1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Škoda Auto vyrobila vlani v českých závodoch prvýkrát vyše 900.000 vozidiel

Skoda logo2
Praha - Česká automobilka Škoda Auto vyrobila minulý rok vo svojich závodoch v Mladej Boleslavi a Kvasinách prvýkrát viac než 900.000 áut. Medziročne tak jej česká produkcia vzrástla o 2,25 % na 910.000 vozidiel. Informovala o tom firma, na ktorú sa odvolal server novinky.cz.

Volkswagen zaznamenal v minulom roku rekordný odbyt

Volkswagen Company logo
Wolfsburg - Nemecký automobilový koncern Volkswagen (VW) oznámil, že v minulom roku zaznamenal rekordný odbyt. To by mu mohlo pomôcť udržať si pozíciu najväčšieho výrobcu áut na svete.

Vlastník Opel, francúzska skupina PSA, v ňom plánuje zrušiť 4100 miest

opel logo 2
Berlín - Francúzska skupina PSA Peugeot Citroën, vlastník nemeckej automobilky Opel, v nej plánuje zrušiť až 4100 pracovných miest. Informovala o tom agentúra Bloomberg s odvolaním sa na nemenovaný zdroj.

Šéf Seatu odstúpil z funkcie, diskutuje sa o jeho presune do vedenia Renaultu

seat logo 2
Frankfurt nad Mohanom/Paríž - Šéf španielskej automobilky Seat Luca de Meo odstúpil z funkcie. Uviedla to automobilka Volkswagen, do ktorej portfólia Seat spadá. Luca de Meo tak urobil v období, keď nového výkonného riaditeľa intenzívne hľadá konkurenčný Renault.

Investori zažalovali Daimler za emisie, žiadajú odškodné vo výške 896 mil. eur

Daimler logo1
Stuttgart - Investori podali na nemeckú automobilku Daimler v súvislosti s emisným škandálom žalobu na pôde oblastného súdu v Stuttgarte a od firmy požadujú kompenzácie vo výške 896 miliónov eur. Uviedla to právnická firma TILP, ktorá investorov zastupuje.

Ferrari sa začiatkom roku 2020 stalo členom ACEA

ferrari logo
Brusel - Európske združenie výrobcov automobilov (ACEA) v správe pre médiá oznámilo, že začína nový rok privítaním automobilky Ferrari ako svojho nového člena.

Tesla oznámila začiatok výroby Modelu Y vo svojej továrni v Šanghaji

tesla motors logo
Šanghaj - Americký výrobca elektromobilov Tesla v utorok oznámil, že začal s výrobou nového, športovo-úžitkového (SUV) Modelu Y vo svojej továrni v Šanghaji, ktorá je prvou zahraničnou továrňou automobilky.

Produkcia áut v Nemecku vlani padla na najnižšiu úroveň za vyše 20 rokov

decline 1
Frankfurt nad Mohanom - Produkcia áut v Nemecku vlani padla na najnižšiu úroveň za vyše 20 rokov. Dôvodom bola obchodná vojna medzi USA a Čínou, ktorá mala negatívny vplyv na predaj na zahraničných trhoch.

Tesla znižuje cenu Modelu 3 vyrábaného v Číne pod 300.000 jüanov

tesla motors logo
Šanghaj - Americký výrobca elektromobilov Tesla znižuje cenu vozidiel Model 3 vyrábaných v Číne o 16 % pod 300.000 jüanov. Umožňujú mu to dotácie čínskej vlády na podporu predaja elektrických áut.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...