1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Pre nedostatok čipov Renault a Stellantis pozastavia výrobu v Španielsku

renault logo 300x200
Madrid - Automobilky Renault a Stellantis pozastavia v najbližších dňoch výrobu vo svojich španielskych závodoch. Dôvodom je pokračujúci nedostatok mikročipov. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters, ktorá sa odvolala na zástupcov odborov.

Intercable v Kriváni rozšíri výrobu, pribudne 82 pracovných miest

intercable logo
Bratislava - Spoločnosť Intercable plánuje v Kriváni v okrese Detva rozšírenie výroby automobilových komponentov o výrobky prispôsobené na využitie v elektromobiloch. Investícia za viac ako 8,5 milióna eur by mala do roku 2026 priniesť 82 nových pracovných miest.

VW uzatvoril v Kanade dohodu, zlepší jeho prístup k surovinám na výrobu batérií

volkswagen logo3
Ottawa/Berlín - Najväčšia európska automobilka Volkswagen zvyšuje svoje úsilie zabezpečiť si adekvátny prístup ku kľúčovým surovinám na výrobu batérií. Šance ponúka Kanada, s ktorou automobilka uzatvorila dohodu o spolupráci.

Západné automobilky strácajú v Číne pôdu pod nohami

cars parking
Peking - Západné automobilky strácajú v Číne pôdu pod nohami. Politické zasahovanie je len jednou z mnohých ťažkostí, ktorým čelia na najväčšom automobilovom trhu na svete. TASR o tom informuje na základe článku v novinách El País.

Čínsky CATL postaví v Maďarsku továreň na batérie, bude zásobovať Mercedes, BMW

charging e car
Šanghaj – Čínska spoločnosť CATL v piatok oznámila, že v Maďarsku postaví továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšia v Európe. Pripravuje sa tak na uspokojenie rastúceho dopytu globálnych výrobcov automobilov. 

Prevádzkový zisk Toyota Motor v 1. kvartáli klesol o 42 %

toyota logo2
Tokio - Toyota Motor zaznamenala v 1. kvartáli prebiehajúceho fiškálneho roka 2022/23 prudký pokles prevádzkového zisku. Dôvodmi boli problémy v rámci dodávateľského reťazca a zvýšenie nákladov. Japonský automobilový gigant však zlepšil celoročné vyhliadky. Očakáva totiž, že výsledky podporí slabý jen.

Zisk automobilky Ferrari vzrástol v 2. kvartáli o viac než pätinu

ferrari logo
Miláno - Taliansky výrobca luxusných športových áut Ferrari oznámil za 2. štvrťrok výrazný rast tržieb aj zisku, ktorými prekonal očakávania. Firma zároveň zlepšila prognózu na celý rok.

Produkcia áut v Británii v máji vzrástla, prvýkrát za takmer rok

growth chart 3
Londýn - Produkcia áut v Británii vzrástla v máji o viac než 13 %, čo predstavuje prvé zvýšenie výroby za takmer rok. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Premiér Bádenska-Württemberska zabráni prevzatiu Mercedesu čínskymi investormi

Mercedes Benz logo1
Stuttgart - Prevzatie nemeckého výrobcu luxusných vozidiel Mercedes-Benz čínskymi investormi by sa malo prekaziť. Vyhlásil to Winfried Kretschmann, premiér Bádenska-Württemberska, v ktorom má nemecká automobilka sídlo. TASR o tom informuje na základe správy DPA.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...