1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výsledky Tesly za 3. štvrťrok zaostali za odhadmi

tesla motors logo
Palo Alto - Výsledky amerického výrobcu elektromobilov Tesla za 3. štvrťrok 2023 sklamali analytikov, keďže jej zisk klesol viac, ako očakávali. Spoločnosť zasiahli vyššie náklady a tiež dôsledky zníženia cien jej vozidiel.

Nové SUV od švédskej automobilky bude mať jedinečne navrhnuté LED svetlomety od spoločnosti ZKW v tvare Thorovho kladiva

ZKW Logo coloured
Pixelové LED svetlo v dizajnovom svetlomete „prežmurkáva“ medzi denným a diaľkovým svetlom

InoBat a Gotion podpísali dohodu o spoločnom podniku na výrobu batérií

Inobat logo 23
Bratislava - Spoločnosti InoBat a Gotion High-Tech 13. septembra v Berlíne podpísali predbežnú dohodu o spoločnom podniku na výstavbu gigafabriky na výrobu batérií pre elektrické vozidlá (EV) Gotion InoBat Batteries.

Stefan Hornivius je novým prevádzkovým riaditeľom spoločnosti ZKW Group GmbH

ZKW Logo coloured
Stefan Hornivius (53) prevzal funkciu prevádzkového riaditeľa spoločnosti ZKW Group GmbH dňa 28. augusta 2023. Vo funkcii nahradil Wolfganga Muhriho, ktorý koncom  augusta na vlastnú,žiadosť zo spoločnosti odišiel. Hornivius má viac ako 25 rokov skúseností s riadením v automobilovom priemysle a súvisiacich odvetviach.

Tesla plánuje zvýšiť odber komponentov z Indie

tesla motors logo
Naí Dillí - Americký výrobca elektromobilov Tesla plánuje tento rok odoberať z Indie komponenty v hodnote 1,7 až 1,9 miliardy USD (1,59 až 1,77 miliardy eur). Uviedol to v stredu minister obchodu Pijuš Gojal v súvislosti s plánmi Tesly na vybudovanie továrne v krajine. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

Vláda schválila firme Mubea Tailored Products investičnú pomoc 19,92 mil. eur

euros
Bratislava - Mubea Tailored Products, s. r. o., Kežmarok žiada investičnú pomoc na podporu výstavby nového výrobného závodu na automobilové diely v lokalite Veľká Ida, v okrese Košice-okolie. Vyplýva to z návrhu z dielne Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorý schválil vládny kabinet.

EÚ bude vyšetrovať čínske štátne dotácie pre elektromobily

elektromobil nabijanie
Štrasburg - EÚ začne vyšetrovať čínske štátne dotácie pre elektromobily na obranu európskeho priemyslu pred "umelo nízkymi cenami". Uviedla to v stredu v Štrasburgu predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová vo svojom prejave o stave Únie.

Výroba áut v Británii v júli medziročne vzrástla takmer o tretinu

cars parking3
Londýn - Výroba automobilov v Spojenom kráľovstve v júli rástla už šiesty mesiac po sebe vďaka silnému dopytu na zahraničných trhoch a nedávnemu oživeniu globálnych dodávateľských reťazcov.

Technické problémy ochromili produkciu automobilky Toyota v Japonsku

toyota logo2
Tokio - Technické problémy ochromili produkciu automobilky Toyota v Japonsku. Koncern bol nútený z dôvodu poruchy systému riadenia objednávok dielov kompletne zastaviť výrobu v Japonsku.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...