1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Investície do vesmírneho priemyslu v USA klesli v 1. kvartáli na 8-ročné minimum

declineHouston - Investície do amerického vesmírneho priemyslu klesli v 1. kvartáli o viac než 50 % a dostali sa na najnižšiu úroveň za osem rokov. Dôvodom sú vysoké úrokové sadzby a nepriaznivé podmienky na trhu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters, ktorá sa odvolala na údaje spoločnosti Space Capital.

Investície do vesmírneho priemyslu v USA dosiahli za prvé tri mesiace tohto roka 2,2 miliardy USD (2 miliardy eur). V porovnaní s rovnakým obdobím roka 2022 to znamená pokles o 53 % a najnižšiu hodnotu investícií za kvartál od roku 2015.

Prudké zníženie čerstvého kapitálu skomplikoval finančnú pozíciu viacerých firiem. Situáciu ešte zhoršil krach americkej banky Silicon Valley Bank, ktorá sa špecializovala na financovanie startupov, uviedla Space Capital.

Zhoršenie podmienok sa odrazilo na záujme investorov, dodal analytik Deutsche Bank Edison Yu. Ako povedal pre agentúru Reuters, v minulosti bol rizikový prah na investovanie do firiem vo vesmírnom priemysle omnoho vyššie. Vzhľadom na prudké výkyvy na trhu v poslednom období však rizikový apetít investorov klesol.

05.05.2023 TASR

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...