1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Continental po znížení objednávok prepúšťal, dnes už hľadá operátorov

tire factory
Zvolen - Aktuálna hospodárska situácia, keď európske krajiny znižujú odhady ekonomického rastu, sa v uplynulých mesiacoch prejavila aj u najväčšieho slovenského výrobcu brzdových strmeňov pre svetové automobilky, spoločnosti Continental Automotive System Slovakia Zvolen.

V maďarskom Debrecíne môžu začať s výstavbou závodu automobilky BMW

BMW Logo1
Budapešť - Vo východomaďarskom Debrecíne sa môžu začať stavebné práce nového výrobného závodu nemeckej automobilky BMW. Podľa agentúry MTI to v utorok vyhlásil maďarský minister pre inovácie a technológie László Palkovics.

Daimler dostal pokutu 870 miliónov eur v súvislosti s emisným škandálom

Daimler logo1
Stuttgart - Nemeckí prokurátori oznámili, že udeľujú automobilke Daimler pokutu 870 miliónov eur v súvislosti s emisným škandálom jej dieselových modelov.

VW SK chce do roku 2025 znížiť zaťaženie životného prostredia o 45 %

volkswagen logo3
Bratislava - Udržateľná výroba automobilov je jedným zo zásadných princípov spoločnosti Volkswagen Slovakia. Do roku 2025 má pred sebou novú ekologickú výzvu, a to znížiť zaťaženie životného prostredia o 45 %.

BMW plánuje do roku 2022 zrušiť v Nemecku až 6000 pracovných miest

BMW Logo1
Mníchov - Automobilka BMW plánuje zrušiť v Nemecku až 6000 pracovných miest. Cieľom je znižovanie nákladov. Uviedol tok nemecký časopis Manager Magazin.

TRW Automotive bude v nových priestoroch vyrábať posilňovače riadenia

cars parking2
Nové Mesto nad Váhom – Realitný developer CTP ukončil výstavbu výrobného objektu v priemyselnom parku v Novom Meste nad Váhom. Na ploche asi 15.000 štvorcových metrov bude spoločnosť TRW Automotive (Slovakia) vyrábať elektronické posilňovače riadenia pre automobily.

Opel spúšťa v Eisenachu výrobu mestského SUV Grandland

opel logo 2
Rüsselsheim/Eisenach - Fabrika nemeckej automobilky Opel v Eisenachu zažije nový štart. Továreň, ktorá sa viac než dve desaťročia zameriavala na výrobu malých modelov, začne v stredu s produkciou mestského SUV Grandland.

Tesla zvýši ceny áut v Číne, ďalší rast plánuje v decembri

tesla motors logo
Šanghaj - Americký výrobca elektrických vozidiel Tesla zvýši ceny svojich áut v Číne už v piatok (30. 8.), teda o niečo skôr, než sa očakávalo. Navyše ďalšie zvýšenie plánuje firma v decembri, a to v prípade, že do platnosti vstúpia čínske dovozné clá na americké autá.

Rüselsheimský závod Opla prejde na štvordňový pracovný týždeň

opel logo 2
Frankfurt nad Mohanom - Automobilka Opel zavedie v základnom závode v Rüsselsheime skrátený štvordňový pracovný týždeň. Nový režim začne platiť v októbri na tri mesiace.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...