1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nemecké farmaceutické koncerny zaostávajú za svetovou špičkou

farmaceutika3
Frankfurt nad Mohanom - Veľké nemecké farmaceutické koncerny zaostávajú za konkurenciou z USA a Švajčiarska. Kým tá dokázala vlani výrazne zvýšiť svoje tržby, nemecké firmy za ňou zaostali.

Bayer prehral ďalší súd v USA, má zaplatiť vyše 2 mld. USD

bayer
Oakland - Nemecký koncern Bayer utrpel doteraz najväčšiu porážku v právnych sporoch v USA týkajúcich sa herbicídu Roundup.

Zisk nemeckého koncernu Merck v 1. kvartáli klesol o viac ako 40 %

merck logo1
Darmstadt - Nemecký chemický a farmaceutický koncern Merck potvrdil celoročné ciele aj napriek slabému 1. kvartálu.

Zisk Novo Nordisk v 1. kvartáli vzrástol

farmaceutika1
Kodaň - Dánska farmaceutická spoločnosť Novo Nordisk dosiahla v 1. štvrťroku vyšší zisk, ako jej predpovedali analytici. Prispeli k tomu odpisy časti skladových zásob.

Tržby slovenskej chémie narástli o 5 %, ale produktivita práce klesla

ZCHFP logo
Chemický a farmaceutický priemysel v SR zaznamenal za rok 2018 nárast tržieb o 5%, v porovnaní s rokom 2017, keď celkové tržby odvetvia dosiahli 10,347 miliardy EUR, oproti 9,809 mil. EUR v roku 2017.

Zisk nemeckého koncernu Bayer sa vlani prepadol takmer o 77 %

bayer
Frankfurt nad Mohanom - Čistý zisk nemeckej chemickej spoločnosti Bayer zaznamenal v minulom roku prudký pokles, pod čo sa podľa spoločnosti podpísali jednorazové položky za rok 2018, ale aj za rok 2017.

Pfizer vykázal za 4. štvrťrok 2018 stratu

pfizer logo
New York - Americký farmaceutický koncern Pfizer vykázal za 4. štvrťrok 2018 stratu. Dôvodom boli vyššie poplatky, ktoré nedokázali nahradiť ani väčšie tržby. Okrem toho výsledky za predchádzajúci rok 2017 pozitívne ovplyvnili jednorazové daňové príjmy.

Reguláciu v biofarmaceutickom priemysle čakajú zmeny, tvrdia odborníci

skumavky
Bratislava - Spolupráca medzi regulačnými orgánmi a biofarmaceutickými spoločnosťami by sa mala zmeniť. Cieľom by mali byť inovácie, ktoré budú mať pozitívny prínos pre pacientov. Tomu by mali výrazne pomôcť aj rozvíjajúce sa technológie.

Nemecký chemický koncern BASF stavia na čínsky trh

basf colores
Ludwigshafen - Nemecká spoločnosť BASF, najväčší chemický koncern na svete, plánuje výrazne expandovať na čínskom trhu. Od využitia stabilného rastu jedného z najväčších trhov s chemickými produktmi na svete si firma sľubuje zvýšenie zisku v najbližších rokoch.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...