1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Toyota opätovne znížila plán globálnej výroby na mesiac jún

toyota logo2
Tokio - Japonská automobilka Toyota znížila objem celosvetovej produkcie plánovaný na jún. Urobila tak iba tri dni po tom, ako plánovanú redukciu zverejnila prvýkrát. Zároveň naznačila, že nevylučuje zníženie objemu produkcie aj za celý obchodný rok.

Volkswagen vyplatí v Británii v emisnej kauze 193 miliónov libier

Volkswagen Touareg
Berlín/Londýn - Nemecká automobilka Volkswagen sa v Británii dohodla na urovnaní svojej emisnej kauzy, výsledkom čoho je vyplatenie približne 193 miliónov libier (226,27 milióna eur).

Dodávateľ komponentov China Automotive Systems vykázal stratu za 1. kvartál

Car transmission
Peking – China Automotive Systems, jeden z najväčších dodávateľov komponentov pre automobilový priemysel, v pondelok oznámil čistú stratu za 1. štvrťrok 2022. Znížil tiež odhad príjmov v tomto roku pre prísne blokády na zastavenie ochorenia COVID-19. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

BMW chce znížiť závislosť od plynu, skúma investície do ekoenergií

bmw car1
Mníchov - Nemecká automobilka BMW skúma nové investície do solárnej, geotermálnej a vodíkovej energie s cieľom znížiť svoju závislosť od zemného plynu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Svetlá pre jeden z nových modelov automobilov Tesla budú vyrábať na Slovensku

Car light
Kočovce - Spoločnosť Hella Slovakia Lighting sa stala exkluzívnym dodávateľom svetiel pre jeden z nových modelov automobilu americkej spoločnosti Tesla. Informoval o tom generálny riaditeľ spoločnosti Vladimír Huťan.

Hyundai plánuje investovať do rozšírenia výroby elektrických vozidiel

Hyundai Logo
Soul – Juhokórejská skupina Hyundai Motor Group oznámila, že plánuje investovať celkovo 21 biliónov wonov (15,75 miliardy eur) do roku 2030 do rozšírenia výroby elektrických vozidiel (EV) v Južnej Kórei.

Renault predá podiel v AvtoVAZe ruskému inštitútu s možnosťou spätného odkúpenia

Renault logo1
Moskva/Paríž - Francúzska automobilka Renault predá väčšinový podiel v ruskej firme AvtoVAZ ruskému výskumnému inštitútu. Uviedla to v pondelok francúzska spoločnosť s tým, že súčasťou dohody je možnosť spätného odkúpenia podielu v nasledujúcich šiestich rokoch. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Volkswagen očakáva skôr rovnakú ziskovosť elektromobilov ako konvenčných áut

volkswagen logo2
Wolfsburg - Nemecká automobilová skupina Volkswagen (VW) očakáva, že jej elektrické vozidlá budú rovnako ziskové ako autá na fosílne palivá skôr, ako pôvodne plánovala. Vyhlásil to vo štvrtok generálny riaditeľ Herbert Diess na výročnom stretnutí akcionárov automobilky.

Foxconn Slovakia plánuje vstúpiť do automobilového priemyslu

foxconn logo
Nitra – Foxconn Slovakia, spol. s r.o. plánuje realizovať vo svojom závode v Nitre nový investičný zámer Automatizovaná výroba elektroniky pre automobilový priemysel. Firma plánuje v tomto roku investovať 4,779 milióna eur prostredníctvom vlastných zdrojov.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...