1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

V ťažbe lítia predbiehajú Českú republiku iné európske štáty

Czech Flag
Praha - Po predvolebnej „kauze lítium“ je začatie ťažby neisté, Čechom v dôsledku vládnych ťahaníc okolo ťažby suroviny, dôležitej na výrobu autobatérií, uniká vlak. Náskok teraz získavajú iné štáty, napríklad Rakúsko, Fínsko, Srbsko.

Kia Motors Slovakia zruší 27 pracovných miest vo výrobe dieselových motorov

KIA logo big
Teplička nad Váhom – Spoločnosť Kia Motors Slovakia zruší k 1. februáru 2019 vo výrobe dieselových motorov 27 pracovných pozícií. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Jozef Bačé.

Automobilka Volkswagen Slovakia optimalizuje výrobné procesy

volkswagen logo3
Bratislava - Bratislavský závod Volkswagen Slovakia nasadzuje niekoľko opatrení pre zabezpečenie jeho dlhodobej perspektívy. Z dôvodov zmenených rámcových podmienok, ukončením rozsiahlej fázy nábehov, efektívneho využitia investícií a zvýšenej technickej kapacity liniek,

TI Automotive bude dodávať špičkové plastové nádrže do luxusných elektrických áut značky Karma Automotive

cars parking3
Auburn Hills - TI Automotive, svetový dodávateľ brzdových a palivových systémov v automobiloch, dnes oznámil, že bude dodávať lisované palivové nádrže do luxusných elektrických áut značky Karma Automotive.

Daimler bude vyrábať elektrické batérie v poľskom meste Jawor

Daimler logo1
Varšava - Nemecký automobilový koncern Daimler, vlastník značky Mercedes-Benz, bude vyrábať elektrické batérie v poľskom meste Jawor. Oznámil to poľský premiér Mateusz Morawiecki.

Tvrdý brexit môže mať v SR negatívny vplyv najmä na automobilový priemysel

british flag
Bratislava - Veľká Británia je v súčasnosti tretí najdôležitejší obchodný partner Slovenska v EÚ po Nemecku a Česku. Brexit bez dohody by mal najhorší vplyv na náš automobilový priemysel, keď každé siedme auto vyrobené v SR smeruje na ostrovy.

Európska dcéra amerického Forda nezachytila trend a má problémy

Ford logo 3
Kolín nad Rýnom - Problémy americkej automobilky Ford v Európe sú podľa jej závodnej rady čiastočne spôsobené nesprávnymi rozhodnutiami vedenia firmy. Manažment nezachytil aktuálny trend vo vývoji, napríklad jeho smerovanie k terénnym vozidlám SUV.

Renault zaznamenal v roku 2018 nárast predaja o 3,2 %

Renault logo1
Paríž - Francúzska automobilová skupina Renault zaznamenala v roku 2018 nárast predaja o 3,2 %. Prispel k tomu čiastočne aj nový spoločný podnik v Číne. A skupina očakáva mierny rast predaja aj v tomto roku vďaka oživeniu dopytu v Rusku a v Latinskej Amerike.

Jaguar Land Rover by mal oznámiť rozsiahle prepúšťanie v Británii

Jaguar Land Rover
Londýn - Najväčšia britská automobilka Jaguar Land Rover (JLR) plánuje vo štvrtok oznámiť "rozsiahle rušenie pracovných miest" na domácom trhu. Dôvodom je prudký pokles dopytu na kľúčovom čínskom trhu, ako aj pokles predaja naftových vozidiel v Európe.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...