1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

BMW chce znížiť závislosť od plynu, skúma investície do ekoenergií

bmw car1
Mníchov - Nemecká automobilka BMW skúma nové investície do solárnej, geotermálnej a vodíkovej energie s cieľom znížiť svoju závislosť od zemného plynu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Svetlá pre jeden z nových modelov automobilov Tesla budú vyrábať na Slovensku

Car light
Kočovce - Spoločnosť Hella Slovakia Lighting sa stala exkluzívnym dodávateľom svetiel pre jeden z nových modelov automobilu americkej spoločnosti Tesla. Informoval o tom generálny riaditeľ spoločnosti Vladimír Huťan.

Hyundai plánuje investovať do rozšírenia výroby elektrických vozidiel

Hyundai Logo
Soul – Juhokórejská skupina Hyundai Motor Group oznámila, že plánuje investovať celkovo 21 biliónov wonov (15,75 miliardy eur) do roku 2030 do rozšírenia výroby elektrických vozidiel (EV) v Južnej Kórei.

Renault predá podiel v AvtoVAZe ruskému inštitútu s možnosťou spätného odkúpenia

Renault logo1
Moskva/Paríž - Francúzska automobilka Renault predá väčšinový podiel v ruskej firme AvtoVAZ ruskému výskumnému inštitútu. Uviedla to v pondelok francúzska spoločnosť s tým, že súčasťou dohody je možnosť spätného odkúpenia podielu v nasledujúcich šiestich rokoch. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Volkswagen očakáva skôr rovnakú ziskovosť elektromobilov ako konvenčných áut

volkswagen logo2
Wolfsburg - Nemecká automobilová skupina Volkswagen (VW) očakáva, že jej elektrické vozidlá budú rovnako ziskové ako autá na fosílne palivá skôr, ako pôvodne plánovala. Vyhlásil to vo štvrtok generálny riaditeľ Herbert Diess na výročnom stretnutí akcionárov automobilky.

Foxconn Slovakia plánuje vstúpiť do automobilového priemyslu

foxconn logo
Nitra – Foxconn Slovakia, spol. s r.o. plánuje realizovať vo svojom závode v Nitre nový investičný zámer Automatizovaná výroba elektroniky pre automobilový priemysel. Firma plánuje v tomto roku investovať 4,779 milióna eur prostredníctvom vlastných zdrojov.

Daimler chce do roku 2030 predávať v Európe iba elektrické mestské autobusy

Daimler logo1
Karlsruhe/Mannheim - Divízia autobusov nemeckého výrobcu nákladných áut Daimler Truck chce do roku 2030 predávať v Európe iba plne elektrifikované mestské autobusy. Plánuje tiež ponúkať uhlíkovo neutrálne vozidlá vo všetkých kategóriách v Európe aj v Latinskej Amerike. TASR o tom informuje na základe správy DPA.

Nový závod spoločnosti Magna v Kechneci má začať výrobu tento rok

magna logo
Kechnec – Spoločnosť Magna otvára v Kechneci pri Košiciach nový závod zameraný na tzv. pokročilé asistenčné systémy riadenia (ADAS) a elektrifikáciu. Slúžiť bude dvom európskym výrobcom automobilov a novému globálnemu hráčovi, informovala vo štvrtok spoločnosť.

Výroba áut v ČR klesla takmer o pätinu, zasiahli ju čipy aj vojna na Ukrajine

cars parking3
Praha - Výroba osobných áut v Česku klesla za 1. kvartál tohto roka takmer o pätinu. Je to dôsledok pokračujúcich problémov s dodávkami polovodičov a narušených dodávateľských reťazcov pre vojnu na Ukrajine. Informoval o tom server iDNES.cz.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...