1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Čína podpísala kontrakt na kúpu 300 lietadiel Airbusu

airbus logo1
Paríž - Čína podpísala veľký kontrakt na kúpu 300 lietadiel Airbusu.

Boeing bude znášať poškodenie povesti, ale aj finančné škody

boeing logo big
Hannover/Chicago - Po zastavení lietania Boeingov 737 Max 8, ktoré tvoria podstatnú časť produkcie amerického Boeingu, sa k výraznému poškodeniu jeho povesti pripoja aj silné finančné dôsledky.

Problémy s motormi stiahli britský koncern Rolls-Royce do straty

rolls royce jet engine
Londýn - Britský koncern Rolls-Royce sa za minulý rok prepadol do straty. Dôvodom boli zvýšené náklady na kontroly a opravy leteckých motorov, ako aj ukončenie výroby lietadla A380 európskym výrobcom Airbus.

Holandsko nečakane kúpilo podiel v Air France-KLM, zaskočilo Francúzov

Air France KLM logo
Paríž - Cena akcií leteckej spoločnosti Air France-KLM zaznamenala v stredu prudký pokles potom, ako holandská vláda oznámila, že kúpila v aerolíniách takmer 13-percentný podiel. Cieľom tohto kroku bolo získať taký podiel, a tým aj vplyv, aký má v súčasnosti francúzska vláda.

Boeing získal od vietnamských aerolínií objednávku na vyše 100 lietadiel

boeing 787 dreamliner
Hanoj - Americký výrobca lietadiel Boeing oznámil, že získal objednávku na viac než 100 lietadiel od dvoch vietnamských aerolínií. Spoločná hodnota objednávok dosahuje takmer 16 miliárd USD.

Sériová výroba nového ruského lietadla sa odkladá pre sankcie USA

Plane engine1
Moskva - Sériová výroba prvého ruského komerčného lietadla v postsovietskej ére sa odkladá o rok. Môžu za to americké sankcie. Oznámil to šéf štátneho priemyselného konglomerátu Rostec Sergej Čemezov.

Francúzi dodajú Austrálii 12 ponoriek za vyše 30 miliónov eur

france flag
Canberra - Austrálska vláda uzavrela najdrahšiu dohodu v dejinách krajiny. Od Francúzska si objednala 12 ponoriek za viac ako 30 miliárd eur.

Airbus vlani zákazníkom dodal 800 dopravných lietadiel

Airbus A380 tail
Toulouse - Európsky výrobca lietadiel Airbus vlani len tesne zaostal za svojím hlavným konkurentom Boeingom v oblasti dodávok.

Čistý zisk Airbusu sa v 3. kvartáli viac než strojnásobil

Airbus A380 blue sky
Paríž - Európsky výrobca lietadiel Airbus oznámil za 3. štvrťrok trojnásobne vyšší čistý zisk než za rovnaké obdobie pred rokom. Prispel k tomu vysoký rast tržieb.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...