1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

V tomto roku sa rozhodne o budúcnosti VW SK

volkswagen logo3
Bratislava - Spoločnosť Volkswagen Slovakia má pred sebou kľúčový rok, počas ktorého sa rozhodne o jeho budúcnosti. Cieľom vedenia spoločnosti, ako uviedol v stredu v Bratislave na stretnutí s médiami predseda predstavenstva VW SK Oliver Grünberg,

Výroba áut a dielov vlani v 2. polroku klesla; VW klesol odbyt aj v 1. kvartáli

autosalon bratislava
Wiesbaden - Počet automobilov a komponentov, ktoré vyrobili nemecké továrne v 2. polroku 2018, citeľne klesol. Informoval o tom spolkový štatistický úrad Destatis.

Predaj elektromobilov v Číne bude pokračovať v prudkom raste

charging e car
Peking - Prudký rast čínskeho trhu s elektromobilmi sa nespomalí, aj keď Peking výrazne obmedzuje stimuly, tvrdí agentúra Fitch Ratings.

Fiat Chrysler zníži výrobu minivanov v Kanade

fiat chrysler logo1
Ottawa - Automobilka Fiat Chrysler Automobile (FCA) zruší jednu pracovnú zmenu vo svojom závode na výrobu minivanov vo Windsore, v kanadskej provincii Ontário. To povedie k strate 1500 pracovných miest.

Z liniek bratislavského Volkswagenu zišiel miliónty Touareg

Volkswagen Touareg
Bratislava - Z linky bratislavského závodu spoločnosti Volkswagen Slovakia (VW SK) zišiel vo štvrtok miliónty Volkswagen Touareg. Ide o prvé na Slovensku vyrábané SUV, ktoré je exportované do celého sveta už 17 rokov.

Od roku 2022 sa budú montovať do áut systémy pre bezpečnosť jazdy

Automotive kmh
Brusel - Nové autá od roku 2022 budú musieť byť povinne vybavené početnými elektronickými kontrolnými systémami. Medzi nimi bude kontrola dodržiavania smeru jazdy a asistent jej rýchlosti.

Zisk aj tržby Geely Automobile minulý rok vzrástli

growth chart 2 sive
Peking - Čínsky automobilový koncern Geely Automobile Holdings vo štvrtok oznámil, že jeho zisk vlani vzrástol o 18 % vďaka vyšším tržbám aj lepšej marži, hoci rastúca politická neistota ovplyvnila celkový domáci dopyt.

Audi ruší v Ingolstadte nočné zmeny na montážnej linke číslo 1

audi logo1
Ingolstadt - Automobilka Audi v Ingolstadte znižuje výrobu, čo sa prejaví aj na zrušení nočných zmien. Dohodlo sa na tom vedenie automobilky so závodnou radou.

Zisk Porsche SE vzrástol vlani o 6 %, holding zároveň kúpil ďalšie akcie VW

Porsche logo 1
Stuttgart - Holdingová spoločnosť Porsche SE oznámila za minulý rok rast zisku, pod ktorý sa podľa nej podpísal "pozitívny vývoj" vo Volkswagene. Zároveň uviedla, že zvýšila počet akcií VW s hlasovacím právom.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...