1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Čínska automobilka BAIC prevzala v nemeckom Daimleri 5-percentný podiel

bmw car1
Stuttgart - Čínska automobilka BAIC prevzala 5-percentný podiel v nemeckej spoločnosti Daimler. Je tak ďalším čínskym akcionárom Daimleru po konkurenčnej automobilke Geely. Informovala o tom nemecká spoločnosť.

Automobilka Hyundai Motors zvýšila kvartálny zisk takmer o tretinu

 

Hyundai Logo
Soul - Juhokórejská automobilka Hyundai Motors oznámila rast zisku takmer o tretinu, k čomu do veľkej miery prispel zvýšený predaj na domácom trhu a v prípade zahraničných trhov priaznivé kurzové vplyvy.

Výrobca osobných áut Volvo zaznamenal v 2. štvrťroku pokles zisku

Volvo logo
Štokholm - Švédsky výrobca osobných áut Volvo, ktorého kontroluje čínska spoločnosť Zhejiang Geely Group, zaznamenal v 2. štvrťroku výrazný pokles zisku.

Spoločnosť ZF otvára v Detve na Slovensku nový závod na výrobu podvozkových komponentov

cars parking
Detva - Spoločnosť ZF Friedrichshafen AG, globálny líder v technológiách pohonu a podvozku, ako aj pasívnych a aktívnych bezpečnostných systémov,

Automobilka Porsche po slabom rozbehu predala viac vozidiel ako vlani

Porsche logo 1
Stuttgart – Po slabom štarte do roku 2019 sa automobilka Porsche dostala do tempa a napokon v prvom polroku predala o 2 % viac áut než v rovnakom období vlaňajška. Vedenie firmy o tom informovalo v Stuttgarte.

Vývoz áut z Mexika do USA sa v 1. polroku zvýšil o 13%

mexican flag
Mexiko - Vývoz áut z Mexika do USA sa v 1. polovici tohto roka zvýšil medziročne o 13 % na rekordných 1,37 milióna vozidiel. Ukázali to najnovšie údaje mexického združenia automobilového priemyslu.

Volkswagen zaznamenal v júni nárast exportu o 1,6 %

volkswagen logo2
Wolfsburg - Nemecký výrobca automobilov Volkswagen (VW) zaznamenal v júni nárast exportu, pričom jeho vývoz do Číny sa medziročne zvýšil o 14,2 %.

BMW začne i v Británii koncom roka vyrábať nový elektrický model Mini

mini cooper logo
Oxford/Mníchov – Nemecká automobilka BMW začne vyrábať nový elektrický model Mini vo svojej britskej továrni koncom roka 2019. Zákazníci by si tak mohli prvé vozidlá kúpiť už na jar budúceho roka. Oznámil to nemecký koncern.

Čínska automobilka Geely očakáva za 1. polrok pokles zisku o 40 %

decline
Peking - Čínska automobilka Geely počíta za 1. polrok tohto roka s poklesom zisku približne o 40 %. Dôvodom je väčší pokles predaja v porovnaní s očakávaniami.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...