1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Energetická kríza a výdavky na zbrojenie zvyšujú dopyt po vrtuľníkoch

airbus logo1
Marignane  - Vrtuľníková divízia európskeho výrobcu lietadiel Airbus Helicopters očakáva, že nové objednávky a dodávky vrtuľníkov budú pokračovať do konca roka v raste. Dôvodom je zvyšujúci sa dopyt po nových dodávkach energií a rastúce výdavky na zbrojenie.

Boeing dodal zákazníkom v júni vyše 50 lietadiel, prvýkrát za viac než tri roky

boeing logo2
Chicago - Americký výrobca lietadiel Boeing dodal zákazníkom minulý mesiac vyše 50 lietadiel. Túto hranicu tak firma prekonala prvýkrát za viac než tri roky. Júnové výsledky prispeli k tomu, že za celý 1. polrok vzrástli dodávky strojov od Boeingu o takmer 40 %.

Skupina IAG si objednala 50 Boeingov 737 MAX

british airways
Londýn - International Airlines Group (IAG), materská spoločnosť aerolínií British Airways, finalizovala objednávku na 50 lietadiel Boeing 737 MAX s opciou na kúpu ďalších 100 strojov. Katalógová cena objednávky predstavuje 6,5 miliardy USD (6,18 miliardy eur).

Strata Boeingu sa v 1. kvartáli výrazne prehĺbila a prekonala očakávania trhu

boeing logo1
Chicago - Strata Boeingu sa v 1. kvartáli výrazne prehĺbila a prekonala očakávania trhu. Dôvodom bolo zvýšenie nákladov v oboch segmentoch komerčných aj vojenských lietadiel. Akcie amerického koncernu sa v predburzovom obchodovaní oslabili o 3 %.

India bude do 20 rokov potrebovať vyše 2200 nových lietadiel

airbus a350
Chicago/Toulouse - Najväčší výrobcovia lietadiel Airbus a Boeing odhadujú, že indické aerolínie budú v nasledujúcich 20 rokoch potrebovať viac než 2200 nových strojov. Vychádzajú z rýchlo sa zvyšujúceho počtu obyvateľov miest, pri ktorých bude rásť aj dopyt po leteckej preprave. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Rheinmetall dodá komplexný sortiment munície v hodnote niekoľkých stoviek miliónov eur

Rheinmetall logo
Spoľahlivé zásobovanie modernou muníciou je základom národnej a aliančnej obrany. Maďarské ministerstvo obrany uzavrelo zmluvu so spoločnosťou Rheinmetall na dodávku rozsiahleho balíka munície v hodnote niekoľkých stoviek miliónov eur.

Airbus vo februári zákazníkom dodal 49 lietadiel

airbus logo1
Toulouse - Európsky koncern Airbus vo februári výrazne zrýchlil výrobu po slabom štarte tohto roka. Minulý mesiac svojim zákazníkom dodal 49 dopravných lietadiel po 30 v januári. Na porovnanie, v decembri to bolo až 93 strojov. Koncern chce tento rok dodať kolo 720 lietadiel.

BAE Systems predstavila slovenskú priemyselnú sieť pre výrobu CV90

BAE systems logo
Beluša – BAE Systems predstavila svoju sieť lokálnych slovenských priemyselných partnerov pre pásové bojové obrnené vozidlo (PBOV) CV90 v nadväznosti na svoju ponuku splniť požiadavky Ozbrojených síl SR na obstarávanie novej flotily 152 PBOV vo viacerých variantoch.

Airbus v roku 2021 dodal zákazníkom viac než 600 komerčných lietadiel

Airbus A380 blue sky
Paríž - Európsky koncern Airbus v roku 2021 dodal viac než 600 komerčných lietadiel a mierne prekonal svoj cieľ.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...