1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Airbus pre vysoké straty zvažuje predaj svojej dcéry Premium Aerotec

airbus logo1
Augsburg - Európsky výrobca lietadiel Airbus obhajuje svoje plány možného predaja nemeckej dcérskej spoločnosti Premium Aerotec. "Spoločnosť už 12 rokov vykazuje straty.

Šéf predstavenstva Airbusu varuje pred konkurenciou z Číny

airbus a 380
Paríž - René Obermann, šéf predstavenstva spoločnosti Airbus, varoval pred rastúcou konkurenciou Číny pri  výrobe lietadiel. Pre pondelkové vydanie nemeckých novín Handelsblatt uviedol, že letecký priemysel čoraz viac ovplyvňujú digitálne technológie a vstup nových konkurentov na trh, zvlášť z Číny.

Nemecká spoločnosť Diehl Aviation, dodávateľ Airbusu, zruší približne 900 miest

nezamestnanost1
Ulm - Nemecká spoločnosť Diehl Aviation, dodávateľ európskeho výrobcu lietadiel Airbus, plánuje zrušiť približne 900 pracovných miest pre negatívny vplyv pandémie nového koronavírusu na letecký priemysel. Uvádza sa to vo vyhlásení spoločnosti.

Japonská spoločnosť SMBC Aviation Capital si objednala 14 Boeingov 737 MAX

boeing logo1
Chicago - Americký výrobca lietadiel Boeing v utorok oznámil, že japonská leasingová spoločnosť SMBC Aviation Capital si objednala ďalších 14 lietadiel typu 737-8.

Airbus žiada dodávateľov, aby potvrdili, že sú pripravení na zvýšenie produkcie

airbus a350
Toulouse - Európsky výrobca lietadiel Airbus nariadil dodávateľom, aby mu čo najskôr preukázali, že sú pripravení na zvýšenie výroby lietadiel, a to v liste, ktorý objasňuje rozsah nedávnych problémov s kvalitou v tomto odvetví.

Singapore Airlines sa dohodli s výrobcami na odklade dodávok nových lietadiel

plane
Singapur - Ázijská letecká spoločnosť Singapore Airlines oznámila, že odloží nákup nových lietadiel Airbus a Boeing za viac ako 4 miliardy USD (3,32 miliardy eur) po dosiahnutí dohody s oboma výrobcami o oneskorení dodávok.

Boeing dodal prvé lietadlo 737 MAX spoločnosti United Airlines

boeing logo2
Seattle - Americký výrobca lietadiel Boeing dodal leteckej spoločnosti United Airlines prvý stroj 737 MAX za 21 mesiacov. Umožnilo to rozhodnutie amerického Federálneho úradu pre letectvo (FAA), ktorý minulý mesiac povolil návrat tohto lietadla do prevádzky, po približne 20 mesiacoch od jeho uzemnenia.

Boeing dodal v novembri 7 lietadiel, prišiel o ďalších 63 objednávok na 737 MAX

boeing logo big
Seattle - Americký výrobca lietadiel Boeing prišiel v novembri o ďalších 63 objednávok na lietadlo 737 MAX. Firma zároveň dodala zákazníkom celkovo iba sedem strojov. To je menej než tretina z dodávok za rovnaký mesiac minulého roka, keď spoločnosť dodala zákazníkom 24 lietadiel. V októbri to bolo 13 lietadiel.

Po získaní povolenia pre 737 MAX si Alaska Air prenajme 13 boeingov 737 MAX 9

boeing logo2
Seattle - Letecká spoločnosť Alaska Air si plánuje prenajať 13 boeingov 737 MAX 9. Pre Boeing to znamená dobrú správu pár dní po tom, ako firma dostala povolenie na návrat lietadiel uzemnených od jari minulého roka do prevádzky.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...