1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nemecku pre prudký rast cien energií hrozí hromadný odchod výroby

german flag1
Berlín - Nemecku hrozí hromadný odchod výrobných podnikov pre prudký rast cien energií, ktoré sa prakticky každý deň dostávajú na nové rekordné maximá. Nemeckí výrobcovia automobilových súčiastok, chemické závody či oceliarne majú problém vyrovnať sa s čoraz viac rastúcimi účtami za energie.

Rast poľskej priemyselnej výroby sa spomalil menej, než sa čakalo

polish flag
Varšava - Priemyselná produkcia v Poľsku pokračovala minulý mesiac v raste, tempo rastu sa však výrazne spomalilo. Napriek tomu bolo spomalenie miernejšie, než sa čakalo. Uviedol to poľský štatistický úrad. 

Priemyselná produkcia v eurozóne vzrástla v júni výrazne viac, než sa čakalo

growth chart 1
Luxemburg - Priemyselná produkcia v eurozóne vzrástla v júni podstatne výraznejšie, než sa očakávalo. Priemyselná produkcia v eurozóne po úprave o sezónne vplyvy v júni medzimesačne stúpla o 0,7 % po +2,1 % v máji, uviedol európsky štatistický úrad Eurostat vo svojom odhade.

Priemysel v júni udržal tržby v medziročnom raste, stavebníctvo pokleslo

slovakia flag
Bratislava - V júni tohto roka medziročne rástli tržby v štyroch z piatich sektorov ekonomiky, pričom dvojciferný rast si udržali najmä v doprave a skladovaní, ale aj v podnikoch informačných a komunikačných činností. Nižšie rasty mal priemysel a vybrané trhové služby.

Priemyselná produkcia v eurozóne aj v celej EÚ v máji vzrástla

Eurosymbol building
Luxemburg - Priemyselná produkcia v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) v máji opäť vzrástla a o niečo viac ako v apríli. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré v stredu zverejnil európsky štatistický úrad Eurostat.

Taliansko hľadá spôsoby, ako znížiť spotrebu energií

italian flag
Rím - Taliansko hľadá spôsoby, ako znížiť spotrebu energií po redukcii dodávok plynu z Ruska.

Produkcia priemyslu v Maďarsku v máji výrazne vzrástla

hungarian flag
Budapešť - Produkcia priemyslu v Maďarsku v máji 2022 vzrástla už siedmy mesiac po sebe a oveľa viac, ako ekonómovia odhadovali. TASR o tom informuje na základe predbežného odhadu, ktorý zverejnil ústredný štatistický úrad v Budapešti.

Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v máji nečakane vzrástli

german flag1
Wiesbaden - Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v máji nečakane vzrástli, prvýkrát za štyri mesiace, aj keď len veľmi mierne. Prerušila sa tak séria strát, ktorá sa začala bezprostredne po ruskej invázii na Ukrajinu. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré zverejnil spolkový štatistický úrad Destatis.

Aktivita v čínskom výrobnom sektore sa v júni vrátila k rastu

chinese flag1
Peking - Aktivita v čínskom výrobnom sektore sa tento mesiac vrátila k rastu, keď obrat zaznamenali nové objednávky aj produkcia. Výsledky však napriek tomu zaostali za očakávaniami. Informoval o tom server RTTNews, ktorý zverejnil údaje čínskeho štatistického úradu.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...