1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Lufthansa má záujem o časti Alitalie

lufthansa plane
Frankfurt nad Mohanom - Lufthansa má po prevzatí Air Berlin záujem aj o časti nesolventnej Alitalie. Najväčšia nemecká letecká spoločnosť podala ponuku na časti medzinárodnej siete a priamych európskych liniek talianskych aerolínií.

Spojené štáty uvalia na lietadlá Bombardieru takmer 220-% clo

Bombardier Logo
Montreal/New York - Napätie medzi USA a Kanadou sa podľa všetkého opäť výrazne zvýši po tom, ako sa Spojené štáty rozhodli, že na lietadlá CSeries kanadského výrobcu Bombardier uvalia takmer 220-% clo.

Boeing investuje 33 miliónov USD do spoločného podniku s COMAC

boeing logo1
Šanghaj - Boeing investuje 33 miliónov USD do majoritného podielu v spoločnom podniku s čínskym výrobcom lietadiel Aircraft Corp of China (COMAC), ktorý bude dohliadať na nový závod na kompletizáciu Boeingov 737 v Číne.

EK chce vytvoriť podmienky na spoluprácu vo vojenskom vývoji a výrobe

naboje
Brusel - Predstavitelia nemeckého priemyslu predpokladajú, že sa v EÚ dosiahne užšia spolupráca aj v zbrojárskom priemysle.

United Technologies kupuje Rockwell Collins za 30 mld. USD

united technologies
New York - V leteckom priemysle sa schyľuje k jednému z najväčších prevzatí v jeho dejinách. Americký priemyselný konglomerát United Technologies kúpi dodávateľa komponentov pre lietadlá Rockwell Collins.

V zbrojárskom priemysle uprednostňujú štáty najskôr vlastné podniky

bozena way industries
Bratislava - Slovenské zbrojárske firmy majú svetový rating a držia zamestnanosť v mnohých hladových dolinách.

Slovenská firma MSM Group kúpila výrobný závod v Srbsku

naboje
Bratislava – Holding Czechoslovak Group, pod ktorý patrí slovenská firma MSM Group, rozširuje aktivity mimo svojho územia.

Airbus chce získať špecialistu na údržbu Vector

airbus logo1
Toulouse - Európsky výrobca lietadiel Airbus rokuje s americkou spoločnosťou StandardAero o kúpe jej dcéry Vector Aerospace. K transakcii sa môžu vyjadriť odbory a bude vyžadovať aj súhlas protimonopolných úradov.

Airbus podpísal s Číňanmi dohodu o predaji 140 lietadiel

Airbus A380
Berlín - Európsky výrobca lietadiel Airbus podpísal so zástupcami Číny dohodu o predaji 140 lietadiel za viac než 20 miliárd USD.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...