1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Stefan Hornivius je novým prevádzkovým riaditeľom spoločnosti ZKW Group GmbH

ZKW Logo coloured
Stefan Hornivius (53) prevzal funkciu prevádzkového riaditeľa spoločnosti ZKW Group GmbH dňa 28. augusta 2023. Vo funkcii nahradil Wolfganga Muhriho, ktorý koncom  augusta na vlastnú,žiadosť zo spoločnosti odišiel. Hornivius má viac ako 25 rokov skúseností s riadením v automobilovom priemysle a súvisiacich odvetviach.

Tesla plánuje zvýšiť odber komponentov z Indie

tesla motors logo
Naí Dillí - Americký výrobca elektromobilov Tesla plánuje tento rok odoberať z Indie komponenty v hodnote 1,7 až 1,9 miliardy USD (1,59 až 1,77 miliardy eur). Uviedol to v stredu minister obchodu Pijuš Gojal v súvislosti s plánmi Tesly na vybudovanie továrne v krajine. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

Vláda schválila firme Mubea Tailored Products investičnú pomoc 19,92 mil. eur

euros
Bratislava - Mubea Tailored Products, s. r. o., Kežmarok žiada investičnú pomoc na podporu výstavby nového výrobného závodu na automobilové diely v lokalite Veľká Ida, v okrese Košice-okolie. Vyplýva to z návrhu z dielne Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorý schválil vládny kabinet.

EÚ bude vyšetrovať čínske štátne dotácie pre elektromobily

elektromobil nabijanie
Štrasburg - EÚ začne vyšetrovať čínske štátne dotácie pre elektromobily na obranu európskeho priemyslu pred "umelo nízkymi cenami". Uviedla to v stredu v Štrasburgu predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová vo svojom prejave o stave Únie.

Výroba áut v Británii v júli medziročne vzrástla takmer o tretinu

cars parking3
Londýn - Výroba automobilov v Spojenom kráľovstve v júli rástla už šiesty mesiac po sebe vďaka silnému dopytu na zahraničných trhoch a nedávnemu oživeniu globálnych dodávateľských reťazcov.

Technické problémy ochromili produkciu automobilky Toyota v Japonsku

toyota logo2
Tokio - Technické problémy ochromili produkciu automobilky Toyota v Japonsku. Koncern bol nútený z dôvodu poruchy systému riadenia objednávok dielov kompletne zastaviť výrobu v Japonsku.

Na Slovensku sa v roku 2022 vyrobilo 184 áut na 1000 obyvateľov

volkswagen factory
Bratislava - Slovensko sa stále drží na čele rebríčka vo výrobe automobilov. Počet vyrobených automobilov v minulom roku sa pohyboval okolo jedného milióna, čo predstavuje asi 184 vozidiel na 1000 obyvateľov, najviac spomedzi všetkých krajín sveta. Za Slovenskom nasleduje Česko s počtom asi 116 vozidiel na 1000 ľudí.

SR je lídrom vo výrobe áut,vyprodukuje ich zhruba 185 na 1000 obyvateľov

cars parking3
Bratislava - Slovensko je dnes relatívnym svetovým lídrom vo výrobe automobilov, vyprodukuje približne 185 áut na 1000 obyvateľov. Predaj nových áut však klesá od rekordu z roku 2017.

Nemecké automobilky budú podľa Audi ešte roky čeliť nedostatku čipov

audi logo1
Berlín - Nemecký výrobca luxusných automobilov Audi predpokladá, že domáci automobilový priemysel bude čeliť ešte roky problému s nedostatkom polovodičov aj napriek tomu, že ich výrobcovia plánujú v krajine postaviť továrne.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...