1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

BMW si zabezpečilo niekoľko miliónov čipov ročne od INOVA a GlobalFoundries

bmw car1
Mníchov - Nemecký výrobca luxusných áut BMW (Bayerische Motoren Werke) podpísal dohodu s mníchovským výrobcom mikročipov INOVA Semiconductors a spoločnosťou GlobalFoundries so sídlom v USA, o dodávkach niekoľko miliónov polovodičov ročne. Informovala o tom v stredu nemecká automobilka.

Stellantis a Foxconn chcú spolupracovať pri vývoji čipov pre autá

foxconn logo
Amsterdam/Rím - Americko-európsky automobilový koncern Stellantis a taiwanský dodávateľ Foxconn budú spolupracovať pri vývoji a predaji nových polovodičov pre automobilový priemysel. Obe spoločnosti podpísali predbežnú nezáväznú dohodu o partnerstve.

Náklady na prechod na elektromobily prekračujú možnosti výrobcov, uvidol Tavares

Stellantis Board
Miláno/Detroit - Tlak na výrobcov automobilov, aby urýchlili prechod na elektrické vozidlá, potenciálne ohrozuje pracovné miesta a kvalitu vozidiel. Vyhlásil to v stredu generálny riaditeľ spoločnosti Stellantis Carlos Tavares, podľa ktorého majú výrobcovia problémy zvládnuť vyššie náklady na výrobu elektromobilov.

Nové predstavenstvo ZF Slovakia

zf slovakia1
Dlhoročný predseda predstavenstva ZF Slovakia, Dr.h.c Peter Doll, odišiel do dôchodku po 26 rokoch strávených na Slovensku.

GWM predstavuje prvú nabíjaciu stanicu G-Charge na svete

elektromobil nabijanie
PAO-TING - Spoločnosť GWM predstavila prvú nabíjaciu stanicu G-Charge na svete v Bangkoku v Thajsku. Ide o najnovší úspech, ktorý ukázala užívateľom pri vývoji novej energie.     

Ford investuje v Británii do výroby komponentov pre elektromobily

ford logo 3
Londýn - Americká automobilka Ford investuje v prepočte zhruba 270 miliónov eur do výroby komponentov pre elektrické autá v Británii. Oznámila to firma v pondelok s tým, že s výrobou by chcela začať do troch rokov.

Toyota v novembri pre nedostatok čipov zníži výrobu až o 15 %

toyota logo2
Tokio - Toyota pre nedostatok čipov obmedzí produkciu aj v budúcom mesiaci, uviedol japonský ekonomický denník Nikkei.

MH schválilo príspevky na zriadenie viac ako 200 nabíjačiek pre elektromobily

electromobil battery recharging
Bratislava - Na Slovensku počas nasledujúceho pol roka pribudne viac ako 200 nabíjacích staníc pre elektromobily.

Rolls-Royce bude od roku 2030 vyrábať iba elektrické modely

rolls royce logo
Londýn/Mníchov - Luxusná automobilová značka Rolls-Royce, ktorú vlastní nemecký koncern BMW, bude od roku 2030 vyrábať iba elektrické modely. Britská automobilka sa tak pripojila k ďalším prémiovým značkám, ktoré končia s výrobou áut so spaľovacími motormi, ako sú Bentley (vo vlastníctve Volkswagenu) a Jaguar Land Rover (JLR).

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...