhokórejských nízkonákladových aerolínií Jeju Air objednávku na 40 lietadiel za vyše 4 miliardy USD.

Rekordný počet cestujúcich zvýšil ročný zisk spoločnosti EasyJet takmer o pätinu

Airbus A320
Londýn - Britská nízkonákladová letecká spoločnosť EasyJet oznámila za skončený obchodný rok 2017/2018 rast zisku takmer o pätinu. Podpísal sa pod to rekordný počet pasažierov.

Plavba na Dunaji v Maďarsku sa pre nízku hladinu vody zastavila

boat on suez
Budapešť - Lodná preprava na Dunaji v Maďarsku sa pre dlhotrvajúcu nízku hladinu vody prakticky zastavila, uviedol denník Magyar Idők, podľa ktorého sa preto v silách hromadí množstvo obilia.

Letisko Košice má za sebou rekordnú charterovú sezónu

airport kosice
Košice – Letisko Košice má za sebou najúspešnejšiu a zároveň najdlhšiu charterovú sezónu vo svojej histórii. Ako informovala marketingová manažérka letiska Jana Tomková, oproti vlaňajšku ide takmer o 40-percentný medziročný nárast.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...