1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Šéf Airbusu Tom Enders odíde zo svojej funkcie v apríli 2019

Airbus a320
Paríž - Šéf európskeho leteckého a zbrojárskeho koncernu Airbus SE Tom Enders opustí svoj post v apríli 2019. V piatok to uviedla firma vo svojom tlačovom vyhlásení.

Airbus získal v Dubaji rekordný kontrakt na 430 lietadiel za takmer 50 mld. USD

airbus logo1
Dubaj - Európsky výrobca lietadiel Airbus oznámil uzatvorenie najväčšieho kontraktu na dodávku dopravných lietadiel vo svojej histórii v hodnote takmer 50 miliárd USD.

Airbus chce vyvinúť a vyrábať novú stíhačku pre Nemecko a Francúzsko

airbus logo1
Toulouse - Airbus, európsky výrobca civilných a vojenských lietadiel, nalieha na vlády Nemecka a Francúzska, aby sa krajiny urýchlene zapojili do vývoja novej spoločnej stíhačky.

Airbus v 3. kvartáli výrazne zvýšil čistý zisk

Airbus A380
Toulouse - Európsky letecký a zbrojný koncern Airbus Group v 3. kvartáli výrazne zvýšil čistý zisk. Zisk pred úrokmi a zdanením sa zvýšil o 3 %. Prijaté objednávky za prvých 9 mesiacov 2017 klesli. Koncern tiež potvrdil celoročné prognózy.

Lufthansa má záujem o časti Alitalie

lufthansa plane
Frankfurt nad Mohanom - Lufthansa má po prevzatí Air Berlin záujem aj o časti nesolventnej Alitalie. Najväčšia nemecká letecká spoločnosť podala ponuku na časti medzinárodnej siete a priamych európskych liniek talianskych aerolínií.

Spojené štáty uvalia na lietadlá Bombardieru takmer 220-% clo

Bombardier Logo
Montreal/New York - Napätie medzi USA a Kanadou sa podľa všetkého opäť výrazne zvýši po tom, ako sa Spojené štáty rozhodli, že na lietadlá CSeries kanadského výrobcu Bombardier uvalia takmer 220-% clo.

Boeing investuje 33 miliónov USD do spoločného podniku s COMAC

boeing logo1
Šanghaj - Boeing investuje 33 miliónov USD do majoritného podielu v spoločnom podniku s čínskym výrobcom lietadiel Aircraft Corp of China (COMAC), ktorý bude dohliadať na nový závod na kompletizáciu Boeingov 737 v Číne.

EK chce vytvoriť podmienky na spoluprácu vo vojenskom vývoji a výrobe

naboje
Brusel - Predstavitelia nemeckého priemyslu predpokladajú, že sa v EÚ dosiahne užšia spolupráca aj v zbrojárskom priemysle.

United Technologies kupuje Rockwell Collins za 30 mld. USD

united technologies
New York - V leteckom priemysle sa schyľuje k jednému z najväčších prevzatí v jeho dejinách. Americký priemyselný konglomerát United Technologies kúpi dodávateľa komponentov pre lietadlá Rockwell Collins.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...