1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Uzemnenie Boeingov 737 Max sa po 20 mesiacoch končí

boeing logo1
Washington - Uzemnenie Boeingov 737 Max sa približne po 20 mesiacoch končí. Americký Federálny úrad pre letectvo (FAA) povolil návrat lietadla do komerčnej prevádzky, podmienkou je balík opráv, medzi ktoré patrí napríklad inštalácia nového softvéru riadenia.

Boeing oznámil za 3. kvartál stratu, plánuje výraznejšie prepúšťanie

boeing 787 dreamliner
Chicago - Americký výrobca lietadiel Boeing oznámil za 3. štvrťrok stratu, už štvrtý kvartál po sebe. Dôvodom sú pokračujúce problémy lietadla 737 MAX a pandémia nového koronavírusu. Firma však naďalej očakáva, že dodávky lietadla 737 MAX, ktoré bolo uzemnené začiatkom roka 2019, obnoví najneskôr do konca tohto roka.

Airbus a Boeing nezaregistrovali v septembri ani jednu novú objednávku

Airport 1
Toulouse/Seattle - Európsky výrobca lietadiel Airbus a jeho americký rival Boeing nezaregistrovali v septembri ani jednu novú objednávku. Dôvodom je pandémia nového koronavírusu, ktorá tvrdo zasiahla leteckú dopravu.

Rolls-Royce zatvorí svoju továreň vo Virgínii na výrobu komponentov pre letectvo

rolls royce jet engine
Prince George - Spoločnosť Rolls-Royce zatvorí svoju továreň na výrobu komponentov pre letectvo v centrálnej Virgínii do polovice budúceho roka. O prácu tak príde 280 ľudí.

Airbus zaznamenal v 1. polroku pokles dodávok lietadiel až o polovicu

Airbus a320
Paríž - Európsky výrobca lietadiel Airbus zaznamenal v 1. polroku 2020 pokles dodávok lietadiel až o polovicu na 196 z 389 kusov v prvých šiestich mesiacoch predchádzajúceho roku 2019. To podľa neho poukazuje na negatívny vplyv pandémie nového koronavírusu.

Na rušenie pracovných miest v Airbuse doplatí najmä sever Nemecka

airbus 300x200
Hamburg - Rozsiahla redukcia pracovných miest, ktorú tento týždeň oznámil európsky výrobca lietadiel Airbus, sa dotkne najmä severného Nemecka. V tomto regióne príde o prácu viac než 3000 ľudí.

Pandémia a krach dohody s Boeingom stlačili Embraer do straty vyše 290 mil. USD

embraer
Sao Paulo - Brazílsky výrobca lietadiel Embraer oznámil za 1. kvartál stratu vyše 290 miliónov USD. Výsledky firmy ovplyvnila pandémia nového koronavírusu, ako aj nerealizovaný kontrakt s Boeingom.

COVID-19 v priemysle: Slováci vyrábajú súčiastky pre letecký segment.

masam logo
Vráble - Pandémia intenzívne skúša domáci priemysel. Útlm v medzinárodnom obchode si už vyžiadal hromadné prepúšťanie a niekoľko zatvorených fabrík.

Slovenský dodávateľ dielov do Airbusov a vesmírnych rakiet zatiaľ udržal výrobu

Plane engine1
Vráble – Slovenskej spoločnosti Masam vo Vrábľoch sa darí udržať výrobu aj v čase, keď epidémia ochorenia COVID-19 núti zamestnávateľov prepúšťať.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...