1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Boeing splnil sľub a v septembri zvýšil dodávky modelu 737

boeing logo1
Chicago - Americký výrobca lietadiel Boeing splnil sľub a zvýšil dodávky modelu 737 v septembri, keď klientom odovzdal 61 týchto svojich najžiadanejších strojov.

Airbus v 2. štvrťroku 2018 zdvojnásobil svoj zisk

airbus logo1
Toulouse - Európsky výrobca lietadiel Airbus v 2. štvrťroku 2018 zdvojnásobil svoj zisk. A opätovne potvrdil ciele na rok 2018, keďže výroba modelov A320neo sa zrýchlila po odstránení problémov s meškaním dodávok motorov.

Boeing zvýšil dlhodobú prognózu vývoja dopytu po lietadlách

boeing 787 dreamliner
Farnborough - Boeing zvýšil svoju dlhodobú prognózu rastu trhu s lietadlami. Americký koncern predpokladá, že najbližších 20 rokoch sa predá 42.700 dopravných lietadiel v celkovej hodnote vyše 6,3 bilióna USD (5,38 bilióna eur).

Boeing získal vo Farnborough objednávku na 14 nákladných lietadiel

boeing logo2
Londýn - Americkému koncernu Boeing sa hneď v prvý deň leteckého veľtrhu v britskom Farnborough podarilo získať objednávku na 14 nákladných lietadiel v hodnote 4,7 miliardy USD (4,04 miliardy eur).

Boeing získal v 1. polroku vyše dvojnásobne viac objednávok ako Airbus

boeing logo1
Paríž/Washington - Americký výrobca lietadiel Boeing získal v 1. polroku viac ako dvojnásobné množstvo nových objednávok v porovnaní so svojim najväčší rivalom, európskym koncernom Airbus. A jeho dodávky vzrástli o vyše 7 %.

Airbus prepracoval a premenoval lietadlá Bombardier série C

airbus logo1
Paríž - Európsky výrobca lietadiel Airbus predstavil vo francúzskom meste Toulouse nový prepracovaný model lietadla Bombardier série C, ktorý premenoval na A220, aby bol v súlade s ponukou jeho ostatých civilných dopravných lietadiel.

Letisko Frankfurt vybavilo v máji vyše 6 miliónov cestujúcich

Airport 1
Frankfurt nad Mohanom - Počet cestujúcich, ktorí využili služby letiska vo Frankfurte nad Mohanom, vzrástol minulý mesiac takmer o desatinu na vyše 6 miliónov.

Spoločnosť Saab získala kontrakt na modernizáciu systému Gripen

SAAB aeroplane logo
Bratislava - Spoločnosť Saab dostala od švédskeho Úradu pre vyzbrojovanie (FMV) zákazku na modernizáciu systému Gripen C/D. Kontrakt má hodnotu asi 224 miliónov švédskych korún (SEK), teda 21,78 milióna eur.

Zbrojársky koncern Thales zvýšil tržby v 1. kvartáli na vyše 3,4 miliardy eur

thales
Paríž - Francúzsky zbrojársky a elektronický koncern Thales oznámil za 1. kvartál organický rast tržieb o vyše 7 %. V reakcii na to zaznamenala firma rast hodnoty akcií na rekordné úrovne.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...