1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Priemyselná produkcia v Nemecku klesne pravdepodobne aj tento rok

german flag1Hannover - Federácia nemeckého priemyslu (BDI) očakáva, že priemyselná produkcia v Nemecku zaznamená pokles aj v tomto roku. Na druhej strane, export by sa mal vyvíjať lepšie než v roku 2023.

"Nemecký priemysel sa zatiaľ nezotavil zo šokov v oblasti dopytu a nákladov, extrémne vysokých cien energií v určitých obdobiach a inflácie," povedal prezident BDI Siegfried Russwurm na medzinárodnom veľtrhu Hannover Messe, ktorý sa začal v pondelok.

BDI odhaduje, že nemecká priemyselná produkcia klesne tento rok o 1,5 %, rovnakým tempom ako za rok 2023. Lepšie by sa však mala vyvíjať situácia v exporte. BDI predpokladá, že vývoz bude tento rok v porovnaní s tým minulým stagnovať, zatiaľ čo vlani objem exportu zaznamenal pokles o 1,5 %.

Asociácia nemeckého strojárskeho priemyslu (VDMA) v tejto súvislosti informovala, že prepad zahraničných objednávok síce už dosiahol svoje dno, produkcia by však mala pokračovať v tomto roku v poklese. Naďalej predpokladá, že rozsah poklesu dosiahne 4 %. "Stále tu pôsobia výrazné negatívne faktory," povedal na margo odhadov vývoja priemyselnej produkcie predseda VDMA Karl Haeusgen.

30.04.2024 TASR

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...