1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Priemyselná produkcia v USA v júni prekvapujúco klesla

usa map flag
Washington - Priemyselná produkcia v USA v júni prekvapujúco klesla, už druhý mesiac po sebe. Prispelo k tomu zníženie výroby vo všetkých kľúčových odvetviach.

Priemyselná výroba v Maďarsku klesla v máji piaty mesiac po sebe

hungarian flag
Budapešť - Priemyselná výroba v Maďarsku v máji klesla piaty mesiac po sebe. Po očistení o vplyv počtu pracovných dní sa v medziročnom porovnaní znížila o 4,6 % po poklese o 5,8 v predchádzajúcom mesiaci.

Nemecké priemyselné objednávky v máji nečakane vzrástli o 6,4 %

german flag1
Wiesbaden - Priemyselní výrobcovia v Nemecku získali v máji podstatne viac objednávok, než sa očakávalo. Hlavným impulzom však boli veľkoobjemové objednávky, ktoré môžu v čase výrazne kolísať. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Objednávky na nové priemyselné výrobky z USA v máji vzrástli

usa map flag
Washington - Objednávky na nové priemyselné výrobky v USA rástli v máji tretí mesiac po sebe, avšak pomalším tempom, ako očakávali ekonómovia.

Priemyselná produkcia vo Francúzsku rástla v máji druhý mesiac po sebe

france flag
Paríž - Priemyselná produkcia vo Francúzsku vzrástla v máji druhý mesiac po sebe, k čomu najviac prispela produkcia v energetickom sektore. Rástla však aj produkcia vo výrobe. Informovali o tom servery RTTNews a tradingeconomics, ktoré zverejnili údaje francúzskeho štatistického úradu INSEE.

Ceny priemyselných výrobcov v eurozóne v máji klesli, prvýkrát za 2,5 roka

coins
Luxemburg - Ceny priemyselných výrobcov v eurozóne zaznamenali v máji medziročný pokles, prvý za 2,5 roka. TASR o tom informuje na základe v stredu zverejnených údajov štatistického úradu Európskej únie Eurostat, agentúry Reuters a portálu tradingeconomics.

Aktivita v poľskom výrobnom sektore klesla v júni najprudšie za sedem mesiacov

polish flag
Varšava - Aktivita v poľskom výrobnom sektore pokračovala v júni v poklese, pričom tempo poklesu bolo najvýraznejšie za sedem mesiacov. Uviedla to spoločnosť S&P Global, ktorej výsledky prieskumu zverejnili portály RTTNews a tradingeconomics.

Čína obmedzí vývoz niektorých materiálov používaných pri výrobe polovodičov

chinese flag1
Peking - Čína obmedzí vývoz niektorých kovov, ktoré sú kľúčové pre výrobu polovodičov. Záujemcovia o vývoz určitých produktov z gália a germánia budú musieť dopredu žiadať o povolenie, oznámilo v pondelok (3. 7.) čínske ministerstvo obchodu.

EÚ minulý rok predbehla Čínu v investíciách do batériových technológií

europska unia budova
Berlín/Bratislava - Európska únia (EÚ) podľa vlastných údajov v minulom roku v investíciách do batériových technológií predbehla Čínu, ktorá je lídrom v odvetví. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...