1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Čína a Rusko pokračujú vo svojom projekte lietadla s dlhým doletom

boeing 787
Šanghaj - Čína a Rusko pokračujú vo svojom projekte lietadla s dlhým doletom, ktoré má konkurovať Airbusu a Boeingu.

Zisk Airbusu v 1. štvrťroku strmo klesol

airbus logo1
Toulouse - Európsky výrobca lietadiel Airbus zaznamenal v 1. štvrťroku tohto roka strmší pokles prevádzkového zisku, ako mu predpovedali analytici. Dôvodom boli vyššie výrobné náklady v súvislosti s prechodom na nové modely a nižšie zisky z ich predaja.

Srbská vláda podporí zbrojný priemysel dotáciou 43 miliónov eur

naboje
Belehrad - Srbská vláda plánuje podporiť domáci zbrojný priemysel finančnou injekciou. Ako oznámil srbský premiér Aleksandar Vučič, osem firiem dostane podporu v celkovej výške 43 miliónov eur.

Boeing sa dohodol s Iran Aseman Airlines na predaji 60 lietadiel

boeing logo1
Seattle - Americký výrobca lietadiel Boeing sa dohodol na predaji 60 najpopulárnejších modelov svojich lietadiel iránskym aerolíniám.

Rusko vyviezlo vlani zbrane a vojenskú techniku za vyše 15 miliárd USD

naboje
Moskva - Hodnota vývozu ruského vojenského priemyslu dosiahla v roku 2016 viac ako 15 miliárd USD (13,91 miliardy eur). Rusko je v tomto exporte na druhom mieste na svete.

Boeing začne koncom marca stavať továreň v Číne

boeing logo2
Peking - Americký výrobca lietadiel Boeing začne koncom marca stavať v Číne továreň na kompletizáciu lietadiel. Uviedli to čínske štátne médiá.

Airbus Helicopters vyrobí pre francúzsku armádu 160 až 190 strojov

airbus logo1
Marignane - Francúzsko kúpi od Airbus Helicopters 160 až 190 vrtuľníkov. V piatok (3.3.) o tom informoval francúzsky minister obrany Jean-Yves Le Drian v sídle závodu v Marignane pri Marseille.

Boeing otvorí v Británii závod na výrobu komponentov, prvý v Európe

boeing logo1
Londýn - Spoločnosť Boeing plánuje otvoriť v Británii závod na výrobu komponentov. Závod, do ktorého chce americký výrobca lietadiel investovať okolo 20 miliónov libier (23,67 milióna eur), bude jeho prvým v Európe.

Airbus Helicopters považuje rok 2016 za mimoriadne ťažký

airbus logo1
Marignane - Výrobca vrtuľníkov Airbus Helicopters vlani zaznamenal výrazný pokles objednávok. "Spomedzi posledných rokov bol rok 2016 pravdepodobne najťažší pre celú našu branžu," povedal šéf firmy Guillaume Faury.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...