1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

V Nemecku sa obnoví výroba lietadla D328NEU

Plane engine1
Schkeuditz - Po takmer 60-ročnej prestávke sa v spolkovej krajine Sasko budú montovať lietadlá. Na montáži modelu D328NEU na letisku Lipsko/Halle sa bude podieľať do 250 pracovníkov.

Dodávky lietadiel Boeingu v prvých 7 mesiacoch tohto roka padli o 38 %

boeing logo2
Chicago - Dodávky lietadiel Boeingu v prvých 7 mesiacoch tohto roka padli o 38 %. Dôvodom je uzemnenie a nejasnosti o ďalšom osude jeho najlepšie predávaného stroja 737 MAX.

Rolls-Royce v 1. polroku znížil stratu

rolls royce jet engine
Londýn - Britský výrobca motorov Rolls-Royce Holdings oznámil, že v 1. polroku 2019 sa mu podarilo znížiť stratu. Potvrdil zároveň svoje ciele za celý rok.

Kanadský koncern Bombardier vykázal v 2. kvartáli vyššiu stratu, než sa čakalo

Bombardier Logo
Montreal - Kanadská spoločnosť Bombardier sa v 2. štvrťroku prepadla do straty, pričom výška straty prekonala očakávania trhov.

Airbus v 1. polroku zvýšil svoje dodávky o 28 %

Airbus A380 tail
Paríž - Európsky výrobca lietadiel Airbus oznámil, že v prvej polovici tohto roka zvýšil svoje dodávky o 28 %. A prvýkrát za osem rokov v počte dodaných lietadiel predstihol svojho amerického rivala Boeing. Dôvodom sú problémy s uzemnením jeho modelov Boeing 737 MAX.

Boeing oznámil prudký pokles dodávok komerčných lietadiel v kvartáli i 1.polroku

boeing logo2
New York - Americký výrobca lietadiel Boeing v utorok oznámil prudký pokles dodávok komerčných strojov v 2. štvrťroku 2019. Dôvodom bolo uzemnenie modelov 737 MAX. Koncern je tak na ceste k strate titulu najväčšieho svetového výrobcu lietadiel.

Skupina IAG si nezáväzne objednala 200 Boeingov 737 Max

boeing logo big
Le Bourget - Americký koncern Boeing a majiteľ British Airways, International Airlines Group (IAG), podpísali predbežnú dohodu o dodávke 200 lietadiel typu 737 Max, uviedli to obe spoločnosti.

Airbus a Boeing získali objednávky celkovo za 15 mld. USD

airbus logo1
Le Bourget - Airbus a Boeing získali počas druhého dňa leteckého veľtrhu v meste Le Bourget pri Paríži objednávky v celkovej hodnote 15 miliárd USD (13,35 miliardy eur). Oba koncerny bojujú o objednávky, keďže mnohé aerolínie zaznamenávajú pokles.

Airbus odovzdal prvý model A350 spoločnosti Japan Air Lines

airbus a350
Toulouse - Európsky výrobca lietadiel Airbus dodal vo štvrtok prvý stroj A350 spoločnosti Japan Air Lines (JAL). Uviedol pritom, že špeciálne upravená verzia bude premávať na rušných domácich trasách.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...