1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Automobilové opravovne MV môžu opravovať aj elektromobily

charging e car
Bratislava - Automobilové opravovne Ministerstva vnútra SR (AOMV SR) začali ponúkať servis elektromobilov. Zamestnanci absolvovali školenia, po ktorých získali bezpečnostné certifikáty. TASR o tom informovala vedúca kancelárie generálneho riaditeľa AOMV SR Katarína Hettešová.

Volkswagen Slovakia začal s výrobou nových modelov Passat a Škoda Superb

volkswagen logo2
Bratislava - Bratislavský závod Volkswagen (VW) Slovakia začal so sériovou výrobou nových modelov VW Passat a Škoda Superb, ktoré sú súčasťou koncernového projektu. Predchádzala tomu investícia do integrácie vozidiel do výroby za takmer 500 miliónov eur. Informovala o tom hovorkyňa podniku Lucia Kovarovič Makayová.

Toyota investuje takmer 400 mil. USD do výstavby tretieho závodu v Indii

toyota logo2
Bengalúr - Japonská automobilka Toyota investuje takmer 400 miliónov USD (365,13 milióna eur) do výstavby tretieho výrobného závodu v Indii. Cieľom je pokryť rastúci dopyt v jednej z najľudnatejších krajín sveta.

Nová aliančná dohoda medzi Nissanom a Renaultom nadobudla platnosť

nissan logo1
Paríž - Francúzska automobilka Renault a japonský Nissan v stredu oficiálne predstavili nový model spolupráce po tom, ako regulačné orgány schválili reorganizáciu ich partnerstva. Dohodu o reštartovaní spojenectva, ktoré v posledných rokoch poznamenali napäté vzťahy, oznámili obe spoločnosti vo februári.

Tržby Stellantisu vzrástli v 3. štvrťroku o 7 %, prekonali očakávania

Stellantis Board
Paríž - Automobilka Stellantis oznámila za 3. kvartál rast tržieb, ktorými prekonala očakávania. Firma zaznamenala lepšie než očakávané výsledky napriek vysokým nákladom v dôsledku dlhotrvajúceho štrajku v USA.

Produkcia Toyoty vzrástla v septembri na rekordných vyše 900.900 áut

toyota logo2
Tokio - Japonská automobilka Toyota zaznamenala v septembri rast produkcie na najvyššiu úroveň za daný mesiac v histórii, k čomu prispel najmä vývoj na domácom trhu. Jeho zotavenie dokázalo vykompenzovať slabšiu produkciu v zahraničných závodoch automobilky.

Čínski výrobcovia elektromobilov sa pripravujú na útok na európsky trh

elektromobil nabijanie
Madrid - Názvy SAIC, Geely, BYD a Great Wall Motors sú medzi širokou verejnosťou takmer neznáme, vyvolávajú však obavy európskych gigantov automobilového priemyslu. Považujú ich za predvoj masívnej vlny áut vyrobených v Číne, najmä elektrických vozidiel, ktoré vstupujú na európsky trh.

Vodiči elektromobilov spôsobujú menej nehôd, ich oprava je ale podstatne drahšia

charging e car
Berlín - Vodiči elektromobilov spôsobujú menej dopravných nehôd, no oprava ich vozidiel je podstatne drahšia, v priemere o 30 až 35 % ako pri porovnateľných autách so spaľovacími motormi.

Renault zaznamenal v 3. štvrťroku 2023 nárast tržieb aj objemu predaja

Renault logo1
Paríž - Francúzska automobilová skupina Renault zaznamenala v 3. štvrťroku 2023 nárast tržieb aj objemu predaja. Potvrdila svoje prognózy na rok 2023.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...