1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výsledky General Motors v 3. kvartáli prekonali očakávania

general motors logo company
Detroit - Automobilke General Motors (GM) sa v letnom štvrťroku darilo podstatne lepšie, než sa očakávalo. Najväčší výrobca áut v USA takisto zlepšil celoročné vyhliadky.

Čistý zisk Volkswagenu sa v 3. kvartáli viac než zdvojnásobil

Volkswagen Company logo
Wolfsburg - Čistý zisk nemeckej automobilky Volkswagen sa v 3. štvrťroku viac než zdvojnásobil, napriek tomu, že počet predaných áut pre problémy spojené s novými testami emisií klesol.

Čínsky úrad pre plánovanie navrhuje zníženie dane na nákup áut o 50 %

chinese flag1
Peking - Najväčší čínsky hospodársky plánovací úrad navrhuje zníženie dane na nákup áut o polovicu.

Škoda nestíha výrobu a uvažuje o novom závode v zahraničí

Skoda logo
Praha - Česká automobilka Škoda nestíha výrobu a stráca tak časť zákazníkov. Na novembrovej dozornej rade spoločnosti sa má preto rozhodnúť, či sa pustí do budovania nového zahraničného závodu.

M. Šefčovič - Slovensko sa musí rýchlo zapojiť do procesu výroby nových batérií

electromobil battery recharging
Brusel - Slovensko si nesmie nechať ujsť vlak, ktorý sa rozbieha v Európe pod značkou Európska aliancia pre batérie (EBA). Uviedol v Bruseli pre TASR podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič.

Opel musí zvolať do servisov približne 100.000 vozidiel

opel logo 3
Berlín - Nemecké ministerstvo dopravy oznámilo, že nariadi zvolanie približne 100.000 vozidiel Opel na preskúmanie emisií po tom, ako v pondelok (15. 10.) vyšetrovatelia prehľadali kancelárie výrobcu automobilov.

Nemeckí výrobcovia áut majú len 50-percentnú šancu na udržanie vedúcej pozície

autosalon bratislava
Wolfsburg - Nemeckí výrobcovia áut majú len 50-percentnú šancu na udržanie pozície vedúcich hráčov v automobilovom priemysle, ak sa nepretransformujú, aby spĺňali nové predpisy, a neupravia svoje dodávateľské reťazce.

Elektromobily a snaha o redukciu emisií ohrozujú zisky automobiliek

charging e car
Paríž - Elektrické vozidlá sa pripravujú na hromadný vstup do európskych showroomov. Po rokoch vývoja a miliardových investícií automobiliek a ich dodávateľov tak prichádza ďalšia, možno najťažšia fáza: predaj týchto tzv. čistých vozidiel so ziskom.

Musk sa dohodol so SEC, akcia Tesly vzrástla o vyše 15 %

tesla motors logo
New York - Akcia výrobcu elektromobilov Tesla v pondelok v predburzovom obchodovaní vyskočila o vyše 15 %. Výkonný riaditeľ firmy Elon Musk sa totiž dohodol s americkou komisiou pre cenné papiere a burzy SEC, ktorá ho obvinila z podvodu.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...