1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Airbus otvorí v Číne druhú montážnu linku

Airbus A380 tail
Peking - Európsky výrobca lietadiel Airbus otvorí v Číne druhú montážnu linku, ktorá zdvojnásobí jeho výrobnú kapacitu v tejto krajine. Uviedol to vo štvrtok generálny riaditeľ Guillaume Faury, ktorý spolu s ďalšími podnikateľmi sprevádza francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona na štátnej návšteve v Číne.

Boeing získal veľkú objednávku od dvoch saudských spoločností

boeing logo1
Chicago - Americký výrobca lietadiel Boeing získal od dvoch saudských leteckých spoločností veľkú objednávku na dohromady 121 lietadiel. TASR o tom informuje na základe správy AP.

Lufthansa si plánuje objednať vyše 20 lietadiel za viac než 7 mld. eur

lufthansa plane
Berlín - Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa si plánuje objednať viac než dve desiatky lietadiel najnovšej generácie s dlhým doletom. Uviedla to spoločnosť vo štvrtok s tým, že celková hodnota objednávky by mala presiahnuť 7 miliárd eur.

Airbus v minulom roku zvýšil tržby aj upravený prevádzkový zisk

airbus logo1
Toulouse - Airbus v minulom roku zvýšil tržby aj upravený prevádzkový zisk, ktorý prekonal očakávania analytikov. Európsky výrobca lietadiel tiež uviedol, že pre problémy v rámci dodávateľského reťazca spomalí zvyšovanie produkcie lietadiel so stredným doletom.

Letecké opravovne Trenčín spustili výrobu modulov pre 3D rádiolokátory

radar
Trenčín - Štátna akciová spoločnosť Letecké opravovne Trenčín (LOTN) spustila výrobu mikrovlnných modulov pre 3D rádiolokátory určené pre Ozbrojené sily (OS) SR. Po prvýkrát tak má spoločnosť nielen servisný, ale i výrobný program. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Boeing vykázal nižšiu kvartálnu stratu, výsledky však zaostali za očakávaniami

boeing logo2
Chicago - Americký výrobca lietadiel Boeing oznámil za 4. štvrťrok minulého roka stratu, v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka sa však výrazne znížila. Zatiaľ, čo v poslednom kvartáli 2021 predstavovala strata Boeingu viac než 4 miliardy USD, vo 4. štvrťroku minulého roka dosiahla približne 630 miliónov USD.

Štátna akciovka DMD Group vytvorí v tomto roku 250 nových pracovných miest

nezamestnanost1
Dubnica nad Váhom – Štátna akciová spoločnosť DMD Group chce v tomto roku prijať 250 nových zamestnancov. Po 15-percentnom zvýšení počtu zamestnancov v minulom roku by tak ich počet mal stúpnuť na takmer 900. TASR o tom informoval generálny riaditeľ spoločnosti Štefan Škultéty.

Objednávky aj dodávky Boeingu vlani vzrástli, za Airbusom však opäť zaostali

boeing 787 dreamliner
Chicago - Americký výrobca lietadiel Boeing zaznamenal vlani výrazný rast objednávok aj dodávok, za európskym konkurentom Airbus však opäť zaostal, už štvrtý rok po sebe. Airbusu pomohol najmä dopyt po jeho strojoch na kľúčovom čínskom trhu, na ktorom prekonal amerického rivala viac než desaťnásobne.

Boeing v októbri dodal zákazníkom 35 lietadiel po 51 v septembri

boeing logo2
Washington - Dodávky lietadiel Boeingu v októbri klesli. Americký koncern však zaznamenal viac objednávok.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...