1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Volkswagen zredukuje počet modelov a sústredí sa na prémiový trh

Volkswagen Company logo
Wolfsburg - Nemecká automobilová skupina Volkswagen (VW) do konca dekády zredukuje počet modelov so spaľovacím motorom aj za cenu nižšieho objemu predaja, aby sa mohla sústrediť na výrobu ziskovejších prémiových vozidiel. Uviedol to v stredu jej finančný riaditeľ Arno Antlitz pre noviny Financial Times (FT).

Toyota a Honda vo februári zvýšili globálnu produkciu

honda logo 1
Tokio - Toyota a Honda na rozdiel od ostatných japonských automobiliek dokázali minulý mesiac prekonať problémy s dodávkami súčiastok a zvýšili globálnu produkciu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Tesla na štyri dni zastavila produkciu vo svojom šanghajskom závode

tesla motors logo
Šanghaj - Americký výrobca elektrických vozidiel Tesla pozastavil na štyri dni výrobu vo svojom závode v Šanghaji. Dôvodom je lockdown, o ktorom vedenie mesta rozhodlo pre opätovne sa zvyšujúci počet prípadov ochorenia COVID-19.

ZKW vyvíja klimaticky neutrálne elektronické a elektrické zariadenia pre Polestar

ZKW Logo coloured
Wieselburgský dodávateľ v oblasti automobilového priemyslu vsadil na CO2 neutrálnu výrobu a trvalú udržateľnosť

Audi v Maďarsku upravuje pre krízu na Ukrajine výrobu

audi logo1
Budapešť - Nemecká automobilka Audi oznámila, že v dôsledku konfliktu na Ukrajine upravuje výrobu vo svojom maďarskom závode. Vojna v susednej krajine totiž ovplyvňuje dodávateľské reťazce a možnosti predaja.

Nemecký výrobca autokomponentov Schaeffler sa vlani vrátil k zisku

schaeffler logo
Berlín - Nemecký výrobca komponentov pre automobilový a priemyselný sektor Schaeffler sa po stratovom roku 2020 vrátil vlani k zisku. Prispel k tomu rast tržieb naprieč všetkými divíziami a regiónmi.

Absolventi základných škôl sa môžu opäť prihlásiť do duálneho vzdelávania

car factory big
Bratislava - Absolventi duálneho systému vzdelávania majú lepšie uplatnenie na trhu práce a zarábajú viac ako absolventi iných stredných škôl. Aj preto zamestnávatelia naďalej podporujú úzke prepojenie teórie s praxou a ponúkajú aj tento rok možnosť prihlásiť sa do duálneho vzdelávania.

Produkcia áut v Británii klesla v januári o pätinu

british flag
Londýn - Výroba áut v Británii klesla na začiatku roka o pätinu a zaznamenala najslabší január za 13 rokov. Produkciu naďalej ovplyvňuje nedostatok komponentov, odstávka závodov, ako aj prechod na nové modely.

Ford sa vo 4. kvartáli vrátil k zisku

ford logo 3
Detroit - Americká automobilka Ford sa po stratovom závere roka 2020 vrátila v poslednom kvartáli minulého roka k zisku, výsledok však zaostal za očakávaniami.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...