1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Airbus žiada dodávateľov, aby potvrdili, že sú pripravení na zvýšenie produkcie

airbus a350
Toulouse - Európsky výrobca lietadiel Airbus nariadil dodávateľom, aby mu čo najskôr preukázali, že sú pripravení na zvýšenie výroby lietadiel, a to v liste, ktorý objasňuje rozsah nedávnych problémov s kvalitou v tomto odvetví.

Singapore Airlines sa dohodli s výrobcami na odklade dodávok nových lietadiel

plane
Singapur - Ázijská letecká spoločnosť Singapore Airlines oznámila, že odloží nákup nových lietadiel Airbus a Boeing za viac ako 4 miliardy USD (3,32 miliardy eur) po dosiahnutí dohody s oboma výrobcami o oneskorení dodávok.

Boeing dodal prvé lietadlo 737 MAX spoločnosti United Airlines

boeing logo2
Seattle - Americký výrobca lietadiel Boeing dodal leteckej spoločnosti United Airlines prvý stroj 737 MAX za 21 mesiacov. Umožnilo to rozhodnutie amerického Federálneho úradu pre letectvo (FAA), ktorý minulý mesiac povolil návrat tohto lietadla do prevádzky, po približne 20 mesiacoch od jeho uzemnenia.

Boeing dodal v novembri 7 lietadiel, prišiel o ďalších 63 objednávok na 737 MAX

boeing logo big
Seattle - Americký výrobca lietadiel Boeing prišiel v novembri o ďalších 63 objednávok na lietadlo 737 MAX. Firma zároveň dodala zákazníkom celkovo iba sedem strojov. To je menej než tretina z dodávok za rovnaký mesiac minulého roka, keď spoločnosť dodala zákazníkom 24 lietadiel. V októbri to bolo 13 lietadiel.

Po získaní povolenia pre 737 MAX si Alaska Air prenajme 13 boeingov 737 MAX 9

boeing logo2
Seattle - Letecká spoločnosť Alaska Air si plánuje prenajať 13 boeingov 737 MAX 9. Pre Boeing to znamená dobrú správu pár dní po tom, ako firma dostala povolenie na návrat lietadiel uzemnených od jari minulého roka do prevádzky.

Uzemnenie Boeingov 737 Max sa po 20 mesiacoch končí

boeing logo1
Washington - Uzemnenie Boeingov 737 Max sa približne po 20 mesiacoch končí. Americký Federálny úrad pre letectvo (FAA) povolil návrat lietadla do komerčnej prevádzky, podmienkou je balík opráv, medzi ktoré patrí napríklad inštalácia nového softvéru riadenia.

Boeing oznámil za 3. kvartál stratu, plánuje výraznejšie prepúšťanie

boeing 787 dreamliner
Chicago - Americký výrobca lietadiel Boeing oznámil za 3. štvrťrok stratu, už štvrtý kvartál po sebe. Dôvodom sú pokračujúce problémy lietadla 737 MAX a pandémia nového koronavírusu. Firma však naďalej očakáva, že dodávky lietadla 737 MAX, ktoré bolo uzemnené začiatkom roka 2019, obnoví najneskôr do konca tohto roka.

Airbus a Boeing nezaregistrovali v septembri ani jednu novú objednávku

Airport 1
Toulouse/Seattle - Európsky výrobca lietadiel Airbus a jeho americký rival Boeing nezaregistrovali v septembri ani jednu novú objednávku. Dôvodom je pandémia nového koronavírusu, ktorá tvrdo zasiahla leteckú dopravu.

Rolls-Royce zatvorí svoju továreň vo Virgínii na výrobu komponentov pre letectvo

rolls royce jet engine
Prince George - Spoločnosť Rolls-Royce zatvorí svoju továreň na výrobu komponentov pre letectvo v centrálnej Virgínii do polovice budúceho roka. O prácu tak príde 280 ľudí.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...