1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

EK schválila zlúčenie chemických koncernov Dow Chemical a Du Pont

skumavky
Brusel - Európska komisia(EK) schválila zlúčenie chemických koncernov Dow Chemical a Du Pont po tom, ako sa zaviazali, že po fúzii oddelila viaceré výrobné podniky.

Zisk BASF sa vo 4. kvartáli viac ako zdvojnásobil

basf
Berlín - Zisk nemeckého chemického koncernu BASF sa vo 4. kvartáli 2016 viac ako zdvojnásobil. Podporil ho rast kľúčovej divízie chemikálií. BASF je však pri prognóze tohtoročných výsledkov opatrný.

Avon zaznamenal vo 4. kvartáli pokles tržieb

Avon logo
New York - Americká kozmetická spoločnosť Avon zaznamenala v poslednom kvartáli minulého roka pokles tržieb, ale jej strata sa znížila.

Švajčiarska Lonza Group kupuje výrobcu liekových kapsúl Capsugel za 5,5 mld. USD

farmaceutika3
Bern - Švajčiarska chemická a biotechnologická spoločnosť Lonza Group oznámila, že za 5,5 miliardy USD (5,28 miliardy eur) kupuje amerického výrobcu liekových kapsúl Capsugel.

Akcionári Monsanto schválili jeho predaj koncernu Bayer

bayer
New York - Akcionári americkej spoločnosti Monsanto schválili jej predaj nemeckému koncernu Bayer za 66 miliárd USD (62,20 miliardy eur).

Slovnaft plánuje do roku 2020 dať do petrochemického programu 500 mil. USD

slovnaft refinery
Bratislava - Ropná a plynárenská skupina MOL v rámci svojej investičnej stratégie plánuje do roku 2030 v oblasti petrochémie a chemikálií investície v hodnote až 4,5 miliardy USD (4,18 miliardy eur).

Tržby Tržby koncernu Merck v 3. kvartáli vzrástli takmer o 20 %

merck logo1
Darmstadt - Nemeckému farmaceutickému a chemickému koncernu Merck sa darí. Po dobrých výsledkoch v 3. kvartáli opäť zvýšil celoročnú prognózu.

Prevádzkový zisk aj tržby AstraZeneca v 3. kvartáli klesli

astrazeneca logo
Londýn – Britsko-švédska farmaceutická spoločnosť AstraZeneca zaznamenala v 3. kvartáli medziročný pokles prevádzkového zisku o 12 %, čo je dôsledok najmä konkurencie generických liekov.

Nemecký koncern Bayer zvýšil zisk v 3. kvartáli takmer o pätinu

skumavky
Leverkusen - Nemecká chemická a farmaceutická spoločnosť Bayer zlepšila prognózu v oblasti celoročného zisku po tom, ako za 3. štvrťrok oznámila vyšší zisk, než sa očakávalo.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...