1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Pfizer vyčíslil náklady na brexit na 100 miliónov USD

pfizer logo
New York - Blížiaci sa brexit nezasiahne len európske firmy.

Akcia Bayeru sa prepadla takmer o 11 %

bayer
Frankfurt nad Mohanom - Akcia nemeckého farmaceutického koncernu Bayer v pondelok padla takmer o 11 % a dostala sa na najnižšiu úroveň za takmer 2 roky.

Švajčiarsky farmakoncern Roche dokúpi zvyšok v americkej FMI za 2,4 miliardy USD

roche
Bern - Švajčiarsky farmaceutický koncern Roche sa dohodol na dokúpení zvyšného podielu v americkej spoločnosti Foundation Medicine (FMI).

Slovnaft bude v bratislavskej rafinérii vyrábať kvapalné hnojivá

slovnaft refinery
Bratislava - V areáli bratislavskej rafinérie sa ešte v tomto roku začnú vyrábať hnojivá pre poľnohospodárstvo. Spoločnosť Stercorat Hungary tu v spolupráci so Slovnaftom vybudovala novú výrobnú linku na produkciu kvapalných hnojív.

Tržby aj zisk koncernu Merck v 1. kvartáli klesli

merck logo1
Darmstadt - Silné euro malo na začiatku roka negatívny vplyv na výsledky nemeckého farmaceutického a chemického koncernu Merck. Tržby aj zisk v prvých troch mesiacoch klesli.

Čistý zisk chemického koncernu BASF v 1. kvartáli mierne klesol

basf
Ludwigshafen - Nemecký chemický a farmaceutický koncern BASF oznámil za 1. kvartál pokles čistého zisku a pokles zaznamenali aj tržby, ktoré ovplyvnili nepriaznivé kurzové vplyvy. V prípade prevádzkového zisku však firma vykázala rast.

Sanofi uviedol, že jeho tržby aj zisk v 1. štvrťroku klesli

Sanofi logo
Paríž - Francúzsky farmaceutický koncern Sanofi uviedol, že jeho tržby aj zisk v 1. štvrťroku klesli po tom, ako oznámil program spätného odkúpenia akcií.

Švajčiarsky koncern Novartis zvýšil zisk v 1. kvartáli o vyše pätinu

Novartis
Ženeva - Švajčiarska farmaceutická spoločnosť Novartis oznámila kvartálny rast zisku o vyše pätinu, k čomu prispel rast tržieb ťahaný najmä predajom lieku na srdce Entresto, ale aj dopytom po lieku pre pacientov so psoriázou Cosentyx.

Johnson & Johnson zaznamenal v 1. kvartáli pokles zisku

johnson and johnson logo
New Brunswick – Americká kozmetická a farmaceutická spoločnosť Johnson & Johnson (J&J) zaznamenala v 1. kvartáli 2018 pokles zisku, ale menší, ako jej predpovedala Wall Street. A jej tržby solídne vzrástli.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...