1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Predaj áut v Číne sa aj v máji znížil, 11. mesiac po sebe

cars parking2
Peking - Predaj áut v Číne sa aj v máji znížil, už jedenásty mesiac po sebe. Dlhodobý pokles automobilového priemyslu v krajine tak nevykazuje žiadne známky ústupu. Vyplýva to z údajov čínskeho združenia výrobcov automobilov (CAAM).

Nissan chce požiadať Renault o výrazné zníženie jeho podielu vo firme

Nissan Logo1
Tokio/Paríž - Automobilka Nissan chce požiadať Renault, aby výrazne znížil svoj podiel v japonskej firme zo súčasných 43,4 %, výmenou za podporu jeho fúzie s koncernom Fiat Chrysler Automobiles (FCA).

ZF Slovakia plánuje rozširovať výrobu v Leviciach

priemyselny park3
Levice – Akciová spoločnosť ZF Slovakia začala s výstavbou nového skladovacieho a logistického centra v priemyselnom parku Levice – Géňa.

Nissan je opatrne optimistický pokiaľ ide o partnerstvo s Renault-FCA

nissan logo1
Tokio - Japonská automobilka Nissan Motor je optimistická, pokiaľ ide o kombinované partnerstvo s koncernmi Renault a Fiat Chrysler Automobiles (FAC), ak bude naďalej chránené vlastníctvo technológií vyvinutých v priebehu dvoch desaťročí spolupráce s Renaultom.

Produkcia áut v Británii sa v apríli prepadla o 44,5 %

car factory big
Londýn - Britská automobilová produkcia v apríli prudko klesla. Dôvodom boli zatvárania v súvislosti s brexitom.

Francúzsko si chce v prípade fúzie Renaultu s Fiatom chrániť svoje záujmy

Renault logo1
Paríž - Francúzsko si bude musieť chrániť svoje záujmy a pracovné miesta v prípade akejkoľvek fúzie Renaultu s koncernom Fiat Chrysler (FCA), uviedol francúzsky minister financií Bruno Le Maire v rozhovore pre rozhlasovú stanicu RTL.

Úpravy dieslových motorov v Nemecku sa stále omeškávajú

cars parking
Berlín - Plánované fyzické úpravy dieslových osobných áut v Nemecku, ktoré majú príliš vysoké emisie, sa omeškávajú. Žiadna dodávateľská firma doteraz nepožiadala o schválenie potrebných sád.

Sporný emisný softvér môžu mať aj Mercedesy tried C, E a S

Mercedes Benz logo1
Stuttgart - Čerstvé podozrenie z manipulácie s emisiami vo vozidlách koncernu Daimler by sa mohlo dotýkať väčšieho počtu modelov. Hovorca Daimleru potvrdil,

SAM automotive už má investora, aktuálne sa rozhoduje o závode vo Veľkom Krtíši

cars parking3
Veľký Krtíš – Nemecká spoločnosť SAM automotive, ktorá buduje závod vo Veľkom Krtíši, má nového investora. Stal sa ním čínsky Fuyao. Slovenský závod by tak podľa informácií vedenia firmy mal začať realizovať svoje pôvodné plány, respektíve ešte sa posilniť.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...