1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

TI Automotive bude dodávať špičkové plastové nádrže do luxusných elektrických áut značky Karma Automotive

cars parking3
Auburn Hills - TI Automotive, svetový dodávateľ brzdových a palivových systémov v automobiloch, dnes oznámil, že bude dodávať lisované palivové nádrže do luxusných elektrických áut značky Karma Automotive.

Daimler bude vyrábať elektrické batérie v poľskom meste Jawor

Daimler logo1
Varšava - Nemecký automobilový koncern Daimler, vlastník značky Mercedes-Benz, bude vyrábať elektrické batérie v poľskom meste Jawor. Oznámil to poľský premiér Mateusz Morawiecki.

Tvrdý brexit môže mať v SR negatívny vplyv najmä na automobilový priemysel

british flag
Bratislava - Veľká Británia je v súčasnosti tretí najdôležitejší obchodný partner Slovenska v EÚ po Nemecku a Česku. Brexit bez dohody by mal najhorší vplyv na náš automobilový priemysel, keď každé siedme auto vyrobené v SR smeruje na ostrovy.

Európska dcéra amerického Forda nezachytila trend a má problémy

Ford logo 3
Kolín nad Rýnom - Problémy americkej automobilky Ford v Európe sú podľa jej závodnej rady čiastočne spôsobené nesprávnymi rozhodnutiami vedenia firmy. Manažment nezachytil aktuálny trend vo vývoji, napríklad jeho smerovanie k terénnym vozidlám SUV.

Renault zaznamenal v roku 2018 nárast predaja o 3,2 %

Renault logo1
Paríž - Francúzska automobilová skupina Renault zaznamenala v roku 2018 nárast predaja o 3,2 %. Prispel k tomu čiastočne aj nový spoločný podnik v Číne. A skupina očakáva mierny rast predaja aj v tomto roku vďaka oživeniu dopytu v Rusku a v Latinskej Amerike.

Jaguar Land Rover by mal oznámiť rozsiahle prepúšťanie v Británii

Jaguar Land Rover
Londýn - Najväčšia britská automobilka Jaguar Land Rover (JLR) plánuje vo štvrtok oznámiť "rozsiahle rušenie pracovných miest" na domácom trhu. Dôvodom je prudký pokles dopytu na kľúčovom čínskom trhu, ako aj pokles predaja naftových vozidiel v Európe.

Automobilky na Slovensku vyrobili vlani rekordný počet áut

cars parking2
Bratislava - Na Slovensku sa podľa Zväzu automobilového priemyslu Slovenskej republiky (ZAP SR) aj v minulom roku vyrobilo viac ako milión vozidiel.

Tesla dodala vo 4. kvartáli menej áut, než sa očakávalo, jej akcia prudko klesla

tesla motors logo
Palo Alto - Tesla sklamala očakávania investorov, keď v poslednom kvartáli vlaňajška dodali zákazníkom menej áut, než sa očakávalo. A to aj napriek enormnému úsiliu o zvýšenie produkcie. Akcia firmy v predburzovom obchodovaní padla približne o 7 %.

Odbyt automobiliek Hyundai a Kia v roku 2018 nedosiahol plánovanú úroveň

Hyundai ix35 300x200
Soul - Juhokórejský automobilový koncern Hyundai Motor má za sebou ďalší slabý rok. Jeho odbyt totiž vlani rástol pomalšie, menej ako si dal za cieľ.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...