1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Novartis kupuje americkú biotechnologickú firmu AveXis za takmer 9 mld. USD

Novartis
Bern - Švajčiarsky farmaceutický koncern Novartis kupuje americkú biotechnologickú spoločnosť AveXis. Za firmu ponúka takmer 9 miliárd USD.

Duslo Šaľa vlani hospodárilo so ziskom 14,2 milióna eur

duslo sala
Šaľa – Duslo Šaľa, a.s., dosiahlo za uplynulý rok hospodársky výsledok vo výške 14,2 milióna eur pred zdanením. Stanovený plán zisku sa spoločnosti nepodarilo naplniť o viac ako 5 miliónov eur.

Čistý zisk Bayeru v 4. kvartáli klesol, ale za celý rok vzrástol

bayer
Frankfurt nad Mohanom - Nemecký farmaceutický a chemický koncern Bayer v stredu oznámil, že jeho čistý zisk za 4. štvrťrok klesol, a to najmä v dôsledku daňových reforiem v USA. Čistý zisk za celý rok 2017 sa však zvýšil.

Pfizer zaznamenal v poslednom kvartáli 2017 nárast zisku

pfizer logo
New York - Americký farmaceutický koncern Pfizer zaznamenal v poslednom kvartáli 2017 nárast zisku a väčší, ako mu predpovedali analytici z Wall Street.

Bayer získal v USA súhlas s prevzatím producenta osív Monsanto

bayer
Frankfurt nad Mohanom - Nemecká farmaceutická a chemická spoločnosť Bayer sa posunula bližšie k prevzatiu amerického producenta osív Monsanto po tom, ako v týchto dňoch získala súhlas od amerického úradu.

Merck zvažuje predaj divízie voľnopredajných liekov

merck logo1
Frankfurt nad Mohanom - Noví vlastníci výrobcu liekov Stada majú záujem o divíziu voľnopredajných liekov koncernu Merck.

Zisk Sanofi v 3. kvartáli klesol viac, ako sa čakalo

Sanofi logo
Paríž - Francúzsky farmaceutický koncern Sanofi zaznamenal v uplynulom 3. štvrťroku 2017 pokles zisku a väčší, ako očakávali analytici. Ale jeho tržby mierne vzrástli napriek negatívnym kurzovým vplyvom.

Zisk Akzo Nobel v 3. kvartáli klesol, ale jeho tržby vzrástli

Akzo Nobel logo
Arnheim - Holandský chemický a farmaceutický koncern Akzo Nobel zaznamenal v 3. kvartáli pokles zisku. Pripísal to nepriaznivým menovým kurzom a podmienkam.

Zisk farmaceutického koncernu Pfizer v 2. kvartáli vzrástol o 50 %

pfizer logo
New York - Zisk amerického farmaceutického koncernu Pfizer v 2. kvartáli vyskočil o 50 % na 3,07 miliardy USD (2,62 miliardy eur) alebo 51 centov na akciu z 2,05 miliardy USD alebo 33 centov na akciu v rovnakom období vlani.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...