1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

ChemChina ponúka 43 miliárd USD za kúpu Syngenty

chemicke skumavky
Peking - Čínska štátna spoločnosť China National Chemical Corp., známa tiež ako ChemChina, ponúka za kúpu švajčiarskeho výrobcu pesticídov a osív Syngenta 43 miliárd USD (39,38 miliardy eur).

Zisk amerického farmaceutického koncernu Merck vo 4. kvartáli klesol o 87 %

Merck logo
New York - Americký farmaceutický koncern Merck & Co. zaznamenal v poslednom kvartáli vlaňajška 87-% prepad zisku. Hlavným dôvodom bol vysoký príjem z predaja divízie voľnopredajných produktov v rovnakom období rok predtým.

Zisk amerického koncernu Dow Chemical vo 4. kvartáli prudko vzrástol

skumavky
New York - Americký koncern Dow Chemical v poslednom kvartáli vlaňajška výrazne zvýšil svoj zisk. Hlavnými dôvodmi bol predaj aktív a zníženie nákladov v súvislosti s poklesom cien ropy.

Čistý zisk Roche vlani klesol o 5 % na 9,056 mld. CHF

pharmaceutical-manufacturing
Bazilej - Čistý zisk švajčiarskeho farmaceutického koncernu Roche klesol v roku 2015 o 5 % na 9,056 CHF miliardy (8,18 miliardy eur) z 9,535 miliardy CHF v roku 2014.

Po rokoch strát vykázal český Unipetrol v minulom roku zisk 7 mld. Kč

Unipetrol rpa logo
Praha - Český petrochemický holding Unipetrol, ktorý kontroluje čerpacie stanice Benzina, sa v minulom roku prehupol do rekordného čistého zisku 7,036 miliardy Kč (260,39 milióna eur).

Zisk Johnson & Johnson v 4. kvartáli vzrástol o 28 %

johnson and johnson logo
New Brunswick - Americký farmaceutický koncern a výrobca spotrebiteľských produktov Johnson & Johnson dosiahol v 4. kvartáli nárast zisku. Jeho tržby pritom mierne klesli. Vďačí za to najmä farmaceutickej divízii.

DuPont vykázal za 4. štvrťrok 2015 stratu

skumavky
Wilmington - Americký chemický koncern DuPont vykázal za 4. štvrťrok 2015 stratu, ale po očistení od jednorazových položiek dosiahol zisk, ktorý mierne prekonal odhady analytikov.

Duslo plánuje v Istrocheme zvýšiť kapacitu výroby sulfenaxov o 10 %

duslo sala
Bratislava - Duslo, a. s., plánuje v bratislavskom areáli Istrochemu, v okrese Bratislava III, zvýšiť výrobnú kapacitu prevádzky sulfenaxov o 10 %, a to z 10.000 na 11.000 ton/rok.

Farmaceutický koncern Shire chce prevziať Baxaltu

farmaceutika3
Dublin - Vo farmaceutickom priemysle sa zrejme schyľuje k ďalšej veľkej akvizícii.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...