1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nemecké automobilky sa obávajú ciel na dovoz áut do USA

german flag1
Ženeva - V automobilovom priemysle sa aktuálne dejú štrukturálne zmeny v súvislosti s elektrifikáciou vozidiel a autonómnym riadením. Navyše, potenciálne trestné clá na dovoz európskych áut do USA sú podľa nemeckých automobiliek veľkým rizikom ohrozujúcim odvetvie.

Pri tvrdom brexite BMW možno presunie časť výroby motorov do Rakúska

BMW Logo1
Ženeva - V prípade neriadeného odchodu Británie z Európskej únie by nemecká automobilka BMW mohla časť produkcie motorov presunúť z ostrovnej krajiny do Rakúska. Povedal to člen správnej rady automobilky Peter Schwarzenbauer.

BMW v apríli preruší výrobu vozidiel Mini, aj keby bol brexit odložený

mini cooper logo
Ženeva - Automobilka BMW v apríli preruší výrobu vozidiel Mini vo svojej britskej továrni aj v prípade, že dôjde k odkladu termínu brexitu. Vyhlásil to v utorok generálny riaditeľ automobilky Harald Krüger na autosalóne v Ženeve.

Nemecká automoblika Daimler verí, že dodrží limity na CO2

Daimler logo1
Ženeva - Nemecká automobilka Daimler je aj naďalej optimistická pokiaľ ide o splnenie prísnejších limitov na množstvo oxidu uhličitého (CO2) jej vozidlami v Európe.

Hyundai plánuje masívne investície do nových technológií

Hyundai ix35 300x200
Soul - Juhokórejská automobilka Hyundai Motor v stredu oznámila, že plánuje masívne investície do výskumu a vývoja nových technológií, aby udržala krok s transformáciou priemyslu a s novou konkurenciou, ako je výrobca elektromobilov Tesla.

Na Štúrovej ulici v Nitre má vzniknúť nová prevádzka na spracovanie autovrakov

scrap yard car
Nitra – Na Štúrovej ulici v Nitre by mala vzniknúť nová prevádzka na likvidáciu vrakov áut. Podľa projektu spoločnosti Zberné suroviny Žilina sa má už existujúca prevádzka rozšíriť o zber, triedenie a zhromažďovanie nebezpečných odpadov.

Británia je sklamaná rozhodnutím Hondy zatvoriť jej závod v Anglicku

honda logo 1
Londýn - Británia je sklamaná rozhodnutím automobilky Honda zatvoriť svoj jediný závod v Spojenom kráľovstve. Minister obchodu Greg Clark pripomenul, že Spojené kráľovstvo je jedným z lídrov v rozvoji automobilových technológií, preto je hlboko sklamané krokom Hondy.

Porsche upozorňuje Britov, že ceny áut môžu po brexite vzrásť o 10 %

Porsche logo 1
Londýn - Nemecká automobilka Porsche upozornila britských zákazníkov, že cena áut dovážaných do Británie po odchode krajiny z Európskej únie môže v prípade tvrdého brexitu vzrásť o 10 %.

Nemecký automobilový priemysel odmieta označenie áut z EÚ za hrozbu pre USA

usa map flag
Frankfurt nad Mohanom - Vývoz áut z Európy do Spojených štátov určite neohrozuje národnú bezpečnosť USA, uviedla Nemecká federácia automobilového priemyslu (VDA). Zopakovala tak slová nemeckej kancelárky Angely Merkelovej,

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...