1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Bombardier uzavrel minulý rok hlboko v strate

Bombardier Logo
Montreal - Kanadský výrobca lietadiel a vlakov Bombardier uzavrel minulý rok hlboko v strate.

Vysoká pokuta stiahla Airbus vlani do straty

Airbus A380 tail
Toulouse - Európsky výrobca lietadiel Airbus oznámil, že za rok 2019 vykázal čistú stratu. Dôvodom bola vysoká pokuta vo výške 3,6 miliardy eur v súvislosti so škandálom s podplácaním a tiež náklady na vývoj lietadla A400M. Airbus si zároveň stanovil nové ciele pre rok 2020.

Airbus očakáva, že do 10 rokov predá viac než 1000 A321XLR s predĺženým doletom

airbus a 380
Singapur - Európsky výrobca lietadiel Airbus je presvedčený, že do 10 rokov predá viac než 1000 lietadiel A321XLR, teda verzie úzkotrupého stroja A321neo s predĺženým doletom. Uviedol to na aerosalóne v Singapure šéf marketingu Airbusu Francois Caudron.

Boeing po zastavení výroby 737 MAX presunie na iné miesta 3000 ľudí

boeing logo1
Chicago - Americký výrobca lietadiel Boeing oznámil, že v polovici januára presunie 3000 zamestnancov na iné pracovné miesta, keďže zastavuje výrobu uzemneného lietadla 737 MAX, svojho najpredávanejšieho stroja.

Lízingová spoločnosť BOC Aviation si objednala 20 lietadiel A320neo

Airbus a320
Paríž - Lízingová spoločnosť BOC Aviation so sídlom v Singapure oznámila, že objednala od koncernu Airbus 20 lietadiel A320neo, pričom 12 z nich pre kolumbijskú leteckú spoločnosť Avianca.

Boeing čiastočne odškodní Turkish Airlines za problémy so 737 MAX

boeing logo big
Ankara - Turecká letecká spoločnosť Turkish Airlines dosiahla čiastočnú dohodu o kompenzáciách s americkým Boeingom pre problémy spojené s uzemnením lietadiel 737 MAX. Uviedli to turecké aerolínie, konkrétnu sumu však nezverejnili.

Airbus sa prvýkrát od roku 2011 stal opäť najväčším výrobcom lietadiel

Airbus a320
Paríž - Po rokoch za Boeingom získala európska spoločnosť Airbus vlani opätovne pozíciu svetovej jednotky vo výrobe lietadiel, keď zákazníkom dodala viac než 860 strojov. Uviedli to v stredu zdroje sledujúce túto oblasť, na ktoré sa odvolala agentúra Reuters.

IATA zhoršila odhad tohtoročného zisku svetových aerolínií

Plane engine1
Ženeva - Zisk svetových aerolínií by mal tento rok dosiahnuť necelých 26 miliárd USD. Uviedlo to Medzinárodné združenie leteckých dopravcov (IATA), podľa ktorého je vplyv obchodných sporov väčší, než sa čakalo. Na budúci rok by sa podľa združenia mala situácia zlepšiť.

Boeing v prvých troch kvartáloch dodal medziročne o 47 % menej lietadiel

boeing logo1
Chicago - Dva pády lietadiel 737 Max a následné uzemnenie strojov tohto modelového radu majú naďalej výrazný negatívny vplyv na obchody Boeingu.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...