1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Rast aktivity vo výrobnom sektore v USA sa v októbri spomalil

usa map flag
Washington - Rast aktivity vo výrobnom sektore v USA sa v októbri spomalil menej, ako naznačil rýchly odhad. Zároveň vstupné ceny klesli, keďže Federálny rezervný systém (Fed) agresívne zvyšuje úrokové sadzby s cieľom potlačiť infláciu, čo ochladzuje dopyt po tovare.

Nálada vo francúzskom priemysle sa v októbri nečakane zlepšila

france flag
Paríž - Po poklese v predchádzajúcich troch mesiacoch sa nálada vo francúzskom priemysle v októbri nečakane zlepšila. Poukázali na to vo štvrtok zverejnené údaje francúzskeho štatistického úradu INSEE.

Ceny nemeckých výrobcov pokračovali v septembri v rekordnom raste

growth chart 3
Wiesbaden - Ceny nemeckých priemyselných výrobcov pokračovali v septembri v rekordnom raste, pričom sa očakávalo jeho spomalenie. Dôvodom sú ceny energií, ktorých rast opätovne prekonal 130 %. Poukázali na to vo štvrtok zverejnené údaje nemeckého štatistického úradu Destatis.

Španielska priemyselná produkcia v auguste vzrástla

spanish flag
Madrid - Medziročný rast priemyselnej produkcie v Španielsku sa v auguste prekvapujúco zrýchlil, aj keď len veľmi mierne. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré zverejnil štatistický úrad INE.

Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v auguste klesli

german flag1
Wiesbaden - Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v auguste klesli. A viac ako ekonómovia očakávali. Najviac sa pritom znížili veľké objednávky. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré zverejnil spolkový štatistický úrad Destatis.

Ceny talianskych priemyselných výrobcov zaznamenali v auguste rekordný rast

italian flag
Rím - Ceny talianskych výrobcov zaznamenali v auguste zrýchlenie, pričom rast dosiahol rekordné hodnoty. Informoval o tom server RTTNews, ktorý zverejnil údaje talianskeho štatistického úradu.

Ceny priemyselných výrobcov v Portugalsku rástli najslabšie za šesť mesiacov

Portuguese Flag
Lisabon - Ceny portugalských priemyselných výrobcov zaznamenali v auguste ďalšie spomalenie rastu, druhý mesiac po sebe, pričom rast dosiahol šesťmesačné minimum. Poukázal na to v pondelok portugalský štatistický úrad.

Priemyselná výroba v Spojených štátoch v auguste nečakane klesla

usa map flag
Washington - Priemyselná produkcia v Spojených štátoch zaznamenala v auguste nečakaný pokles. Uviedla to vo štvrtok americká centrálna banka.

Český priemysel pokračoval v júli v spomaľovaní rastu

Czech Flag
Praha - Priemyselná produkcia v Česku sa po dvoch mesiacoch medzimesačného rastu vrátila v júli k poklesu a v medziročnom porovnaní zaznamenala najslabší rast za tri mesiace. Poukázali na to v utorok zverejnené údaje Českého štatistického úradu (ČSÚ). Informovali o tom servery iDNES.cz. a tradingeconomics.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...