1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

BMW masívne zvyšuje objednávky batériových článkov pre elektromobily

bmw car1
Mníchov - Nemecký výrobca luxusných áut BMW vo štvrtok vyhlásil, že masívne zvyšuje objednávky batériových článkov pre elektromobily v nadchádzajúcej dekáde, pretože plánuje desiatky nových elektrických modelov.

Volkswagen zhoršil svoje strednodobé vyhliadky

VW TOUAREG
Wolfsburg - Koncern Volkswagen zhoršil svoje strednodobé vyhliadky týkajúce sa prevádzkového zisku a tržieb.

Porsche zaznamenal za prvých 9 mesiacov roka nárast zisku o 32 %

Porsche logo 1
Stuttgart - Výrobca športových vozidiel Porsche zaznamenal za prvých deväť mesiacov roka nárast zisku o 32 % vďaka investíciám do skupiny Volkswagen.

Continental vykázal za 3. kvartál stratu

tire factory2
Hannover - Nemecký výrobca autokomponentov a pneumatík Continental vykázal za 3. kvartál stratu. A vyhlásil, že neočakáva výrazné zlepšenie globálnej výroby v nasledujúcich piatich rokoch.

Prevádzkový zisk Nissanu v 2. kvartáli prudko klesol

Nissan Logo1
Jokohama - Zisk Nissanu sa v 2. kvartáli (do konca septembra) fiškálneho roka 2019/20 prepadol o 70 %. Japonská automobilka zároveň skresala celoročné prognózy.

Nemecko zvýši dotácie na elektrické vozidlá aj počet nabíjacích staníc

charging e car
Berlín - Nemecko zvýši dotácie na elektrické vozidlá aj počet nabíjacích staníc v krajine. Toto rozhodnutie poukazuje na rastúce obavy lídrov v priemysle aj politikov, že krajina zaostáva za svojimi konkurentmi v rozhodujúcej oblasti.

Automobilka PSA zvýšila kvartálne tržby, celkový predaj áut však klesol

Peugeot citroen logo1
Paríž - Francúzska automobilka PSA Group oznámila v stredu rast tržieb za 3. štvrťrok, k čomu prispel vysoký dopyt po jej drahších športovo-úžitkových (SUV) modeloch.

IPM Group a InoBat sa chcú presadiť na európskom trhu autobatérií

cars parking3
Bratislava - Skupina IPM v konzorciu s portfóliovou spoločnosťou InoBat a Flint Hills Resources, dcérskou spoločnosťou Koch Industries, investovala 20 miliónov USD (18,14 milióna eur) do spoločnosti Wildcat Discovery Technologies.

Rumuni aj Bulhari chcú získať investíciu VW, ktorá mala smerovať do Turecka

volkswagen factory
Bukurešť - Rumunsko iniciovalo nové rokovania s Volkswagenom (VW) o novom závode. Dôvodom sú správy, že nemecký koncern odložil konečné rozhodnutie o výstavbe závodu v Turecku.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...