1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

EÚ bude vyšetrovať čínske štátne dotácie pre elektromobily

elektromobil nabijanieŠtrasburg - EÚ začne vyšetrovať čínske štátne dotácie pre elektromobily na obranu európskeho priemyslu pred "umelo nízkymi cenami". Uviedla to v stredu v Štrasburgu predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová vo svojom prejave o stave Únie.

Pred poslancami Európskeho parlamentu v Štrasburgu uviedla, že globálne trhy sú zaplavené lacnými čínskymi elektromobilmi, ktorých cena je umelo udržiavaná na nízkej úrovni masívnymi vládnymi dotáciami.

"Európa je otvorená konkurencii. (...) Musíme sa brániť proti nekalým praktikám. Rovnako je však dôležité zachovať s Čínou otvorené línie komunikácie a dialógu, pretože existujú aj témy, kde môžeme a musíme spolupracovať. Znižovanie rizika, nie jeho oddeľovanie - to bude môj prístup voči čínskemu vedeniu na tohtoročnom samite EÚ - Čína," vysvetlila Von der Leyenová.

Šéf alebo šéfka exekutívy EÚ každý rok v septembri prednesie Európskemu parlamentu prejav o stave Únie, v ktorom bilancuje dosiahnuté výsledky za posledný rok, načrtáva spoločné výzvy a predstavuje priority Únie na budúci rok a najbližšiu budúcnosť.

19.09.2023 TASR

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...