1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Dodávky lietadiel od Airbusu vzrástli v 1. štvrťroku o viac než desatinu

Airbus A380
Paríž - Európsky výrobca lietadiel Airbus dodal zákazníkom v 1. kvartáli viac než 140 strojov, čo v medziročnom porovnaní predstavuje zvýšenie o viac než desatinu. Objem dodávok sa tak vrátil na úroveň spred dvoch rokov.

Problémy Boeingu konkurenčný Airbus netešia, poškodzujú celý letecký priemysel

airbus logo1
Berlín - Európsky výrobca lietadiel Airbus sa vôbec neteší z problémov, s ktorými v týchto dňoch zápasí jeho konkurent, americký Boeing. Uviedol to šéf Airbusu Guillaume Faury s tým, že technické problémy americkej firmy poškodzujú celý letecký priemysel.

Rheinmetall chce v roku 2024 zvýšiť tržby na 10 miliárd eur

Rheinmetall logo
Düsseldorf - Najväčší nemecký zbrojársky koncern Rheinmetall chce po silnom minulom roku výrazne zrýchliť svoj rast. Spoločnosť vo štvrtok oznámila, že v roku 2024 plánuje dosiahnuť tržby v objeme 10 miliárd eur. Vlani Rheinmetall zvýšil tržby o 12 % na 7,1 miliardy eur a čistý zisk o 9 % na 600 miliónov eur.

BAE Systems eviduje nevybavené objednávky v rekordnej hodnote 70 miliárd GBP

BAE systems logo
Londýn - Britský výrobca zbraní BAE Systems zaznamenal rekordný nárast hodnoty nevybavených objednávok takmer na 70 miliárd libier (81,72 miliardy eur), keďže štáty na celom svete sa naďalej snažili posilňovať svoje vojenské kapacity.

Boeing získal objednávky od Thai Airways a Royal Brunei Airlines

boeing 787 dreamliner
Singapur - Americký výrobca lietadiel Boeing oznámil, že spoločnosť Thai Airways si objednala 45 modelov Dreamliner na leteckom veľtrhu v Singapure.

Dubnická zbrojárska spoločnosť ZVS Holding predpokladá tento rok rekordné tržby

tanks army
Dubnica nad Váhom - Dubnický výrobca veľkokalibrovej munície, spoločnosť ZVS Holding, dosiahol za prvých sedem mesiacov tohto roka tržby na úrovni 44 miliónov eur. Za celý minulý rok dosiahla spoločnosť tržby 40 miliónov eur. TASR o tom informoval generálny riaditeľ štátnej spoločnosti DMD Group Štefan Škultéty.

Zbrojárska spoločnosť Leonardo podpísala dohody s tromi slovenskými firmami

Hands Shaking
Bratislava - Talianska spoločnosť Leonardo podpísala niekoľko strategických dohôd so slovenským obranným priemyslom, a to so spoločnosťami LOTN a Virtual Reality Media (VRM) v Trenčíne a Slavia Production System v Detve.

Airbus získal od Wizz Air objednávku na ďalších 75 lietadiel A321neo

airbus logo1
Paríž - Európsky výrobca lietadiel Airbus v stredu oznámil, že získal objednávku od maďarskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Wizz Air na ďalších 75 lietadiel A321neo. Hodnota obchodu sa odhaduje na 10 miliárd USD (9,10 miliardy eur) na základe katalógových cien.

Zisk zbrojárskeho koncernu Lockheed Martin v 2. kvartáli vzrástol

lockheed martin logo
Bethesda – Americký zbrojársky koncern Lockheed Martin v utorok zvýšil svoj výhľad ročného zisku a tržieb po lepších ako očakávaných výsledkoch za 2. štvrťrok 2023. Podporil ich silný dopyt po vojenskom vybavení, ktorý je podporovaný pretrvávajúcimi geopolitickými neistotami. TASR o tom informuje na základe správ Reuters a RTTNews.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...