1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Johnson & Johnson zaznamenal v 3. kvartáli nárast zisku, ktorý prekonal odhady

johnson and johnson logo
New Brunswick - Americký farmaceutický koncern a výrobca spotrebiteľského tovaru Johnson & Johnson zaznamenal v 3. kvartáli nárast zisku, ktorý prekonal odhady analytikov. Spoločnosť zároveň zvýšila prognózu zisku za celý rok, vďaka väčším tržbám na domácom trhu.

V Dusle spustili novú výrobňu čpavku, investícia dosiahla 310 miliónov eur

duslo sala
Šaľa – Duslo Šaľa, a.s., v stredu oficiálne otvorilo novú prevádzku na výrobu čpavku. Investícia do výrobne s názvom Čpavok 4 dosiahla sumu 310 miliónov eur.

Tržby slovenskej chémie v 1. polroku 2018 vzrástli o 7,1%

ZCHFP logo
Bratislava - Po niekoľkých rokoch stagnácie a poklesu začal v tomto roku slovenský chemický a farmaceutický priemysel rásť. Za 1. polrok 2018 sa medziročne zvýšili tržby o 7,1 % a dosiahli 5,114 miliardy eur.

Novartis predal časti firmy Sandoz indickej spoločnosti Aurobindo

Novartis
Ženeva - Švajčiarska farmaceutická spoločnosť Novartis sa dohodla na predaji dermatologickej značky PharmaDerm a portfólia orálnych generických produktov dcérskej firmy Sandoz indickej spoločnosti Aurobindo Pharma za 900 miliónov USD (777,07 milióna eur).

Zisk nemeckého koncernu Bayer klesol v 2. kvartáli o vyše tretinu

bayer
Leverkusen - Nemecká chemická a farmaceutická spoločnosť Bayer oznámila za 2. kvartál pokles zisku o vyše tretinu. Dôvodom je najmä dekonsolidácia spoločnosti Covestro.

Pfizer vyčíslil náklady na brexit na 100 miliónov USD

pfizer logo
New York - Blížiaci sa brexit nezasiahne len európske firmy.

Akcia Bayeru sa prepadla takmer o 11 %

bayer
Frankfurt nad Mohanom - Akcia nemeckého farmaceutického koncernu Bayer v pondelok padla takmer o 11 % a dostala sa na najnižšiu úroveň za takmer 2 roky.

Švajčiarsky farmakoncern Roche dokúpi zvyšok v americkej FMI za 2,4 miliardy USD

roche
Bern - Švajčiarsky farmaceutický koncern Roche sa dohodol na dokúpení zvyšného podielu v americkej spoločnosti Foundation Medicine (FMI).

Slovnaft bude v bratislavskej rafinérii vyrábať kvapalné hnojivá

slovnaft refinery
Bratislava - V areáli bratislavskej rafinérie sa ešte v tomto roku začnú vyrábať hnojivá pre poľnohospodárstvo. Spoločnosť Stercorat Hungary tu v spolupráci so Slovnaftom vybudovala novú výrobnú linku na produkciu kvapalných hnojív.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...