1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Produkcia priemyslu v USA v novembri prekvapujúco klesla

usa map flag
Washington - Priemyselná produkcia v USA v novembri prekvapujúco klesla. Prispelo k tomu zníženie výroby motorových vozidiel a väčších a drahších produktov.

Rast priemyselnej produkcie v Španielsku sa v októbri spomalil

spanish flag
Madrid - Produkcia španielskeho priemyslu v októbri vzrástla, ale menej, ako ekonómovia odhadovali. Prispelo k tomu najmä spomalenie výroby spotrebného tovaru aj energií. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré v piatok zverejnil štatistický úrad INE.

Priemyselná produkcia v októbri 2022 medziročne klesla o 2,6 %

slovakia flag
Bratislava - Priemyselná produkcia v októbri 2022 medziročne klesla o 2,6 %, priemysel zvýšil svoje zaostávanie za výkonmi z minulého roka. Medzimesačne po zohľadnení sezónnych vplyvov sa priemyselná produkcia zvýšila o 1,3 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Aktivita v ruskom výrobnom sektore rástla v novembri najvýraznejšie za 6 rokov

russia flag
Moskva - Aktivita v ruskom výrobnom sektore pokračovala v novembri v raste, pričom tempo rastu sa prudko zrýchlilo a dosiahlo najvyššiu úroveň za takmer šesť rokov. Informoval o tom server RTTNews.

Aktivita v čínskom výrobnom sektore pokračovala v novembri v poklese

chinese flag1
Peking - Aktivita v čínskom výrobnom sektore pokračovala v novembri v poklese, tempo poklesu sa však mierne spomalilo. Vývoj vo výrobe ovplyvnili nové objednávky aj produkcia, ktoré naďalej klesajú. Informoval o tom server RTTNews, ktorý zverejnil výsledky prieskumu súkromnej spoločnosti Caixin.

Ceny maďarských priemyselných výrobcov spomalili v októbri tempo rastu

hungary flag
Budapešť - Ceny maďarských priemyselných výrobcov pokračovali v októbri vo výraznom raste, tempo rastu sa však od augustového maxima opäť zmiernilo. Poukázali na to v stredu zverejnené údaje maďarského štatistického úradu.

Objednávky v britskom priemysle v novembri klesli

british flag
Londýn - Objednávky na nové priemyselné výrobky z Británie aj v novembri klesli, už štvrtý mesiac po sebe. Produkcia priemyslu sa však prvýkrát od júla zvýšila vďaka zlepšeniu situácie v dodávateľských reťazcoch. Ukázal to vo štvrtok prieskum Konfederácie britského priemyslu CBI.

Priemyselná produkcia v Maďarsku pokračovala v septembri v dvojcifernom raste

hungarian flag
Budapešť - Priemyselná produkcia v Maďarsku pokračovala v septembri v raste, 11. mesiac po sebe. Rast sa v porovnaní s vývojom v auguste síce spomalil, druhý mesiac v rade však dosiahol dvojcifernú úroveň. Poukázali na to zverejnené údaje maďarského štatistického úradu. Informovali o tom agentúra MTI a server tradingeconomics.

Objednávky na nové výrobky z USA sa v septembri mierne zvýšili

usa map flag
Washington - Objednávky na nové výrobky z USA sa v septembri mierne zvýšili, keďže nárast objednávok civilných lietadiel čiastočne vykompenzoval pokles v iných odvetviach. Ten však naznačuje stratu dynamiky vo výrobe pri rýchlo rastúcich nákladoch. TASR o tom informuje na základe správ Reuters a RTTNews.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...