1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Airbus získal povolenie na vývoz lietadiel do Iránu

Airbus A380
Toulouse/Teherán - Airbus bude môcť vyviezť lietadlá do Iránu. USA udelili posledné potrebné povolenie pre miliardový kontrakt európskeho leteckého koncernu s Iránom.

Akcie zbrojoviek prudko vzrástli po Trumpovom víťazstve

Cz75 pistol
Frankfurt nad Mohanom/New York - Akcie výrobcov zbraní na oboch stranách Atlantiku zareagovali na víťazstvo Donalda Trumpa v amerických prezidentských voľbách výrazným rastom.

Airbus predal v októbri 19 lietadiel

airbus logo1
Paríž - Európsky výrobca lietadiel Airbus predal v októbri 19 strojov a za prvých 10 mesiacov roka dodal klientom 585 lietadiel. To znamená, že na dosiahnutie tohtoročného cieľa potrebuje v posledných dvoch mesiacoch 2016 odovzdať zákazníkom ešte 85 lietadiel.

Zisk Airbusu klesol v 3. kvartáli aj za 9 mesiacov

airbus logo1
Toulouse - Európsky výrobca lietadiel Airbus zaznamenal v 3. kvartáli pokles zisku.

General Electrics postaví pri Prahe novú fabriku na letecké motory

General Electric GE
Praha - Americký koncern General Electrics (GE) chce v Česku v priebehu nasledujúcich šiestich rokov postaviť novú fabriku na výrobu leteckých motorov.

Airbus chce do roku 2020 predbehnúť Boeing v počte dodaných lietadiel

Airbus A380 tail
Paríž - Európsky výrobca lietadiel Airbus si dal za cieľ predbehnúť v roku 2020 svojho rivala Boeing v počte dodaných lietadiel. Airbus totiž v uplynulých rokoch v tomto zaostal za Boeingom.

Airbus dodal desaťtisíce lietadlo

airbus a350
Toulouse - Európsky výrobca lietadiel Airbus dodal desaťtisíce lietadlo. Veľkokapacitný stroj typu A350 dostala letecká spoločnosť Singapore Airlines, ako uviedol európsky koncern.

Embraer dodal v 3. kvartáli najviac lietadiel za sedem rokov

embraer
Brazília - Brazílsky výrobca lietadiel Embraer v 3. štvrťroku dodal celkovo 29 lietadiel typu E-Jet, čo predstavuje najlepší tretí kvartál od roku 2009. Podľa informácií sa tak spoločnosť blíži k splneniu celoročného cieľa 105 až 110 dodaných lietadiel.

Airbus pobúrene reagoval na zrušenie objednávky poľskou vládou

airbus logo1
Varšava/Toulouse - Európsky letecký a vojenský koncern Airbus reagoval pobúrene na zrušenie plánov poľskej vlády na kúpu 50 vrtuľníkov.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...