1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Novartis zaznamenal v 3. kvartáli pokles zisku

Novartis
Bazilej - Švajčiarsky farmaceutický koncern Novartis zaznamenal v 3. kvartáli pokles zisku, už siedmy štvrťrok po sebe.

Zisk aj tržby koncernu Merck prekonali v 3. kvartáli očakávania

merck logo1
New York - Zisk aj tržby amerického farmaceutického koncernu Merck & Co. v 3. kvartáli prekonali očakávania Wall Street.

Nemecký Lanxess kúpi konkurenta Chemtura za 2,4 miliardy eur

chemicke skumavky
Kolín - Nemecký výrobca špeciálnej chémie Lanxess chce kúpiť amerického konkurenta Chemtura v prepočte zhruba za 2,4 miliardy eur. Jeho akcionárom ponúkne 33,50 USD (29,87 eura) za akciu, čo je približne o 19 % nad aktuálnym kurzom.

Štvrtinový podiel v srbskej Galenike získa britsko-ruské konzorcium

farmaceutika3
Belehrad - Britsko-ruské konzorcium zložené z firiem Frontier Pharma Limited a LLC NPA Petrovax Pharm sa zrejme stane spolumajiteľom srbského farmaceutického koncernu Galenika, v ktorom väčšinu vlastní štát.

Pfizer je údajne blízko k dohode o kúpe Medivation za 14 miliárd USD

pfizer logo
New York - Americký farmaceutický gigant Pfizer je údajne blízko dohody o kúpe domáceho výrobcu liekov proti rakovine, firmy Medivation, za takmer 14 miliárd USD (12,42 miliardy eur).

Regulačný úrad v USA schválil prevzatie Syngenta koncernom ChemChina

chemchina logo
Washington - Americký regulačný úrad schválil prevzatie švajčiarskeho výrobcu pesticídov a osív Syngenta čínskym štátnym koncernom ChemChina.

Nízke ceny ropy a zemného plynu zaťažili bilanciu BASF

basf
Ludwigshafen - Pretrvávajúce nízke ceny ropy a zemného plynu zanechali podstatné stopy na výsledkoch hospodárenia chemického koncernu BASF a k tomu sa pridal aj nepriaznivý vývoj v oblasti základných chemikálií.

Zisk aj tržby Novartisu v 2. kvartáli klesli

farmaceutika3
Ženeva - Švajčiarska farmaceutická spoločnosť Novartis zaznamenala v 2. kvartáli 2016 pokles zisku. Dôvodom sú nižšie tržby z predaja jeho lieku proti rakovine Gleevec, ktorému konkurujú nové generické lieky.

Duslo plánuje v Šali rozšíriť skladovacie kapacity cyklohexylamínu

duslo sala
Bratislava - Duslo, a. s., plánuje v šalianskom závode rozšíriť skladovaciu kapacitu cyklohexylamínu zo súčasnej úrovne 160 m3 na 660 m3, a to úpravami na technologickom zariadení a potrubných vetvách.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...