1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Americký PPG Industries končí s pokusmi o prevzatie Akzo Nobel

Akzo Nobel logo
Pittsburg/Amsterdam - Americká chemická spoločnosť PPG Industries oznámila, že končí s pokusmi o prevzatie holandského výrobcu farieb a náterov Akzo Nobel.

Farmaceutický koncern Pfizer zvýšil kvartálny zisk na 3,12 mld. USD

pfizer logo
New York - Americký farmaceutický koncern Pfizer oznámil za 1. štvrťrok rast zisku približne o 3 %, keď ho na jednej strane podporili nižšie výdavky a na druhej zvýšený predaj niektorých liekov, medzi nimi lieku proti bolesti Lyrica.

Americká farmaceutická firma Abbott Laboratories zvýšila zisk o vyše tretinu

farmaceutika3
Lake Bluff - Americký farmaceutický koncern Abbott Laboratories oznámil za 1. kvartál rast zisku o viac než tretinu, pričom výsledok upravený o mimoriadne položky prekonal očakávania ekonómov.

Zisk Akzo Nobel v 1. kvartáli stagnoval

chemicke skumavky
Arnheim - Holandský chemický a farmaceutický koncern Akzo Nobel zaznamenal v 1. kvartáli 2017 rovnaký zisk ako v prvých troch mesiacoch vlaňajška. Za celý rok však očakáva nárast zisku.

Duslo Šaľa hospodárilo vlani so ziskom 23,8 milióna eur

chemicke skumavky
Šaľa – Spoločnosť Duslo Šaľa, a.s., hospodárila v minulom roku so ziskom 23,8 milióna eur pred zdanením. Podľa predbežných neauditovaných výsledkov dosiahli tržby z predaja tovaru, vlastných výrobkov a služieb za rok 2016 hodnotu 359 miliónov eur.

EK schválila zlúčenie chemických koncernov Dow Chemical a Du Pont

skumavky
Brusel - Európska komisia(EK) schválila zlúčenie chemických koncernov Dow Chemical a Du Pont po tom, ako sa zaviazali, že po fúzii oddelila viaceré výrobné podniky.

Zisk BASF sa vo 4. kvartáli viac ako zdvojnásobil

basf
Berlín - Zisk nemeckého chemického koncernu BASF sa vo 4. kvartáli 2016 viac ako zdvojnásobil. Podporil ho rast kľúčovej divízie chemikálií. BASF je však pri prognóze tohtoročných výsledkov opatrný.

Avon zaznamenal vo 4. kvartáli pokles tržieb

Avon logo
New York - Americká kozmetická spoločnosť Avon zaznamenala v poslednom kvartáli minulého roka pokles tržieb, ale jej strata sa znížila.

Švajčiarska Lonza Group kupuje výrobcu liekových kapsúl Capsugel za 5,5 mld. USD

farmaceutika3
Bern - Švajčiarska chemická a biotechnologická spoločnosť Lonza Group oznámila, že za 5,5 miliardy USD (5,28 miliardy eur) kupuje amerického výrobcu liekových kapsúl Capsugel.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...