1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Spolková vláda podporí dotáciami výrobu batérií v Nemecku pre elektroautá

charging e car
Berlín - Záujem o výrobu batérií pre elektroautá prejavilo v Nemecku šesť konzorcií. Vo štvrtok o tom informoval hovorca spolkového ministerstva hospodárstva. Investorom prisľúbila štátnu pomoc aj spolková vláda.

Opel sa plánuje vrátiť na ruský trh

opel logo 2
Frankfurt nad Mohanom - Nemecká automobilka Opel vo štvrtok oznámila, že sa vráti do Ruska po viac ako trojročnej neprítomnosti. Jej nový vlastník, francúzska skupina PSA, sa chce takýmto spôsobom pokúsiť o zníženie závislosti na európskom trhu.

Ford uvažuje o zatvorení dvoch závodov v Rusku

ford logo 3
Moskva - Ford Motor uvažuje o zatvorení dvoch veľkých ruských závodov. To by sa malo stať v rámci rozsiahlej globálnej reštrukturalizácie operácií koncernu v neziskových regiónoch, uviedli pre agentúru Reuters tri zdroje.

Nemecké automobilky sa obávajú ciel na dovoz áut do USA

german flag1
Ženeva - V automobilovom priemysle sa aktuálne dejú štrukturálne zmeny v súvislosti s elektrifikáciou vozidiel a autonómnym riadením. Navyše, potenciálne trestné clá na dovoz európskych áut do USA sú podľa nemeckých automobiliek veľkým rizikom ohrozujúcim odvetvie.

Pri tvrdom brexite BMW možno presunie časť výroby motorov do Rakúska

BMW Logo1
Ženeva - V prípade neriadeného odchodu Británie z Európskej únie by nemecká automobilka BMW mohla časť produkcie motorov presunúť z ostrovnej krajiny do Rakúska. Povedal to člen správnej rady automobilky Peter Schwarzenbauer.

BMW v apríli preruší výrobu vozidiel Mini, aj keby bol brexit odložený

mini cooper logo
Ženeva - Automobilka BMW v apríli preruší výrobu vozidiel Mini vo svojej britskej továrni aj v prípade, že dôjde k odkladu termínu brexitu. Vyhlásil to v utorok generálny riaditeľ automobilky Harald Krüger na autosalóne v Ženeve.

Nemecká automoblika Daimler verí, že dodrží limity na CO2

Daimler logo1
Ženeva - Nemecká automobilka Daimler je aj naďalej optimistická pokiaľ ide o splnenie prísnejších limitov na množstvo oxidu uhličitého (CO2) jej vozidlami v Európe.

Hyundai plánuje masívne investície do nových technológií

Hyundai ix35 300x200
Soul - Juhokórejská automobilka Hyundai Motor v stredu oznámila, že plánuje masívne investície do výskumu a vývoja nových technológií, aby udržala krok s transformáciou priemyslu a s novou konkurenciou, ako je výrobca elektromobilov Tesla.

Na Štúrovej ulici v Nitre má vzniknúť nová prevádzka na spracovanie autovrakov

scrap yard car
Nitra – Na Štúrovej ulici v Nitre by mala vzniknúť nová prevádzka na likvidáciu vrakov áut. Podľa projektu spoločnosti Zberné suroviny Žilina sa má už existujúca prevádzka rozšíriť o zber, triedenie a zhromažďovanie nebezpečných odpadov.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...