1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Hodnota nových objednávok v priemysle v júli medziročne klesla o 7,3 %

decline
Bratislava - Hodnota nových objednávok v priemysle v júli 2023 medziročne klesla o 7,3 % a dosiahla objem 4,54 miliardy eur. Po zohľadnení sezónnych vplyvov sa nové objednávky medzimesačne znížili o 11,6 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Priemyselná produkcia v USA v auguste pokračovala v raste pomalším tempom

usa map flag
Washington - Priemyselná produkcia v USA v auguste pokračovala v raste, aj keď pomalším tempom ako v predchádzajúcom mesiaci. Výrobný sektor pritom zvýšil svoju produkciu len veľmi mierne.

Priemyselná výroba v eurozóne aj v EÚ v júli klesla o 1,1 %

decline 1
Luxemburg - Priemyselná výroba v eurozóne v júli klesla. Medzimesačne sa znížila o 1,1 % a v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka bola slabšia o 2,2 %, oznámil v stredu štatistický úrad EÚ Eurostat. V rámci celej EÚ produkcia v júli medzimesačne klesla o 1,1 % a medziročne o 2,4 %.

Tržby v priemysle v júli medziročne klesli o 8,7 %

slovakia flag
Bratislava - Priemysel ako najdôležitejšie odvetvie v štruktúre ekonomiky zaznamenal v júli 2023 medziročný pokles tržieb o 8,7 %. Medzimesačne sa tržby znížili v priemysle o 3,9 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Priemyselná výroba v Maďarsku klesla aj v júli, rozsah poklesu sa však zmiernil

hungarian flag
Budapešť- Priemyselná produkcia v Maďarsku pokračovala v júli v poklese, už siedmy mesiac v rade, tempo poklesu sa však opäť spomalilo. Uviedol to maďarský štatistický úrad, ktorý potvrdil predbežný odhad zo začiatku septembra. Informoval o tom portál tradingeconomics.

Česká januárová priemyselná produkcia v júli nečakane klesla

ceske koruny
Praha - Česká priemyselná produkcia v júli 2023 nečakane klesla a najviac od apríla minulého roka. Dôvodom bolo zníženie výroby vo všetkých kategóriách. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré zverejnil Český štatistický úrad (ČSÚ).

Objednávky na priemyselné výrobky z Nemecka v júli klesli

german flag1
Wiesbaden - Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v júli 2023 klesli, prvýkrát od marca a viac, ako sa čakalo. Dôvodom bolo najmä zníženie veľkých objednávok. Ukázali to v stredu údaje spolkového štatistického úradu Destatis.

Výrobné ceny v eurozóne aj v EÚ v júli klesli

decline 1
Luxemburg - Výrobné ceny v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) v júli 2023 klesli, už tretí mesiac po sebe a najviac za 14 rokov vďaka prudkému zníženiu cien energií. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré zverejnil európsky štatistický úrad Eurostat.

Aktivita v čínskom výrobnom odvetví klesla piaty mesiac po sebe

chinese flag1
Peking - Aktivita v čínskom výrobnom sektore pokračovala tento mesiac v poklese, už piaty mesiac po sebe, hoci miernejším tempom. V oblasti služieb aktivita opäť spomalila rast, čo zvyšuje tlak na vládu v Pekingu, aby vystupňovala úsilie v boji proti spomaľovaniu hospodárskeho rastu.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...