1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Sanofi pomôže Moderne s výrobou vakcín proti ochoreniu COVID-19

Sanofi logo
Paríž - Francúzska farmaceutická spoločnosť Sanofi pomôže americkej firme Moderna s výrobou vakcín proti ochoreniu COVID-19, v snahe uspokojiť dopyt po očkovaní. Spoločnosť Sanofi v pondelok oznámila, že od septembra bude plniť a baliť vakcíny Moderna vo svojom závode v Ridgefielde v New Jersey.

Akzo Nobel dosiahol v 1. štvrťroku 2021 nárast tržieb aj zisku

Akzo Nobel logo
Amsterdam - Holandský chemický koncern Akzo Nobel dosiahol v 1. štvrťroku 2021 nárast tržieb aj zisku. Pomohol mu najmä silný dopyt po jeho produktoch na koncových trhoch.

CM-CREDIT môže prevziať kontrolu nad Fortischemom, rozhodol český úrad

skumavky
Nováky - Pražská akciová spoločnosť CM-CREDIT, ktorá je členom finančnej skupiny KAPRAIN, môže prevziať kontrolu nad nováckym chemickým závodom Fortischem. Informoval o tom v stredu prostredníctvom tlačovej správy český Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže s tým, že jeho rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť.

Chémiu a farmáciu ovplyvnila pandémia, niektoré odvetvia aj pozitívne

ZCHFP logo
Bratislava - Protipandemické opatrenia mali v roku 2020 zásadné dosahy na mnohé podniky chemického a farmaceutického priemyslu v SR. Odrazilo sa to v nerovnomernom vývoji rôznych segmentov tohto odvetvia, niektoré klesli, iné narástli.

Bayer urýchľuje svoju transformáciu a očakáva dynamický rast

bayer
Leverkusen - Nemecký chemický koncern Bayer v stredu oznámil, že urýchľuje svoju transformáciu a očakáva v nasledujúcich rokoch dynamický rast s vyššou ziskovosťou.

Tržby Roche v závere minulého roka podporili najmä testy na COVID-19

roche
Bern - Švajčiarska farmaceutická spoločnosť Roche zaznamenala v závere minulého roka mierny rast tržieb. Podpísala sa pod to pandémia nového koronavírusu, ktorá vďaka zvýšenému dopytu po testoch podporila divíziu diagnostiky firmy. Výsledky tejto divízie potom vykompenzovali pokles tržieb v divízii liekov.

Firma Novo Nordisk dosiahla v minulom roku nárast zisku o 8 %

pharmaceutical manufacturing
Kodaň - Dánska farmaceutická spoločnosť Novo Nordisk dosiahla v minulom roku 2020 nárast čistého zisku o 8 % na 42,14 miliardy dánskych korún (5,67 miliardy eur) z 38,95 miliardy DKK v roku 2019.

Farmaceutický koncern GlaxoSmithKline prekonal vo 4. kvartáli očakávania trhov

GlaxoSmithKline1
Londýn - Britská farmaceutická spoločnosť GlaxoSmithKline (GSK) zaznamenala za 4. kvartál minulého roka mierny pokles tržieb, napriek tomu prekonala očakávania trhov. Lepšie než predpokladané výsledky oznámila aj v prípade upraveného zisku.

Holandský Akzo Nobel vstúpil do súboja o fínskeho výrobcu farieb Tikkurila

Akzo Nobel logo
Amsterdam - Holandská chemická spoločnosť Akzo Nobel vstúpila do súboja o fínskeho konkurenta Tikkurila. Za jednu jeho akciu ponúkla vyše 31 eur, čím o viac než desatinu prebila vylepšenú ponuku americkej spoločnosti PPG Industries. V prípade dohody by firma Akzo Nobel kúpila fínsku spoločnosť zhruba za 1,4 miliardy eur.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...