1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Fiat Chrysler zníži výrobu minivanov v Kanade

fiat chrysler logo1
Ottawa - Automobilka Fiat Chrysler Automobile (FCA) zruší jednu pracovnú zmenu vo svojom závode na výrobu minivanov vo Windsore, v kanadskej provincii Ontário. To povedie k strate 1500 pracovných miest.

Z liniek bratislavského Volkswagenu zišiel miliónty Touareg

Volkswagen Touareg
Bratislava - Z linky bratislavského závodu spoločnosti Volkswagen Slovakia (VW SK) zišiel vo štvrtok miliónty Volkswagen Touareg. Ide o prvé na Slovensku vyrábané SUV, ktoré je exportované do celého sveta už 17 rokov.

Od roku 2022 sa budú montovať do áut systémy pre bezpečnosť jazdy

Automotive kmh
Brusel - Nové autá od roku 2022 budú musieť byť povinne vybavené početnými elektronickými kontrolnými systémami. Medzi nimi bude kontrola dodržiavania smeru jazdy a asistent jej rýchlosti.

Zisk aj tržby Geely Automobile minulý rok vzrástli

growth chart 2 sive
Peking - Čínsky automobilový koncern Geely Automobile Holdings vo štvrtok oznámil, že jeho zisk vlani vzrástol o 18 % vďaka vyšším tržbám aj lepšej marži, hoci rastúca politická neistota ovplyvnila celkový domáci dopyt.

Audi ruší v Ingolstadte nočné zmeny na montážnej linke číslo 1

audi logo1
Ingolstadt - Automobilka Audi v Ingolstadte znižuje výrobu, čo sa prejaví aj na zrušení nočných zmien. Dohodlo sa na tom vedenie automobilky so závodnou radou.

Zisk Porsche SE vzrástol vlani o 6 %, holding zároveň kúpil ďalšie akcie VW

Porsche logo 1
Stuttgart - Holdingová spoločnosť Porsche SE oznámila za minulý rok rast zisku, pod ktorý sa podľa nej podpísal "pozitívny vývoj" vo Volkswagene. Zároveň uviedla, že zvýšila počet akcií VW s hlasovacím právom.

Spolková vláda podporí dotáciami výrobu batérií v Nemecku pre elektroautá

charging e car
Berlín - Záujem o výrobu batérií pre elektroautá prejavilo v Nemecku šesť konzorcií. Vo štvrtok o tom informoval hovorca spolkového ministerstva hospodárstva. Investorom prisľúbila štátnu pomoc aj spolková vláda.

Opel sa plánuje vrátiť na ruský trh

opel logo 2
Frankfurt nad Mohanom - Nemecká automobilka Opel vo štvrtok oznámila, že sa vráti do Ruska po viac ako trojročnej neprítomnosti. Jej nový vlastník, francúzska skupina PSA, sa chce takýmto spôsobom pokúsiť o zníženie závislosti na európskom trhu.

Ford uvažuje o zatvorení dvoch závodov v Rusku

ford logo 3
Moskva - Ford Motor uvažuje o zatvorení dvoch veľkých ruských závodov. To by sa malo stať v rámci rozsiahlej globálnej reštrukturalizácie operácií koncernu v neziskových regiónoch, uviedli pre agentúru Reuters tri zdroje.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...