1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Pfizer je údajne blízko k dohode o kúpe Medivation za 14 miliárd USD

pfizer logo
New York - Americký farmaceutický gigant Pfizer je údajne blízko dohody o kúpe domáceho výrobcu liekov proti rakovine, firmy Medivation, za takmer 14 miliárd USD (12,42 miliardy eur).

Regulačný úrad v USA schválil prevzatie Syngenta koncernom ChemChina

chemchina logo
Washington - Americký regulačný úrad schválil prevzatie švajčiarskeho výrobcu pesticídov a osív Syngenta čínskym štátnym koncernom ChemChina.

Nízke ceny ropy a zemného plynu zaťažili bilanciu BASF

basf
Ludwigshafen - Pretrvávajúce nízke ceny ropy a zemného plynu zanechali podstatné stopy na výsledkoch hospodárenia chemického koncernu BASF a k tomu sa pridal aj nepriaznivý vývoj v oblasti základných chemikálií.

Zisk aj tržby Novartisu v 2. kvartáli klesli

farmaceutika3
Ženeva - Švajčiarska farmaceutická spoločnosť Novartis zaznamenala v 2. kvartáli 2016 pokles zisku. Dôvodom sú nižšie tržby z predaja jeho lieku proti rakovine Gleevec, ktorému konkurujú nové generické lieky.

Duslo plánuje v Šali rozšíriť skladovacie kapacity cyklohexylamínu

duslo sala
Bratislava - Duslo, a. s., plánuje v šalianskom závode rozšíriť skladovaciu kapacitu cyklohexylamínu zo súčasnej úrovne 160 m3 na 660 m3, a to úpravami na technologickom zariadení a potrubných vetvách.

Duslo Šaľa hodnotí minulý rok ako jeden z najúspešnejších v histórii

duslo sala
Šaľa – Spoločnosť Duslo Šaľa dosiahla za rok 2015 hospodársky výsledok pred zdanením vo výške 50,296 milióna eur. V porovnaní s predchádzajúcim rokom je to viac o takmer 38 miliónov eur.

Americký koncern Monsanto odmietol ponuku Bayeru na prevzatie

chemicke skumavky
St. Louis - Americký agrochemický koncern Monsanto odmietol ponuku na prevzatie, ktorú predložila nemecká spoločnosť Bayer.

Bayer podal ponuku na prevzatie svetového výrobcu osív Monsanto

bayer
Berlín/Washington - Nemecká farmaceutická a chemická spoločnosť podala nevyžiadanú ponuku na prevzatie najväčšieho producenta osív na svete Monsanto.

Zisk farmaceutického koncernu Merck v 1. kvartáli vzrástol o 18 %

Merck logo
Kenilworth - Tržby Merck & Co. v 1. kvartáli mierne klesli. Hlavným dôvodom bol silný dolár. Zisk však vzrástol o 18 % vďaka zníženiu nákladov.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...