1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk nemeckého koncernu Merck v 1. kvartáli klesol o viac ako 40 %

merck logo1
Darmstadt - Nemecký chemický a farmaceutický koncern Merck potvrdil celoročné ciele aj napriek slabému 1. kvartálu.

Zisk Novo Nordisk v 1. kvartáli vzrástol

farmaceutika1
Kodaň - Dánska farmaceutická spoločnosť Novo Nordisk dosiahla v 1. štvrťroku vyšší zisk, ako jej predpovedali analytici. Prispeli k tomu odpisy časti skladových zásob.

Tržby slovenskej chémie narástli o 5 %, ale produktivita práce klesla

ZCHFP logo
Chemický a farmaceutický priemysel v SR zaznamenal za rok 2018 nárast tržieb o 5%, v porovnaní s rokom 2017, keď celkové tržby odvetvia dosiahli 10,347 miliardy EUR, oproti 9,809 mil. EUR v roku 2017.

Zisk nemeckého koncernu Bayer sa vlani prepadol takmer o 77 %

bayer
Frankfurt nad Mohanom - Čistý zisk nemeckej chemickej spoločnosti Bayer zaznamenal v minulom roku prudký pokles, pod čo sa podľa spoločnosti podpísali jednorazové položky za rok 2018, ale aj za rok 2017.

Pfizer vykázal za 4. štvrťrok 2018 stratu

pfizer logo
New York - Americký farmaceutický koncern Pfizer vykázal za 4. štvrťrok 2018 stratu. Dôvodom boli vyššie poplatky, ktoré nedokázali nahradiť ani väčšie tržby. Okrem toho výsledky za predchádzajúci rok 2017 pozitívne ovplyvnili jednorazové daňové príjmy.

Reguláciu v biofarmaceutickom priemysle čakajú zmeny, tvrdia odborníci

skumavky
Bratislava - Spolupráca medzi regulačnými orgánmi a biofarmaceutickými spoločnosťami by sa mala zmeniť. Cieľom by mali byť inovácie, ktoré budú mať pozitívny prínos pre pacientov. Tomu by mali výrazne pomôcť aj rozvíjajúce sa technológie.

Nemecký chemický koncern BASF stavia na čínsky trh

basf colores
Ludwigshafen - Nemecká spoločnosť BASF, najväčší chemický koncern na svete, plánuje výrazne expandovať na čínskom trhu. Od využitia stabilného rastu jedného z najväčších trhov s chemickými produktmi na svete si firma sľubuje zvýšenie zisku v najbližších rokoch.

Zisk koncernu Bayer v 3. štvrťroku klesol, firma však prekonala odhady trhov

bayer
Berlín - Nemecký chemický a farmaceutický koncern Bayer potvrdil v utorok celoročný odhad tržieb po tom, ako za 3. kvartál zaznamenal solídne výsledky.

Nemecký BASF plánuje rozšíriť spoluprácu s čínskym Sinopecom

basf colores
Ludwigshafen - Nemecký chemický koncern BASF rozšíri spoluprácu s čínskou plynárenskou a ropnou spoločnosťou Sinopec. Partneri plánujú vybudovať v meste Nan-ťing veľkú kapacitu s ročným výkonom jeden milión ton etylénu.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...