1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Európske firmy v Číne bojujú s problémami po pandémii

chinese flag1
Peking - Slabnúce zotavovanie čínskej ekonomiky, problémy s regulačnými úradmi a čoraz spolitizovanejšia podnikateľská klíma narúšajú dôveru európskych podnikateľov v ázijskú krajinu napriek tomu, že im znovu otvára svoje brány. TASR o tom informuje na základe správy AFP.

Ceny amerických priemyselných výrobcov klesli v máji výraznejšie, než sa čakalo

decline 1
Washington - Ceny amerických priemyselných výrobcov zaznamenali minulý mesiac medzimesačný pokles, ktorý prekonal očakávania trhov. Navyše, v medziročnom porovnaní evidovali najslabší rast za 2,5 roka.

Výkon priemyslu v eurozóne aj v EÚ v apríli vzrástol

Eurosymbol building
Luxemburg - Priemysel v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) sa v apríli zotavil z marcového poklesu a vzrástol. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré zverejnil európsky štatistický úrad Eurostat.

Maďarská priemyselná produkcia v apríli medziročne klesla o 8,3 %

hungarian flag
Budapešť - Maďarská priemyselná produkcia v apríli medziročne klesla o 8,3 % po poklese o 4,1 % v predchádzajúcom mesiaci. Po očistení o počet pracovných dní bola produkcia slabšia o 5,8 %, zatiaľ čo medzimesačne sa znížila o 2,5 %.

EÚ a Argentína chcú zvýšiť dodávky surovín

Hands Shaking
Buenos Aires - Európska únia (EÚ) a Argentína chcú posilniť dodávateľské reťazce v prípade nerastných surovín. Dohodli sa na tom predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a argentínsky prezident Alberto Fernández na stretnutí v Buenos Aires, kde podpísali deklaráciu o zámere.

Maďarská priemyselná výroba v apríli medziročne klesla o 8,3 %

hungarian flag
Budapešť - Produkcia maďarského priemyselného sektora v apríli medziročne klesla o 8,3 % po 4,1-percentnom oslabení v predchádzajúcom mesiaci. Po očistení o počet pracovných dní sa aprílová produkcia znížila o 5,8 %. TASR o tom informuje na základe správy agentúry MTI, ktorá sa odvolala na údaje maďarského štatistického úradu.

Nemecká priemyselná produkcia v apríli vzrástla o niečo menej, ako sa očakávalo

german flag1
Wiesbaden - Priemyselná produkcia v Nemecku v apríli vzrástla o niečo menej, ako ekonómovia očakávali. Podporil ju najmä stavebný sektor a silný výkon farmaceutického priemyslu. Ukázali to v stredu údaje spolkového štatistického úradu Destatis.

Rast výrobných cien v Nemecku sa v apríli opäť spomalil

german flag1
Wiesbaden - Rast výrobných cien v Nemecku sa v apríli 2023 opäť spomalil, už siedmy mesiac po sebe. Dosiahol pritom najmenšie tempo za viac ako dva roky, čo naznačuje postupné znižovanie inflačných tlakov v najväčšej európskej ekonomike. Ukázali to v piatok predbežné údaje spolkového štatistického úradu Destatis.

Španielska priemyselná produkcia sa v marci prudko oživila

spanish flag
Madrid - Španielska priemyselná produkcia sa v marci prudko oživila po tom, ako od konca minulého roka rástla len minimálne. Podporila ju výrazná expanzia v segmente kapitálových tovarov.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...