1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Tesla plánuje získať čerstvý kapitál v objeme vyše 2 miliardy USD

tesla motors logo
Palo Alto - Tesla chce od investorov získať čerstvý kapitál v celkovom objeme vyše 2 miliardy USD (1,78 miliardy eur).

Zisk Volkswagenu v 1. kvartáli klesol

volkswagen logo2
Wolfsburg - Nemecký automobilový koncern Volkswagen vo štvrtok potvrdil svoju celoročnú prognózu, aj keď jeho zisk za 1. štvrťrok klesol. Dôvodom však boli právne poplatky. Tržby najväčšej európskej automobilky v prvých troch mesiacoch roka vzrástli.

Čistý zisk švédskej automobilky Volvo Cars klesol v 1. kvartáli o pätinu

Volvo logo
Štokholm - Automobilka Volvo Cars zaznamenala za 1. štvrťrok pokles čistého zisku o 20 %. Jej výsledky čiastočne ovplyvnila vyššia konkurencia a čiastočne dovozné clá.

Tesla vykázala za 1. štvrťrok prekvapujúco veľkú stratu

tesla motors logo
New York - Americký výrobca elektromobilov Tesla vykázal za 1. štvrťrok 2019 prekvapujúco veľkú stratu 702,1 milióna USD (626,37 milióna eur). Dôvodom bol pokles predaja jeho elektromobilov.

Tržby PSA Peugeot Citroën v 1. kvartáli klesli

Peugeot citroen logo1
Paríž - Francúzska automobilová skupina PSA Peugeot Citroën vo štvrtok oznámila, že jej tržby v 1. štvrťroku klesli o 1,1 %. Pripísala to ďalšiemu zníženiu odbytu v Číne, odchodu z iránskeho trhu aj nepriaznivým menovým kurzom.

Hyundai Motor dosiahol v 1. kvartáli nárast zisku o 24 %

Hyundai Logo
Soul - Juhokórejská automobilka Hyundai Motor dosiahla v 1. kvartáli nárast zisku o 24 %, čo prekonalo odhady analytikov. Pomohlo jej zlepšenie odbytu na domácom trhu a v USA, ktoré vykompenzovalo slabší predaj v Číne.

V tomto roku sa rozhodne o budúcnosti VW SK

volkswagen logo3
Bratislava - Spoločnosť Volkswagen Slovakia má pred sebou kľúčový rok, počas ktorého sa rozhodne o jeho budúcnosti. Cieľom vedenia spoločnosti, ako uviedol v stredu v Bratislave na stretnutí s médiami predseda predstavenstva VW SK Oliver Grünberg,

Výroba áut a dielov vlani v 2. polroku klesla; VW klesol odbyt aj v 1. kvartáli

autosalon bratislava
Wiesbaden - Počet automobilov a komponentov, ktoré vyrobili nemecké továrne v 2. polroku 2018, citeľne klesol. Informoval o tom spolkový štatistický úrad Destatis.

Predaj elektromobilov v Číne bude pokračovať v prudkom raste

charging e car
Peking - Prudký rast čínskeho trhu s elektromobilmi sa nespomalí, aj keď Peking výrazne obmedzuje stimuly, tvrdí agentúra Fitch Ratings.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...