1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Francúzsko vyzvalo na vytvorenie konzorcia výrobcov batérií a elektromobilov

france flag
Paríž - Francúzsko vo štvrtok vyzvalo európskych výrobcov batérií a automobilov, aby vytvorili konzorcium schopné uspokojiť rastúci dopyt po elektrických vozidlách a konkurovať dominantným ázijským výrobcom.

Porsche SE za tri štvrťroky dosiahlo väčší zisk napriek vysokej pokute Audi

Porsche logo 1
Stuttgart - Porsche SE, ktoré je hlavným akcionárom koncernu Volkswagen (VW), dosiahlo za deväť mesiacov medziročne vyšší zisk, napriek vysokému finančnému postihu automobilky Audi, dcéry VW. Po odvedení daní mu zostal za tri štvrťroky zisk 2,67 miliardy eur.

Francúzsko bude pracovať na zachovaní stability Renaultu

renault logo 300x200
Paríž/Brusel - Francúzsko bude pracovať na zachovaní stability Renaultu a jeho aliancie s Nissanom.

Príležitosťou pre firmy z EÚ je výroba batérií pre elektromobily

charging e car
Bratislava - Do roku 2030 bude v EÚ jazdiť 25 až 30 miliónov automobilov s elektrickým alebo vodíkovým pohonom. Pre firmy z EÚ by to mala byť príležitosť najmä pri výrobe batérií do elektromobilov.

Nemecké MH vyčlenilo miliardu eur na podporu výroby batérií pre elektromobily

elektromobil nabijanie
Berlín - Nemecké ministerstvo hospodárstva (MH) vyčlenilo približne miliardu eur na podporu výroby batériových článkov do elektromobilov.

Výrobcovia a logistické firmy žiadajú prísnejšie limity CO2 pre kamióny

wans parking
Viedeň/Salzburg - Výrobcovia kamiónov považujú plány Európskej komisie na prísnejšie limity emisií oxidu uhličitého (CO2) za prehnané, pre iných sú nedostatočné. Na európskej úrovni žiadajú niektoré spoločnosti, ako DB-Schenker alebo IKEA, nižšie limity.

Firma Schaeffler zavtvorí pre brexit dva závody v Británii

nezamestnanost1
Herzogenaurach - Nemecký dodávateľ automobilových dielov Schaeffler má v pláne zredukovať svoju výrobu v Británii v dôsledku brexitu. Spoločnosť v utorok oznámila, že v Spojenom kráľovstve zatvorí dva závody.

Zisk Toyoty za 1. polrok výrazne vzrástol, firma zlepšila celororočnú prognózu

toyota logo2
Tokio - Japonská automobilka Toyota zlepšila celoročné vyhliadky zisku po tom, ako za 1. polrok súčasného obchodného roka zaznamenala jeho výrazný rast. Dopomohol jej k tomu pokračujúci rast predaja a súbežné znižovanie nákladov.

Nová Kia ProCeed bude vyrábaná na Slovensku v závode Kia Motors Slovakia

KIA logo big
Teplička nad Váhom - Spoločnosť Kia Motors predstavila nový model Kia ProCeed, ktorý predstavuje spojenie úžasného dizajnu s priestorom a všestrannosťou vozidla typu tourer v päťdverovej karosérii „shooting brake“.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...