1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Spoločnosť Kerex plánuje v Michalovciach rozšírenie výroby

Kerex 191
Bratislava – Strojárska spoločnosť Kerex plánuje na rozšírenie svojej produkcie automobilových prívesov, návesov a nadstavieb v Michalovciach preinvestovať do roku 2023 viac ako 4,5 milióna eur.

Nemecký výrobca pneumatík Continental sa po 2 stratových rokoch vrátil k zisku

continental logo
Berlín - Nemecký výrobca pneumatík Continental oznámil za minulý rok zisk. Do plusových čísiel sa tak vrátil po dvoch rokoch strát. Zároveň v tomto roku očakáva zvýšenie tržieb, aj keď ich objem bude ovplyvňovať vojnový konflikt na Ukrajine.

Nová linka v U. S. Steel Košice za 2 milióny eur pomôže zhodnotiť odpad z výroby

ussteel0317 500
Košice – Novú stabilizačnú linku, ktorá prispeje k ochrane životného prostredia zhodnotením a úpravou odpadov z hutníckej prvovýroby, v utorok oficiálne predstavili v areáli haldového hospodárstva košických oceliarní U. S. Steel. Výstavba linky s investíciou dva milióny eur sa začala na jeseň 2021.

Zisk aj tržby Lega vlani rekordne vzrástli

lego logo
Kodaň – Najväčší svetový výrobca hračiek, dánska spoločnosť Lego, v utorok oznámil rekordné tržby a zisky za rok 2021, keďže dopyt po známej stavebnici počas pandémie nového koronavírusu prudko vzrástol.

V Detve pod Poľanou sa zlato ťažiť nebude, rozhodol o tom banský úrad

mine big
Detva – V Detve pod Poľanou sa zlato ťažiť nebude, svojím rozhodnutím to potvrdil Hlavný banský úrad v Banskej Štiavnici. Pre TASR to povedal jeho predseda Bohumír Zvrškovec.

Oceliarne U. S. Steel Košice plánujú modernizáciu výroby za 1,3 miliardy eur

steel factory
Košice – Košické oceliarne U. S. Steel pripravujú modernizáciu výroby s predpokladanými nákladmi 1,3 miliardy eur. Vyplýva to zo zámeru, ktorý podnik predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).  

Zisk výrobcu pneumatík Goodyear vo 4. kvartáli prudko vzrástol

Goodyear
New York - Americký výrobca pneumatík Goodyear Tire & Rubber oznámil v týchto dňoch výrazný rast zisku, ktorý zároveň prekonal očakávania trhov. Potiahlo ho zvýšenie tržieb o takmer 40 %.

Švajčiarsky výrobca hodiniek Swatch sa za minulý rok vrátil k zisku

swatch logo2
Zürich - Švajčiarska spoločnosť Swatch oznámila za minulý rok návrat k zisku. Umožnilo to zotavovanie ekonomík z útlmu v roku 2020 a uvoľnenie protipandemických opatrení, ktoré zvýšilo dopyt po šperkoch a hodinkách.

Hugo Boss zaznamenal v minulom roku nárast tržieb o 43 %

hugo boss
Metzingen - Nemecká luxusná módna značka Hugo Boss v utorok uviedla, že v minulom roku prekročila svoje ciele v oblasti predaja, pričom príjmy za 4. štvrťrok 2021 pomohli posunúť nemecký módny dom takmer späť na úroveň pred pandémiou nového koronavírusu.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...