1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nissan je opatrne optimistický pokiaľ ide o partnerstvo s Renault-FCA

nissan logo1
Tokio - Japonská automobilka Nissan Motor je optimistická, pokiaľ ide o kombinované partnerstvo s koncernmi Renault a Fiat Chrysler Automobiles (FAC), ak bude naďalej chránené vlastníctvo technológií vyvinutých v priebehu dvoch desaťročí spolupráce s Renaultom.

Produkcia áut v Británii sa v apríli prepadla o 44,5 %

car factory big
Londýn - Britská automobilová produkcia v apríli prudko klesla. Dôvodom boli zatvárania v súvislosti s brexitom.

Francúzsko si chce v prípade fúzie Renaultu s Fiatom chrániť svoje záujmy

Renault logo1
Paríž - Francúzsko si bude musieť chrániť svoje záujmy a pracovné miesta v prípade akejkoľvek fúzie Renaultu s koncernom Fiat Chrysler (FCA), uviedol francúzsky minister financií Bruno Le Maire v rozhovore pre rozhlasovú stanicu RTL.

Úpravy dieslových motorov v Nemecku sa stále omeškávajú

cars parking
Berlín - Plánované fyzické úpravy dieslových osobných áut v Nemecku, ktoré majú príliš vysoké emisie, sa omeškávajú. Žiadna dodávateľská firma doteraz nepožiadala o schválenie potrebných sád.

Sporný emisný softvér môžu mať aj Mercedesy tried C, E a S

Mercedes Benz logo1
Stuttgart - Čerstvé podozrenie z manipulácie s emisiami vo vozidlách koncernu Daimler by sa mohlo dotýkať väčšieho počtu modelov. Hovorca Daimleru potvrdil,

SAM automotive už má investora, aktuálne sa rozhoduje o závode vo Veľkom Krtíši

cars parking3
Veľký Krtíš – Nemecká spoločnosť SAM automotive, ktorá buduje závod vo Veľkom Krtíši, má nového investora. Stal sa ním čínsky Fuyao. Slovenský závod by tak podľa informácií vedenia firmy mal začať realizovať svoje pôvodné plány, respektíve ešte sa posilniť.

Volkswagen investuje miliardu eur do nového závodu na batérie v Nemecku

volkswagen logo2
Wolfsburg - Nemecký automobilový koncern Volkswagen (VW) oznámil, že investuje 1 miliardu eur do vybudovania nového závodu na výrobu batérií pre elektromobily v Nemecku.

Čistý zisk Nissanu vo fiškálnom roku 2018/2019 padol o 57,3 %

Nissan Logo1
Tokio - Nissan zaznamenal v uplynulom fiškálnom roku 2018/2019 (do 31. marca 2019) prudký prepad zisku. V prebiehajúcom fiškálnom roku očakáva ďalší výrazný pokles.

Amsterdam od roku 2030 zakáže vjazd naftových áut a motocyklov

cars parking2
Amsterdam - Automobily a motocykle na naftu budú v hlavnom meste Holandska, v Amsterdame, od roku 2030 zakázané v rámci snahy o čistejší vzduch.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...