1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Úpravy dieslových motorov v Nemecku sa stále omeškávajú

cars parking
Berlín - Plánované fyzické úpravy dieslových osobných áut v Nemecku, ktoré majú príliš vysoké emisie, sa omeškávajú. Žiadna dodávateľská firma doteraz nepožiadala o schválenie potrebných sád.

Sporný emisný softvér môžu mať aj Mercedesy tried C, E a S

Mercedes Benz logo1
Stuttgart - Čerstvé podozrenie z manipulácie s emisiami vo vozidlách koncernu Daimler by sa mohlo dotýkať väčšieho počtu modelov. Hovorca Daimleru potvrdil,

SAM automotive už má investora, aktuálne sa rozhoduje o závode vo Veľkom Krtíši

cars parking3
Veľký Krtíš – Nemecká spoločnosť SAM automotive, ktorá buduje závod vo Veľkom Krtíši, má nového investora. Stal sa ním čínsky Fuyao. Slovenský závod by tak podľa informácií vedenia firmy mal začať realizovať svoje pôvodné plány, respektíve ešte sa posilniť.

Volkswagen investuje miliardu eur do nového závodu na batérie v Nemecku

volkswagen logo2
Wolfsburg - Nemecký automobilový koncern Volkswagen (VW) oznámil, že investuje 1 miliardu eur do vybudovania nového závodu na výrobu batérií pre elektromobily v Nemecku.

Čistý zisk Nissanu vo fiškálnom roku 2018/2019 padol o 57,3 %

Nissan Logo1
Tokio - Nissan zaznamenal v uplynulom fiškálnom roku 2018/2019 (do 31. marca 2019) prudký prepad zisku. V prebiehajúcom fiškálnom roku očakáva ďalší výrazný pokles.

Amsterdam od roku 2030 zakáže vjazd naftových áut a motocyklov

cars parking2
Amsterdam - Automobily a motocykle na naftu budú v hlavnom meste Holandska, v Amsterdame, od roku 2030 zakázané v rámci snahy o čistejší vzduch.

Tesla plánuje získať čerstvý kapitál v objeme vyše 2 miliardy USD

tesla motors logo
Palo Alto - Tesla chce od investorov získať čerstvý kapitál v celkovom objeme vyše 2 miliardy USD (1,78 miliardy eur).

Zisk Volkswagenu v 1. kvartáli klesol

volkswagen logo2
Wolfsburg - Nemecký automobilový koncern Volkswagen vo štvrtok potvrdil svoju celoročnú prognózu, aj keď jeho zisk za 1. štvrťrok klesol. Dôvodom však boli právne poplatky. Tržby najväčšej európskej automobilky v prvých troch mesiacoch roka vzrástli.

Čistý zisk švédskej automobilky Volvo Cars klesol v 1. kvartáli o pätinu

Volvo logo
Štokholm - Automobilka Volvo Cars zaznamenala za 1. štvrťrok pokles čistého zisku o 20 %. Jej výsledky čiastočne ovplyvnila vyššia konkurencia a čiastočne dovozné clá.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...