1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výroba áut v Británii v januári opäť klesla

british flag
Londýn - Výroba áut v Británii v januári opäť klesla, už piaty mesiac po sebe, pretože zvýšenie produkcie na vývoz nedokázalo vyrovnať prudký pokles domáceho dopytu. Informovalo o tom vo štvrtok britské Združenie výrobcov a predajcov áut (SMMT).

Toyota varovala, že jej výrobu v Japonsku môže ovplyvniť koronavírus

toyota logo2
Tokio - Japonská automobilka Toyota Motor v stredu vyhlásila, že prevádzku v jej závodoch v Japonsku môžu v nasledujúcich týždňoch negatívne ovplyvniť problémy s dodávkami. Dôvodom sú nové ohniská koronavírusu vo svete, ktoré rýchlo pribúdajú.

PSA Group oznámila za minulý rok rast čistého zisku o vyše 13 %

PSA groupe
Paríž - Francúzska automobilka PSA Group oznámila za minulý rok rast tržieb aj zisku, a to napriek tomu, že objem predaja klesol. Firma ťažila najmä z predaja drahších športovo-úžitkových áut.

Renault zaznamenal vlani prvú celoročnú stratu za desaťročie

renault logo 300x200
Paríž - Renault zaznamenal vlani prvú celoročnú stratu za desaťročie. Dôvodom bol pokles tržieb a kríza partnerskej automobilky Nissan.

Tesla chce predajom akcií získať až 2,3 miliardy USD

tesla motors logo
Palo Alto - Tesla chce využiť posilnenie svojich akcií a získať peniaze prostredníctvom zvýšenia kapitálu. Americký výrobca elektromobilov môže prostredníctvom predaja akcií získať až 2,3 miliardy USD (2,11 miliardy eur). Akcie firmy zareagovali na správu oslabením o vyše 4 %.

Nissan vykázal v 3. kvartáli čistú stratu a zhoršil prognózu za celý rok

nissan logo1
Tokio - Nissan Motor vo štvrtok znížil svoju ročnú prognózu prevádzkového zisku o 43 % v reakcii na prepad jeho predaja v uplynulom kvartáli.

Volkswagen zvažuje presun výroby Superbu z Česka do zahraničia

Skoda logo
Praha - Česká automobilka Škoda Auto vstupuje do neistej sezóny. Namiesto toho, aby v Európe stavala novú továreň, jej hrozí, že príde o výrobu kľúčového modelu.

Rozšírenie novobanského závodu má priniesť približne 175 nových miest

priemyselny park3
Nová Baňa - Novobanský závod Tristone Flowtech Slovakia, ktorý sa zaoberá výrobou plastových súčiastok v automobilovom priemysle, plánuje rozšíriť svoj výrobný areál.

Daimler oznámil prepad ročného zisku o 66 %, vo 4. kvartáli evidoval stratu

daimler logo big
Stuttgart - Nemecká automobilka Daimler oznámila za minulý rok pokles zisku o dve tretiny, keď zaznamenala vysoké náklady spojené so štrukturálnymi zmenami a emisnou kauzou. Navyše, za 4. kvartál sa prepadla do straty.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...