1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Predaj áut Mercedes-Benz v januári klesol, napriek tomu firma čaká rekordný rok

Mercedes Benz logo1
Stuttgart - Predaj áut nemeckého výrobcu luxusných vozidiel Mercedes-Benz klesol v prvom mesiaci tohto roka o takmer 7 %. Napriek tomu firma očakáva, že za celý rok 2019 zaznamená nový rekord.

Prievidzský dodávateľ pre automobilky plánuje prijať ďalšie stovky zamestnancov

brose
Prievidza - Dodávateľ pre automobilový priemysel plánuje ďalšie rozšírenie svojho strategického závodu v Prievidzi. Okrem dvojice výrobných a administratívnych hál chce vybudovať i škôlku.

Kia získala ďalší triumf v súťaži iF Design Awards

KIA logo big
Trojka sa opäť stala šťastným číslom značky Kia. Po uvedení novej, tretej generácie modelu Kia Ceed, ktorá sa momentálne predáva v Európe v troch rôznych typoch karosérie, dostal každý z troch nováčikov ocenenie za dizajn iF Design Award.

Predaj áut v Británii klesol aj v januári, piaty mesiac po sebe

british flag
Londýn - Predaj áut v Británii zaznamenal v januári ďalší pokles, už piaty mesiac po sebe. Uviedlo to britské Združenie výrobcov a predajcov áut (SMMT).

GM ruší ďalších 4000 pracovných miest

general motors logo company
Detroit - Americký výrobca áut General Motors (GM) oznámil, že v rámci ďalšieho kola reštrukturalizácie začal s prepúšťaním približne 4000 zamestnancov.

Zisk Suzuki v 3. kvartáli klesol o 33 %

Suzuki logo 2
Tokio - Japonská automobilka Suzuki Motor zaznamenala v 3. štvrťroku finančného roka 2018/2019 výrazný pokles prevádzkového zisku o 33 % na najnižšiu úroveň za dva roky. Dôvodom bol negatívny vplyv oslabenia mien rozvíjajúcich sa krajín, najmä indickej rupie, a vyššie náklady.

V ťažbe lítia predbiehajú Českú republiku iné európske štáty

Czech Flag
Praha - Po predvolebnej „kauze lítium“ je začatie ťažby neisté, Čechom v dôsledku vládnych ťahaníc okolo ťažby suroviny, dôležitej na výrobu autobatérií, uniká vlak. Náskok teraz získavajú iné štáty, napríklad Rakúsko, Fínsko, Srbsko.

Kia Motors Slovakia zruší 27 pracovných miest vo výrobe dieselových motorov

KIA logo big
Teplička nad Váhom – Spoločnosť Kia Motors Slovakia zruší k 1. februáru 2019 vo výrobe dieselových motorov 27 pracovných pozícií. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Jozef Bačé.

Automobilka Volkswagen Slovakia optimalizuje výrobné procesy

volkswagen logo3
Bratislava - Bratislavský závod Volkswagen Slovakia nasadzuje niekoľko opatrení pre zabezpečenie jeho dlhodobej perspektívy. Z dôvodov zmenených rámcových podmienok, ukončením rozsiahlej fázy nábehov, efektívneho využitia investícií a zvýšenej technickej kapacity liniek,

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...