1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Boeing zaznamenal v 2. štvrťroku prvý kvartálny zisk po takmer dvoch rokoch

boeing logo big
Chicago - Americký letecký a zbrojársky koncern Boeing zaznamenal v 2. štvrťroku prvý kvartálny zisk po takmer dvoch rokoch. Jedným z dôvodov bol prudký nárast dodávok komerčných lietadiel, keďže letecká doprava sa začína zotavovať z pandémie.

Súkromné tryskáče majú zlaté časy vďaka pandémii

Viper sd4
Praha - Pandémia nového koronavírusu spôsobila krízu v takmer celej leteckej doprave, až na jednu výnimku. Prevádzkovateľom spoločností s privátnymi lietadlami paradoxne pandémia priniesla doslova zlaté časy. K cestovaniu luxusnými tryskáčmi od vlaňajška prešli aj pasažieri, ktorí za normálnych okolností využívali komerčné linky.

Airbus dodal minulý mesiac zákazníkom viac ako 70 lietadiel

Airbus A380 chvost
Paríž - Európsky výrobca lietadiel Airbus dodal minulý mesiac zákazníkom viac ako 70 lietadiel. Napriek tomuto výsledku za celý 1. polrok 2021 nesplnil plánovaný objem dodávok a mierne zaostal za svojím cieľom.

Airbus pre vysoké straty zvažuje predaj svojej dcéry Premium Aerotec

airbus logo1
Augsburg - Európsky výrobca lietadiel Airbus obhajuje svoje plány možného predaja nemeckej dcérskej spoločnosti Premium Aerotec. "Spoločnosť už 12 rokov vykazuje straty.

Šéf predstavenstva Airbusu varuje pred konkurenciou z Číny

airbus a 380
Paríž - René Obermann, šéf predstavenstva spoločnosti Airbus, varoval pred rastúcou konkurenciou Číny pri  výrobe lietadiel. Pre pondelkové vydanie nemeckých novín Handelsblatt uviedol, že letecký priemysel čoraz viac ovplyvňujú digitálne technológie a vstup nových konkurentov na trh, zvlášť z Číny.

Nemecká spoločnosť Diehl Aviation, dodávateľ Airbusu, zruší približne 900 miest

nezamestnanost1
Ulm - Nemecká spoločnosť Diehl Aviation, dodávateľ európskeho výrobcu lietadiel Airbus, plánuje zrušiť približne 900 pracovných miest pre negatívny vplyv pandémie nového koronavírusu na letecký priemysel. Uvádza sa to vo vyhlásení spoločnosti.

Japonská spoločnosť SMBC Aviation Capital si objednala 14 Boeingov 737 MAX

boeing logo1
Chicago - Americký výrobca lietadiel Boeing v utorok oznámil, že japonská leasingová spoločnosť SMBC Aviation Capital si objednala ďalších 14 lietadiel typu 737-8.

Airbus žiada dodávateľov, aby potvrdili, že sú pripravení na zvýšenie produkcie

airbus a350
Toulouse - Európsky výrobca lietadiel Airbus nariadil dodávateľom, aby mu čo najskôr preukázali, že sú pripravení na zvýšenie výroby lietadiel, a to v liste, ktorý objasňuje rozsah nedávnych problémov s kvalitou v tomto odvetví.

Singapore Airlines sa dohodli s výrobcami na odklade dodávok nových lietadiel

plane
Singapur - Ázijská letecká spoločnosť Singapore Airlines oznámila, že odloží nákup nových lietadiel Airbus a Boeing za viac ako 4 miliardy USD (3,32 miliardy eur) po dosiahnutí dohody s oboma výrobcami o oneskorení dodávok.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...