1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

India bude do 20 rokov potrebovať vyše 2200 nových lietadiel

airbus a350
Chicago/Toulouse - Najväčší výrobcovia lietadiel Airbus a Boeing odhadujú, že indické aerolínie budú v nasledujúcich 20 rokoch potrebovať viac než 2200 nových strojov. Vychádzajú z rýchlo sa zvyšujúceho počtu obyvateľov miest, pri ktorých bude rásť aj dopyt po leteckej preprave. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Rheinmetall dodá komplexný sortiment munície v hodnote niekoľkých stoviek miliónov eur

Rheinmetall logo
Spoľahlivé zásobovanie modernou muníciou je základom národnej a aliančnej obrany. Maďarské ministerstvo obrany uzavrelo zmluvu so spoločnosťou Rheinmetall na dodávku rozsiahleho balíka munície v hodnote niekoľkých stoviek miliónov eur.

Airbus vo februári zákazníkom dodal 49 lietadiel

airbus logo1
Toulouse - Európsky koncern Airbus vo februári výrazne zrýchlil výrobu po slabom štarte tohto roka. Minulý mesiac svojim zákazníkom dodal 49 dopravných lietadiel po 30 v januári. Na porovnanie, v decembri to bolo až 93 strojov. Koncern chce tento rok dodať kolo 720 lietadiel.

BAE Systems predstavila slovenskú priemyselnú sieť pre výrobu CV90

BAE systems logo
Beluša – BAE Systems predstavila svoju sieť lokálnych slovenských priemyselných partnerov pre pásové bojové obrnené vozidlo (PBOV) CV90 v nadväznosti na svoju ponuku splniť požiadavky Ozbrojených síl SR na obstarávanie novej flotily 152 PBOV vo viacerých variantoch.

Airbus v roku 2021 dodal zákazníkom viac než 600 komerčných lietadiel

Airbus A380 blue sky
Paríž - Európsky koncern Airbus v roku 2021 dodal viac než 600 komerčných lietadiel a mierne prekonal svoj cieľ.

Airbus v novembri dodal svojim zákazníkom 58 lietadiel

airbus a350
Toulouse - Európsky koncern Airbus v novembri dodal svojim zákazníkom 58 lietadiel.

Airbus získal najväčšiu objednávku od začiatku pandémie

airbus 300x200
Dubaj - Európsky výrobca lietadiel Airbus získal na dubajskom leteckom salóne najväčšiu objednávku od začiatku pandémie.

Boeing v auguste dodal zákazníkom 22 lietadiel

boeing logo2
Seattle - Boeing v auguste dodal zákazníkom 22 lietadiel. Dodávky strojov 737 MAX podporilo oživenie domácej leteckej dopravy v USA. Koncern dokonca získal objednávky na 7 lietadiel 787, aj keď tento program bol obmedzený z dôvodu výrobných chýb.

Boeing zvýšil prognózu dlhodobého dopytu po lietadlách

boeing logo big
Chicago - Boeing zlepšil svoju prognózu dlhodobého dopytu po lietadlách. Dôvodom je zotavovanie komerčnej leteckej dopravy na trhoch ako je USA, ktoré mierni podstatne pesimistickejšie predpovede z minulého roka počas vrcholu pandémie.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...