1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Produkcia áut v Británii klesla v januári o pätinu

british flag
Londýn - Výroba áut v Británii klesla na začiatku roka o pätinu a zaznamenala najslabší január za 13 rokov. Produkciu naďalej ovplyvňuje nedostatok komponentov, odstávka závodov, ako aj prechod na nové modely.

Ford sa vo 4. kvartáli vrátil k zisku

ford logo 3
Detroit - Americká automobilka Ford sa po stratovom závere roka 2020 vrátila v poslednom kvartáli minulého roka k zisku, výsledok však zaostal za očakávaniami.

Daimler v utorok oficiálne zmenil svoj názov na Mercedes-Benz

Mercedes Benz logo1
Stuttgart - Nemecký výrobca automobilov Daimler v utorok oficiálne zmenil svoj názov na Mercedes-Benz. Dokončil tak rozdelenie skupiny a odčlenenie výrobcu nákladných áut Daimler Truck.

Lietajúce auto AirCar získalo osvedčenie o letovej spôsobilosti

aeromobil
Bratislava/Londýn - Dopravný úrad Slovenskej republiky už vydal osvedčenie o letovej spôsobilosti lietajúcemu autu, ktoré je schopné dosiahnuť rýchlosť nad 160 kilometrov za hodinu (km/h) a výšku nad 2500 metrov. TASR o tom informuje na základe správy BBC.

Zisk automobilky Hyundai klesol vo 4. kvartáli zhruba o polovicu

Hyundai Logo
Soul - Zisk juhokórejskej automobilky Hyundai Motor klesol vo 4. kvartáli zhruba o polovicu, čím výrazne zaostal za očakávaniami trhov. Výsledky spoločnosti ovplyvnili rastúce náklady a platby daní.

Volkswagen dosiahol emisný cieľ EÚ pre rok 2021

Volkswagen Touareg
Wolfsburg - Nemecký automobilový gigant Volkswagen (VW) v pondelok oznámil, že v roku 2021 prekonal cieľ Európskej únie (EÚ) v oblasti znižovania emisií oxidov uhlíka u svojich nových vozidiel po tom, ako ho rok predtým nedosiahol. TASR o tom informuje na základe správy AFP.

Ročný cieľ výroby Toyoty zasiahol nedostatok čipov

toyota logo2
Tokio - Japonská Toyota, najväčšia svetová automobilka z hľadiska predaja, v utorok oznámila, že už neočakáva splnenie svojho ročného výrobného cieľa, pretože ju brzdia problémy s dodávkami čipov.

Daimler Truck zaznamenal v roku 2021 nárast predaja

Daimler logo1
Stuttgart - Nemecký výrobca nákladných áut Daimler Truck, ktorý sa vlani v decembri odčlenil od spoločnosti Daimler, v utorok oznámil, že v minulom roku zaznamenal nárast predaja o 20 %.

Zameranie Renaultu na značky s vyššou hodnotou sa vyplatilo v roku 2021

renault logo 300x200
Paríž – Solídny výkon modelov Renault s vyššou hodnotou pomohol zmierniť celkový medziročný pokles globálneho predaja francúzskej automobilovej skupiny v roku 2021. To ukazuje, že jej zameranie na ziskovejšie modely sa vypláca.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...