1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Tržby aj zisk koncernu Merck v 1. kvartáli klesli

merck logo1
Darmstadt - Silné euro malo na začiatku roka negatívny vplyv na výsledky nemeckého farmaceutického a chemického koncernu Merck. Tržby aj zisk v prvých troch mesiacoch klesli.

Čistý zisk chemického koncernu BASF v 1. kvartáli mierne klesol

basf
Ludwigshafen - Nemecký chemický a farmaceutický koncern BASF oznámil za 1. kvartál pokles čistého zisku a pokles zaznamenali aj tržby, ktoré ovplyvnili nepriaznivé kurzové vplyvy. V prípade prevádzkového zisku však firma vykázala rast.

Sanofi uviedol, že jeho tržby aj zisk v 1. štvrťroku klesli

Sanofi logo
Paríž - Francúzsky farmaceutický koncern Sanofi uviedol, že jeho tržby aj zisk v 1. štvrťroku klesli po tom, ako oznámil program spätného odkúpenia akcií.

Švajčiarsky koncern Novartis zvýšil zisk v 1. kvartáli o vyše pätinu

Novartis
Ženeva - Švajčiarska farmaceutická spoločnosť Novartis oznámila kvartálny rast zisku o vyše pätinu, k čomu prispel rast tržieb ťahaný najmä predajom lieku na srdce Entresto, ale aj dopytom po lieku pre pacientov so psoriázou Cosentyx.

Johnson & Johnson zaznamenal v 1. kvartáli pokles zisku

johnson and johnson logo
New Brunswick – Americká kozmetická a farmaceutická spoločnosť Johnson & Johnson (J&J) zaznamenala v 1. kvartáli 2018 pokles zisku, ale menší, ako jej predpovedala Wall Street. A jej tržby solídne vzrástli.

Novartis kupuje americkú biotechnologickú firmu AveXis za takmer 9 mld. USD

Novartis
Bern - Švajčiarsky farmaceutický koncern Novartis kupuje americkú biotechnologickú spoločnosť AveXis. Za firmu ponúka takmer 9 miliárd USD.

Duslo Šaľa vlani hospodárilo so ziskom 14,2 milióna eur

duslo sala
Šaľa – Duslo Šaľa, a.s., dosiahlo za uplynulý rok hospodársky výsledok vo výške 14,2 milióna eur pred zdanením. Stanovený plán zisku sa spoločnosti nepodarilo naplniť o viac ako 5 miliónov eur.

Čistý zisk Bayeru v 4. kvartáli klesol, ale za celý rok vzrástol

bayer
Frankfurt nad Mohanom - Nemecký farmaceutický a chemický koncern Bayer v stredu oznámil, že jeho čistý zisk za 4. štvrťrok klesol, a to najmä v dôsledku daňových reforiem v USA. Čistý zisk za celý rok 2017 sa však zvýšil.

Pfizer zaznamenal v poslednom kvartáli 2017 nárast zisku

pfizer logo
New York - Americký farmaceutický koncern Pfizer zaznamenal v poslednom kvartáli 2017 nárast zisku a väčší, ako mu predpovedali analytici z Wall Street.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...