1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk Akzo Nobel v 3. kvartáli klesol, ale jeho tržby vzrástli

Akzo Nobel logo
Arnheim - Holandský chemický a farmaceutický koncern Akzo Nobel zaznamenal v 3. kvartáli pokles zisku. Pripísal to nepriaznivým menovým kurzom a podmienkam.

Zisk farmaceutického koncernu Pfizer v 2. kvartáli vzrástol o 50 %

pfizer logo
New York - Zisk amerického farmaceutického koncernu Pfizer v 2. kvartáli vyskočil o 50 % na 3,07 miliardy USD (2,62 miliardy eur) alebo 51 centov na akciu z 2,05 miliardy USD alebo 33 centov na akciu v rovnakom období vlani.

Tržby aj zisk Novartisu v 2. kvartáli klesli

skumavky
Bazilej - Švajčiarsky farmaceutický koncern Novartis oznámil pokles čistého zisku.

Šaliansky MESSER získal za 25 rokov bez úrazu prestížne ocenenie Európskej asociácie priemyselných plynov

LPG bottles
Spoločnosť Messer Tatragas, slovenský líder vo výrobe, distribúcii a predaji technických plynov získal prestížnu cenu "Gold Two Star Safety Award" za 25 rokov bez pracovného úrazu,

EK obvinila Merck, GE a Canon zo zavádzania pred fúziami

europska unia budova
Brusel - Európska komisia (EK) obvinila nemeckého výrobcu liekov Merck, americký koncern General Electric (GE) a japonskú spoločnosť Canon, že jej poskytli zavádzajúce informácie o svojich fúziách.

Duslo investovalo do výstavby Čpavku 4 doteraz 250 miliónov eur

duslo sala
Šaľa – Koncom tohto roka plánuje Duslo, a.s., Šaľa spustiť do skúšobnej prevádzky novú výrobňu čpavku. S jej výstavbou začala firma vo februári minulého roka.

Americký PPG Industries končí s pokusmi o prevzatie Akzo Nobel

Akzo Nobel logo
Pittsburg/Amsterdam - Americká chemická spoločnosť PPG Industries oznámila, že končí s pokusmi o prevzatie holandského výrobcu farieb a náterov Akzo Nobel.

Farmaceutický koncern Pfizer zvýšil kvartálny zisk na 3,12 mld. USD

pfizer logo
New York - Americký farmaceutický koncern Pfizer oznámil za 1. štvrťrok rast zisku približne o 3 %, keď ho na jednej strane podporili nižšie výdavky a na druhej zvýšený predaj niektorých liekov, medzi nimi lieku proti bolesti Lyrica.

Americká farmaceutická firma Abbott Laboratories zvýšila zisk o vyše tretinu

farmaceutika3
Lake Bluff - Americký farmaceutický koncern Abbott Laboratories oznámil za 1. kvartál rast zisku o viac než tretinu, pričom výsledok upravený o mimoriadne položky prekonal očakávania ekonómov.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...