1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Británia je sklamaná rozhodnutím Hondy zatvoriť jej závod v Anglicku

honda logo 1
Londýn - Británia je sklamaná rozhodnutím automobilky Honda zatvoriť svoj jediný závod v Spojenom kráľovstve. Minister obchodu Greg Clark pripomenul, že Spojené kráľovstvo je jedným z lídrov v rozvoji automobilových technológií, preto je hlboko sklamané krokom Hondy.

Porsche upozorňuje Britov, že ceny áut môžu po brexite vzrásť o 10 %

Porsche logo 1
Londýn - Nemecká automobilka Porsche upozornila britských zákazníkov, že cena áut dovážaných do Británie po odchode krajiny z Európskej únie môže v prípade tvrdého brexitu vzrásť o 10 %.

Nemecký automobilový priemysel odmieta označenie áut z EÚ za hrozbu pre USA

usa map flag
Frankfurt nad Mohanom - Vývoz áut z Európy do Spojených štátov určite neohrozuje národnú bezpečnosť USA, uviedla Nemecká federácia automobilového priemyslu (VDA). Zopakovala tak slová nemeckej kancelárky Angely Merkelovej,

Predaj áut Mercedes-Benz v januári klesol, napriek tomu firma čaká rekordný rok

Mercedes Benz logo1
Stuttgart - Predaj áut nemeckého výrobcu luxusných vozidiel Mercedes-Benz klesol v prvom mesiaci tohto roka o takmer 7 %. Napriek tomu firma očakáva, že za celý rok 2019 zaznamená nový rekord.

Prievidzský dodávateľ pre automobilky plánuje prijať ďalšie stovky zamestnancov

brose
Prievidza - Dodávateľ pre automobilový priemysel plánuje ďalšie rozšírenie svojho strategického závodu v Prievidzi. Okrem dvojice výrobných a administratívnych hál chce vybudovať i škôlku.

Kia získala ďalší triumf v súťaži iF Design Awards

KIA logo big
Trojka sa opäť stala šťastným číslom značky Kia. Po uvedení novej, tretej generácie modelu Kia Ceed, ktorá sa momentálne predáva v Európe v troch rôznych typoch karosérie, dostal každý z troch nováčikov ocenenie za dizajn iF Design Award.

Predaj áut v Británii klesol aj v januári, piaty mesiac po sebe

british flag
Londýn - Predaj áut v Británii zaznamenal v januári ďalší pokles, už piaty mesiac po sebe. Uviedlo to britské Združenie výrobcov a predajcov áut (SMMT).

GM ruší ďalších 4000 pracovných miest

general motors logo company
Detroit - Americký výrobca áut General Motors (GM) oznámil, že v rámci ďalšieho kola reštrukturalizácie začal s prepúšťaním približne 4000 zamestnancov.

Zisk Suzuki v 3. kvartáli klesol o 33 %

Suzuki logo 2
Tokio - Japonská automobilka Suzuki Motor zaznamenala v 3. štvrťroku finančného roka 2018/2019 výrazný pokles prevádzkového zisku o 33 % na najnižšiu úroveň za dva roky. Dôvodom bol negatívny vplyv oslabenia mien rozvíjajúcich sa krajín, najmä indickej rupie, a vyššie náklady.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...