1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nemecký koncern Merck zaznamenal vlani rekordný prevádzkový zisk

Merck logo
Darmstadt - Nemecký farmaceutický a chemický koncern Merck zaznamenal vlani rekordný prevádzkový zisk. Hlavnou príčinou boli akvizície.

Duslo Šaľa rozbehlo výstavbu novej výrobne čpavku za 310 miliónov eur

duslo sala
Šaľa – Poklepaním základného kameňa sa dnes v areáli Dusla Šaľa začína výstavba novej výrobne čpavku. Čpavok 4 nahradí doterajšiu výrobňu Čpavok 3, ktorá je v prevádzke od roku 1973.

Messer postavil v Šali on-site generátor dusíka pre potreby Dusla

duslo sala
Šaľa – Spoločnosť Messer Tatragas spustila ostrú prevádzku nového dusíkového generátora pre potreby Duslo, a. s., Šaľa s kapacitou 1000 kubických metrov dusíka za hodinu.

Zisk Sanofi v 4. kvartáli klesol o 13,5 %

Sanofi logo
Paríž - Francúzsky farmaceutický koncern Sanofi hlási za 4. kvartál 2015 pokles zisku. Dôvodom sú nižšie tržby z predaja niektorých liekov, napríklad na liečenie cukrovky, onkologických ochorení a liekov na predpis.

ChemChina ponúka 43 miliárd USD za kúpu Syngenty

chemicke skumavky
Peking - Čínska štátna spoločnosť China National Chemical Corp., známa tiež ako ChemChina, ponúka za kúpu švajčiarskeho výrobcu pesticídov a osív Syngenta 43 miliárd USD (39,38 miliardy eur).

Zisk amerického farmaceutického koncernu Merck vo 4. kvartáli klesol o 87 %

Merck logo
New York - Americký farmaceutický koncern Merck & Co. zaznamenal v poslednom kvartáli vlaňajška 87-% prepad zisku. Hlavným dôvodom bol vysoký príjem z predaja divízie voľnopredajných produktov v rovnakom období rok predtým.

Zisk amerického koncernu Dow Chemical vo 4. kvartáli prudko vzrástol

skumavky
New York - Americký koncern Dow Chemical v poslednom kvartáli vlaňajška výrazne zvýšil svoj zisk. Hlavnými dôvodmi bol predaj aktív a zníženie nákladov v súvislosti s poklesom cien ropy.

Čistý zisk Roche vlani klesol o 5 % na 9,056 mld. CHF

pharmaceutical-manufacturing
Bazilej - Čistý zisk švajčiarskeho farmaceutického koncernu Roche klesol v roku 2015 o 5 % na 9,056 CHF miliardy (8,18 miliardy eur) z 9,535 miliardy CHF v roku 2014.

Po rokoch strát vykázal český Unipetrol v minulom roku zisk 7 mld. Kč

Unipetrol rpa logo
Praha - Český petrochemický holding Unipetrol, ktorý kontroluje čerpacie stanice Benzina, sa v minulom roku prehupol do rekordného čistého zisku 7,036 miliardy Kč (260,39 milióna eur).

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...