1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Čínske aerolínie China Eastern požadujú od Boeingu kompenzácie za 737 MAX

boeing logo2
Peking - China Eastern Airlines, jedna z troch veľkých štátnych leteckých spoločností, požaduje od amerického výrobcu lietadiel Boeing kompenzácie.

Dodávky lietadiel Boeingu v 1. kvartáli výrazne klesli

boeing logo1
Chicago - Dodávky amerického výrobcu lietadiel Boeing sa v prvých troch mesiacoch prudko znížili. Dôvodom je uzemnenie strojov radu 737 Max po celom svete.

Zamestnanci firmy Heckler & Koch budú zadarmo pracovať viac

naboje
Obendorf - Zamestnanci silno zadlženej zbrojovky Heckler & Koch budú v nasledujúcom období pracovať viac a  bez nároku na zvýšenie miezd. Ich týždenný pracovný čas sa zvýši z 35 hodín na 37,5 hodiny. Informoval o tom odborový zväz IG Metall vo Freudenstadte.

Vietnamské Bamboo Airways kúpia od Airbusu 50 lietadiel

Airbus a320
Hanoj - Vietnamské aerolínie Bamboo Airways kúpia od európskeho výrobcu Airbus 50 úzkotrupých lietadiel A321Neo. Uviedlo to vedenie spoločnosti. Firma chce lietadlá využiť na medzinárodných trasách.

Čína podpísala kontrakt na kúpu 300 lietadiel Airbusu

airbus logo1
Paríž - Čína podpísala veľký kontrakt na kúpu 300 lietadiel Airbusu.

Boeing bude znášať poškodenie povesti, ale aj finančné škody

boeing logo big
Hannover/Chicago - Po zastavení lietania Boeingov 737 Max 8, ktoré tvoria podstatnú časť produkcie amerického Boeingu, sa k výraznému poškodeniu jeho povesti pripoja aj silné finančné dôsledky.

Problémy s motormi stiahli britský koncern Rolls-Royce do straty

rolls royce jet engine
Londýn - Britský koncern Rolls-Royce sa za minulý rok prepadol do straty. Dôvodom boli zvýšené náklady na kontroly a opravy leteckých motorov, ako aj ukončenie výroby lietadla A380 európskym výrobcom Airbus.

Holandsko nečakane kúpilo podiel v Air France-KLM, zaskočilo Francúzov

Air France KLM logo
Paríž - Cena akcií leteckej spoločnosti Air France-KLM zaznamenala v stredu prudký pokles potom, ako holandská vláda oznámila, že kúpila v aerolíniách takmer 13-percentný podiel. Cieľom tohto kroku bolo získať taký podiel, a tým aj vplyv, aký má v súčasnosti francúzska vláda.

Boeing získal od vietnamských aerolínií objednávku na vyše 100 lietadiel

boeing 787 dreamliner
Hanoj - Americký výrobca lietadiel Boeing oznámil, že získal objednávku na viac než 100 lietadiel od dvoch vietnamských aerolínií. Spoločná hodnota objednávok dosahuje takmer 16 miliárd USD.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...