1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Aktivita v čínskom výrobnom odvetví klesla piaty mesiac po sebe

chinese flag1
Peking - Aktivita v čínskom výrobnom sektore pokračovala tento mesiac v poklese, už piaty mesiac po sebe, hoci miernejším tempom. V oblasti služieb aktivita opäť spomalila rast, čo zvyšuje tlak na vládu v Pekingu, aby vystupňovala úsilie v boji proti spomaľovaniu hospodárskeho rastu.

Čoraz viac nemeckých firiem plánuje odchod z krajiny

german flag1
Berlín - Čoraz viac priemyselných podnikov v Nemecku zvažuje vzhľadom na vysoké ceny energií a iné problémy odchod z krajiny. Presun výrobných kapacít do zahraničia plánuje alebo už realizuje takmer tretina firiem, čo je približne dvakrát viac ako v uplynulom roku, oznámila Nemecká priemyselná a obchodná komora (DIHK).

Pokles aktivity v rakúskom výrobnom sektore sa v auguste zmiernil

austrian flag
Viedeň - Aktivita v rakúskom výrobnom sektore pokračovala aj tento mesiac v poklese. Ukázali to v utorok zverejnené výsledky prieskumu spoločnosti UniCredit Bank Austria. TASR o tom informuje na základe správy agentúry APA.

Ekonomika Hongkongu zaznamenala v 2. kvartáli prudké spomalenie rastu

decline 1
Hongkong - Ekonomika Hongkongu pokračovala v 2. kvartáli v medziročnom raste, druhý štvrťrok po sebe, tempo rastu sa však spomalilo takmer na polovicu. Uviedol to v týchto dňoch hongkonský štatistický úrad, ktorý potvrdil predbežné údaje z konca júla.

Britská ekonomika v 2. štvrťroku prekvapujúco vzrástla

british flag
Londýn - Britská ekonomika v 2. štvrťroku prekvapujúco vzrástla vďaka silnému výkonu v júni. Zostala však jedinou veľkou vyspelou ekonomikou, ktorá ešte nedosiahla úroveň spred pandémie ochorenia COVID-19. Ukázali to oficiálne údaje Národného štatistického úradu (ONS).

Rakúska ekonomika sa v 2. štvrťroku zmenšila

decline 1
Viedeň - Rakúska ekonomika sa v druhom kvartáli zmenšila, keď oslabený dopyt zasiahol najmä služby, stavebníctvo a priemysel. Vyplýva to zo správy, ktorú zverejnil v stredu Rakúsky inštitút pre hospodársky výskum (WIFO).

Výrobné ceny v eurozóne aj v EÚ v júni klesli

Eurosymbol building
Luxemburg - Výrobné ceny v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) v júni medziročne klesli už druhý mesiac po sebe a najviac za tri roky. Prispelo k tomu najmä zníženie cien energií.

Priemyselná produkcia v USA v júni prekvapujúco klesla

usa map flag
Washington - Priemyselná produkcia v USA v júni prekvapujúco klesla, už druhý mesiac po sebe. Prispelo k tomu zníženie výroby vo všetkých kľúčových odvetviach.

Priemyselná výroba v Maďarsku klesla v máji piaty mesiac po sebe

hungarian flag
Budapešť - Priemyselná výroba v Maďarsku v máji klesla piaty mesiac po sebe. Po očistení o vplyv počtu pracovných dní sa v medziročnom porovnaní znížila o 4,6 % po poklese o 5,8 v predchádzajúcom mesiaci.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...