1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Sériová výroba nového ruského lietadla sa odkladá pre sankcie USA

Plane engine1
Moskva - Sériová výroba prvého ruského komerčného lietadla v postsovietskej ére sa odkladá o rok. Môžu za to americké sankcie. Oznámil to šéf štátneho priemyselného konglomerátu Rostec Sergej Čemezov.

Francúzi dodajú Austrálii 12 ponoriek za vyše 30 miliónov eur

france flag
Canberra - Austrálska vláda uzavrela najdrahšiu dohodu v dejinách krajiny. Od Francúzska si objednala 12 ponoriek za viac ako 30 miliárd eur.

Airbus vlani zákazníkom dodal 800 dopravných lietadiel

Airbus A380 tail
Toulouse - Európsky výrobca lietadiel Airbus vlani len tesne zaostal za svojím hlavným konkurentom Boeingom v oblasti dodávok.

Čistý zisk Airbusu sa v 3. kvartáli viac než strojnásobil

Airbus A380 blue sky
Paríž - Európsky výrobca lietadiel Airbus oznámil za 3. štvrťrok trojnásobne vyšší čistý zisk než za rovnaké obdobie pred rokom. Prispel k tomu vysoký rast tržieb.

Boeing splnil sľub a v septembri zvýšil dodávky modelu 737

boeing logo1
Chicago - Americký výrobca lietadiel Boeing splnil sľub a zvýšil dodávky modelu 737 v septembri, keď klientom odovzdal 61 týchto svojich najžiadanejších strojov.

Airbus v 2. štvrťroku 2018 zdvojnásobil svoj zisk

airbus logo1
Toulouse - Európsky výrobca lietadiel Airbus v 2. štvrťroku 2018 zdvojnásobil svoj zisk. A opätovne potvrdil ciele na rok 2018, keďže výroba modelov A320neo sa zrýchlila po odstránení problémov s meškaním dodávok motorov.

Boeing zvýšil dlhodobú prognózu vývoja dopytu po lietadlách

boeing 787 dreamliner
Farnborough - Boeing zvýšil svoju dlhodobú prognózu rastu trhu s lietadlami. Americký koncern predpokladá, že najbližších 20 rokoch sa predá 42.700 dopravných lietadiel v celkovej hodnote vyše 6,3 bilióna USD (5,38 bilióna eur).

Boeing získal vo Farnborough objednávku na 14 nákladných lietadiel

boeing logo2
Londýn - Americkému koncernu Boeing sa hneď v prvý deň leteckého veľtrhu v britskom Farnborough podarilo získať objednávku na 14 nákladných lietadiel v hodnote 4,7 miliardy USD (4,04 miliardy eur).

Boeing získal v 1. polroku vyše dvojnásobne viac objednávok ako Airbus

boeing logo1
Paríž/Washington - Americký výrobca lietadiel Boeing získal v 1. polroku viac ako dvojnásobné množstvo nových objednávok v porovnaní so svojim najväčší rivalom, európskym koncernom Airbus. A jeho dodávky vzrástli o vyše 7 %.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...