1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Čistý zisk BMW klesol v 2. štvrťroku o vyše štvrtinu

BMW Logo1
Mníchov - Zisk nemeckej automobilky BMW za 2. štvrťrok výrazne klesol, napriek rastu tržieb. Ovplyvnili ho najmä rastúce výrobné náklady.

Šéf Opla sa ako prvý Nemec stal súčasťou najvyššieho vedenia PSA Group

PSA groupe
Paríž/Rüsselsheim - Šéf nemeckej automobilky Opel Michael Lohscheller (50) sa ako prvý Nemec dostal do najvyššieho vedenia francúzskeho koncernu PSA Group.

Čínska automobilka BAIC prevzala v nemeckom Daimleri 5-percentný podiel

bmw car1
Stuttgart - Čínska automobilka BAIC prevzala 5-percentný podiel v nemeckej spoločnosti Daimler. Je tak ďalším čínskym akcionárom Daimleru po konkurenčnej automobilke Geely. Informovala o tom nemecká spoločnosť.

Automobilka Hyundai Motors zvýšila kvartálny zisk takmer o tretinu

 

Hyundai Logo
Soul - Juhokórejská automobilka Hyundai Motors oznámila rast zisku takmer o tretinu, k čomu do veľkej miery prispel zvýšený predaj na domácom trhu a v prípade zahraničných trhov priaznivé kurzové vplyvy.

Výrobca osobných áut Volvo zaznamenal v 2. štvrťroku pokles zisku

Volvo logo
Štokholm - Švédsky výrobca osobných áut Volvo, ktorého kontroluje čínska spoločnosť Zhejiang Geely Group, zaznamenal v 2. štvrťroku výrazný pokles zisku.

Spoločnosť ZF otvára v Detve na Slovensku nový závod na výrobu podvozkových komponentov

cars parking
Detva - Spoločnosť ZF Friedrichshafen AG, globálny líder v technológiách pohonu a podvozku, ako aj pasívnych a aktívnych bezpečnostných systémov,

Automobilka Porsche po slabom rozbehu predala viac vozidiel ako vlani

Porsche logo 1
Stuttgart – Po slabom štarte do roku 2019 sa automobilka Porsche dostala do tempa a napokon v prvom polroku predala o 2 % viac áut než v rovnakom období vlaňajška. Vedenie firmy o tom informovalo v Stuttgarte.

Vývoz áut z Mexika do USA sa v 1. polroku zvýšil o 13%

mexican flag
Mexiko - Vývoz áut z Mexika do USA sa v 1. polovici tohto roka zvýšil medziročne o 13 % na rekordných 1,37 milióna vozidiel. Ukázali to najnovšie údaje mexického združenia automobilového priemyslu.

Volkswagen zaznamenal v júni nárast exportu o 1,6 %

volkswagen logo2
Wolfsburg - Nemecký výrobca automobilov Volkswagen (VW) zaznamenal v júni nárast exportu, pričom jeho vývoz do Číny sa medziročne zvýšil o 14,2 %.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...