1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Vývoz piva z Japonska do Južnej Kórey klesol na nulu

beer1
Tokio - Japonsko minulý mesiac podľa oficiálnych údajov nevyviezlo do Južnej Kórey ani kvapku piva. Dôvodom je kampaň za bojkot jeho produktov v dôsledku historického sporu medzi oboma krajinami, ktorá zasiahla dopyt.

Zisk Tyson Foods vo 4. kvartáli klesol

masokombinat
Chicago - Americká potravinárska spoločnosť Tyson Foods zaznamenala vo 4. kvartáli svojho finančného roka 2018/19 pokles zisku a väčší, ako jej predpovedali analytici z Wall Street.

Americký mliekarenský koncern Dean Foods požiadal o ochranu pred veriteľmi

milk
Dallas - Spoločnosť Dean Foods, najväčšia mliekarenská firma v USA, podala žiadosť o ochranu pred veriteľmi.

Svetová produkcia vína klesla tento rok podľa prvých odhadov OIV zhruba o 10 %

wine glasses
Paríž - Produkcia vína vo svete klesla v tomto roku v priemere o 10 %. Dôvodom je nepriaznivé počasie v kľúčových regiónoch, ako Francúzsko, Španielsko a Taliansko. Uviedla to tento týždeň vo svojom prvom odhade Medzinárodná organizácia pre vinič a víno (OIV).

Zisk aj predaj piva skupiny Heineken za 9 mesiacov vzrástli

heineken logo 1
Amsterdam – Holandská pivovarnícka skupina Heineken oznámila, že za prvých deväť mesiacov roka sa jej zisk aj objem predaného piva zvýšili.

Závod Hell Energy pri maďarskom Miškovci zásobuje 52 krajín vrátane Slovenska

hellenergy logo
Szikszó/Bratislava – Celkovo 52 krajín vrátane Slovenska zásobuje energetickými nápojmi a ďalšími výrobkami závod Hell Energy neďaleko maďarskej obce Szikszó pri Miškovci.

Hydinári sú radi, že sa zaviedla povinnosť označovať krajinu pôvodu mäsa

nakupovanie1
Bratislava - Slovenskí hydinári sú radi, že sa zaviedla povinnosť označovania krajiny pôvodu mäsa v prípade pokrmov a hotových jedál pre zariadenia verejného stravovania.

Amerických výrobcov whisky zasiahli clá na jej dovoz do EÚ, obávajú sa ďalších

whisky
Washington - Keď Európska únia (EÚ) uvalila v júni 2018 clá na americkú whisky, predaj remeselnej pálenice Mountain Laurel Spirits sa v priebehu dňa znížil o 10 %, keďže európsky distribútor jednoducho prestal nakupovať jej Dad's Hat Pennsylvania Rye Whiskey.

Dopyt po čokoláde v Ázii neustále stúpa, produkcia bôbov pritom klesá

cokolada1
Kuala Lumpur - Dopyt po čokoláde v Ázii neustále stúpa. Výrobcovia obľúbenej pochúťky v tomto regióne tak hľadajú spôsoby, ako zvýšiť miestne dodávky kakaových bôbov, aby mohli uspokojiť svojich klientov. Informovalo o tom ázijské združenie producentov kakaa.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...