1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

VW SK chce do roku 2025 znížiť zaťaženie životného prostredia o 45 %

volkswagen logo3
Bratislava - Udržateľná výroba automobilov je jedným zo zásadných princípov spoločnosti Volkswagen Slovakia. Do roku 2025 má pred sebou novú ekologickú výzvu, a to znížiť zaťaženie životného prostredia o 45 %.

BMW plánuje do roku 2022 zrušiť v Nemecku až 6000 pracovných miest

BMW Logo1
Mníchov - Automobilka BMW plánuje zrušiť v Nemecku až 6000 pracovných miest. Cieľom je znižovanie nákladov. Uviedol tok nemecký časopis Manager Magazin.

TRW Automotive bude v nových priestoroch vyrábať posilňovače riadenia

cars parking2
Nové Mesto nad Váhom – Realitný developer CTP ukončil výstavbu výrobného objektu v priemyselnom parku v Novom Meste nad Váhom. Na ploche asi 15.000 štvorcových metrov bude spoločnosť TRW Automotive (Slovakia) vyrábať elektronické posilňovače riadenia pre automobily.

Opel spúšťa v Eisenachu výrobu mestského SUV Grandland

opel logo 2
Rüsselsheim/Eisenach - Fabrika nemeckej automobilky Opel v Eisenachu zažije nový štart. Továreň, ktorá sa viac než dve desaťročia zameriavala na výrobu malých modelov, začne v stredu s produkciou mestského SUV Grandland.

Tesla zvýši ceny áut v Číne, ďalší rast plánuje v decembri

tesla motors logo
Šanghaj - Americký výrobca elektrických vozidiel Tesla zvýši ceny svojich áut v Číne už v piatok (30. 8.), teda o niečo skôr, než sa očakávalo. Navyše ďalšie zvýšenie plánuje firma v decembri, a to v prípade, že do platnosti vstúpia čínske dovozné clá na americké autá.

Rüselsheimský závod Opla prejde na štvordňový pracovný týždeň

opel logo 2
Frankfurt nad Mohanom - Automobilka Opel zavedie v základnom závode v Rüsselsheime skrátený štvordňový pracovný týždeň. Nový režim začne platiť v októbri na tri mesiace.

IAC otvorí v rakúskom Burgenlandsku nový výskumno-vývojový areál

Car transmission
Neutal/Eisenstadt - Nadnárodný automobilový dodávateľ so sídlom v Luxembursku International Automotive Components Group (IAC) plánuje v rakúskom Burgenlandsku postaviť areál pre výskum a vývoj.

Nemecko chce do roka 2022 dostať na cesty milión elektromobilov

elektromobil nabijanie
Haag - Nemecká kancelárka Angela Merkelová očakáva, že na nemeckých cestách bude najneskôr do roka 2022 milión elektrických vozidiel.

Zisk automobilky Geely, vlastníka značky Volvo, v 1.polroku výrazne klesol

decline
Peking - Čínska spoločnosť Geely Automobile Holdings zaznamenala v 1. polroku 2019 výrazný pokles zisku. Dôvodom je zníženie dopytu na domácom automobilovom trhu, najväčšom na svete. A predpovedá neistý výhľad aj vo zvyšku roka.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...