1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výsledky Pfizeru za 1. kvartál výrazne prekonali očakávania trhu

pfizer logo
New York - Výsledky amerického farmaceutického koncernu Pfizer za 1. kvartál bez problémov prekonali očakávania Wall Street.

Tržby farmakoncernu Roche vzrástli v 1. kvartáli nad 12,4 mld. CHF

roche
Bern - Švajčiarsky farmaceutický koncern Roche oznámil za 1. štvrťrok medziročný rast tržieb, k čomu dopomohli zlepšené výsledky farmaceutickej aj diagnostickej divízie, ako aj dobré výsledky vo všetkých regiónoch spoločnosti.

Najväčšia fúzia vo farmaceutickom priemysle sa neuskutoční

pfizer logo
Washington - Historicky rekordná fúzia vo farmaceutickom priemysle sa neuskutoční. Americký koncern Pfizer sa rozhodol ukončiť rokovania o zlúčení s konkurenčnou firmou Allergan.

Srbská vláda chce privatizovať farmaceutickú firmu Galenika

farmaceutika2
Belehrad - Srbská vláda sa snaží nájsť kupca pre kedysi celoštátne vedúcu farmaceutickú firmu Galenika.

Brusel súhlasil s prevzatím nemeckej firmy KraussMaffei Číňanmi

chemicke skumavky
Európska komisia dnes súhlasila s plánovaným prevzatím nemeckého výrobcu strojov na spracovanie a produkciu plastov a gumy KraussMaffei najväčšou čínskou chemickou spoločnosťou ChemChina.

Nemecký koncern Merck zaznamenal vlani rekordný prevádzkový zisk

Merck logo
Darmstadt - Nemecký farmaceutický a chemický koncern Merck zaznamenal vlani rekordný prevádzkový zisk. Hlavnou príčinou boli akvizície.

Duslo Šaľa rozbehlo výstavbu novej výrobne čpavku za 310 miliónov eur

duslo sala
Šaľa – Poklepaním základného kameňa sa dnes v areáli Dusla Šaľa začína výstavba novej výrobne čpavku. Čpavok 4 nahradí doterajšiu výrobňu Čpavok 3, ktorá je v prevádzke od roku 1973.

Messer postavil v Šali on-site generátor dusíka pre potreby Dusla

duslo sala
Šaľa – Spoločnosť Messer Tatragas spustila ostrú prevádzku nového dusíkového generátora pre potreby Duslo, a. s., Šaľa s kapacitou 1000 kubických metrov dusíka za hodinu.

Zisk Sanofi v 4. kvartáli klesol o 13,5 %

Sanofi logo
Paríž - Francúzsky farmaceutický koncern Sanofi hlási za 4. kvartál 2015 pokles zisku. Dôvodom sú nižšie tržby z predaja niektorých liekov, napríklad na liečenie cukrovky, onkologických ochorení a liekov na predpis.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...