1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Čistý zisk Roche vlani klesol o 5 % na 9,056 mld. CHF

pharmaceutical-manufacturing
Bazilej - Čistý zisk švajčiarskeho farmaceutického koncernu Roche klesol v roku 2015 o 5 % na 9,056 CHF miliardy (8,18 miliardy eur) z 9,535 miliardy CHF v roku 2014.

Po rokoch strát vykázal český Unipetrol v minulom roku zisk 7 mld. Kč

Unipetrol rpa logo
Praha - Český petrochemický holding Unipetrol, ktorý kontroluje čerpacie stanice Benzina, sa v minulom roku prehupol do rekordného čistého zisku 7,036 miliardy Kč (260,39 milióna eur).

Zisk Johnson & Johnson v 4. kvartáli vzrástol o 28 %

johnson and johnson logo
New Brunswick - Americký farmaceutický koncern a výrobca spotrebiteľských produktov Johnson & Johnson dosiahol v 4. kvartáli nárast zisku. Jeho tržby pritom mierne klesli. Vďačí za to najmä farmaceutickej divízii.

DuPont vykázal za 4. štvrťrok 2015 stratu

skumavky
Wilmington - Americký chemický koncern DuPont vykázal za 4. štvrťrok 2015 stratu, ale po očistení od jednorazových položiek dosiahol zisk, ktorý mierne prekonal odhady analytikov.

Duslo plánuje v Istrocheme zvýšiť kapacitu výroby sulfenaxov o 10 %

duslo sala
Bratislava - Duslo, a. s., plánuje v bratislavskom areáli Istrochemu, v okrese Bratislava III, zvýšiť výrobnú kapacitu prevádzky sulfenaxov o 10 %, a to z 10.000 na 11.000 ton/rok.

Farmaceutický koncern Shire chce prevziať Baxaltu

farmaceutika3
Dublin - Vo farmaceutickom priemysle sa zrejme schyľuje k ďalšej veľkej akvizícii.

ChemChina rokuje s vedením švajčiarskej Syngenty o prevzatí

skumavky
Peking - Bazilejský výrobca látok na ochranu rastlín a producent osív Syngenta hľadal partnera pre svoje podnikanie. Prihlásili sa Číňania, konkrétne ich štátny podnik ChemChina. Dohoda je už veľmi blízko.

Dow Chemical a DuPont rokujú o fúzii, najväčšej v chemickom priemysle

dupont logo
New York - Americký koncerny Dow Chemical je údajne v poslednom štádiu rokovaní o zlúčení so svojím rivalom DuPont. V prípade úspešného konca pôjde o najväčšiu dohodu v chemickom priemysle.

Koncern BASF založil svoj budúci rast na výrobe pre automobilky

basf colores
Ludwigshafen - Nemecký chemický gigant BASF zameral svoju stratégiu ďalšieho rastu na dodávky pre automobilový priemysel. Medziročne ich chce zvyšovať o 5 %.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...