1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Slovenská pošta začala s obnovou vozového parku nákladných áut

Slovenska posta logo 22Bratislava - Slovenská pošta nasadila vo štvrtok do prevádzky prvé nové nákladné vozidlá dodané v rámci dvoch verejných súťaží na obnovu svojho parku.

Do konca septembra 2022 bude postupne nasadených celkovo 105 nových nákladných motorových a prípojných vozidiel, ktoré budú jazdiť v rámci celého Slovenska, a tiež do niektorých európskych krajín, uviedla vo štvrtok pošta. "Jedným z dôležitých faktorov fungujúcej logistiky sú spoľahlivé a bezpečné motorové vozidlá. Vozidlá kategórií N2, N3 sú prevádzkované v hlavnej prepravnej sieti, regionálnej a oblastnej prepravnej sieti," uviedol generálny riaditeľ Slovenskej pošty Martin Ľupták.

K 31. máju 2022 prevádzkovala pošta 227 vozidiel v kategóriách N2, N3. Pre doručovanie zásielok je obmena vozového parku vzhľadom na vysoké ročné nájazdy životne dôležitá. Spoľahlivá doprava je podľa Ľuptáka jedným z najdôležitejších krokov na zvyšovanie kvality poštových služieb. Staré, vyradené nákladné vozidlá pošta predá. Nové motorové vozidlá budú šetrnejšie k životnému prostrediu, keďže spĺňajú emisnú normu Euro 6. V danej kategórii vozidiel je doba životnosti pre správne fungovanie emisií 500.000 najazdených kilometrov, prípadne šesť rokov prevádzky.

06.07.2022 TASR

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...