1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Priemyselná produkcia v Portugalsku v auguste klesla

Portuguese Flag
Lisabon - Priemyselná produkcia v Portugalsku v auguste klesla už šiesty mesiac po sebe. A viac ako v predchádzajúcom mesiaci. K tomuto výsledku prispelo najmä prudké zníženie produkcie vo výrobnom sektore. Ukázali to údaje portugalského štatistického úradu.

Aktivita vo výrobnom sektore eurozóny sa aj v septembri znížila

Eurosymbol building
Brusel - Aktivita vo výrobnom sektore eurozóny sa aj v septembri znížila, keďže objednávky klesajú a straty pracovných miest sa zrýchľujú. Ukázali to v pondelok výsledky spresneného prieskumu spoločnosti S&P Global.

Nemeckej ekonomike hrozí strata konkurencieschopnosti

german flag1
Berlín - Situácia v nemeckej ekonomike je vážna a ak vláda neprijme potrebné opatrenia, hrozí jej strata konkurencieschopnosti, varoval šéf asociácie nemeckých priemyselných a obchodných komôr DIHK Peter Adrian.

Čínsky priemyselný sektor zaznamenal prvý nárast aktivity za pol roka

chinese flag1
Peking  - Čínsky priemyselný sektor pokračuje v zotavovaní a v septembri zaznamenal prvý nárast aktivity za pol roka. To signalizuje, že situácia v druhej najväčšej svetovej ekonomike sa po skončení pandémie postupne zlepšuje.

Čínsky priemysel zaznamenal nárast zisku v auguste

chinese flag1
Peking - Čínsky priemysel zaznamenal nárast zisku v auguste, prvýkrát za viac ako rok, keďže vládne opatrenia na jeho podporu pomohli zvýšiť dopyt. To je ďalším znakom stabilizácie druhej najväčšej svetovej ekonomiky.

Výrobné ceny v Česku v auguste vzrástli o niečo viac, ako sa čakalo

ceske koruny
Praha - Rast výrobných cien v českom priemysle sa v auguste 2023 zrýchlil o niečo viac, ako analytici odhadovali, ale jeho tempo stále patrí k najnižším od začiatku roka 2021. TASR o tom informuje na základe údajov Českého štatistického úradu (ČSÚ).

Hodnota nových objednávok v priemysle v júli medziročne klesla o 7,3 %

decline
Bratislava - Hodnota nových objednávok v priemysle v júli 2023 medziročne klesla o 7,3 % a dosiahla objem 4,54 miliardy eur. Po zohľadnení sezónnych vplyvov sa nové objednávky medzimesačne znížili o 11,6 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Priemyselná produkcia v USA v auguste pokračovala v raste pomalším tempom

usa map flag
Washington - Priemyselná produkcia v USA v auguste pokračovala v raste, aj keď pomalším tempom ako v predchádzajúcom mesiaci. Výrobný sektor pritom zvýšil svoju produkciu len veľmi mierne.

Priemyselná výroba v eurozóne aj v EÚ v júli klesla o 1,1 %

decline 1
Luxemburg - Priemyselná výroba v eurozóne v júli klesla. Medzimesačne sa znížila o 1,1 % a v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka bola slabšia o 2,2 %, oznámil v stredu štatistický úrad EÚ Eurostat. V rámci celej EÚ produkcia v júli medzimesačne klesla o 1,1 % a medziročne o 2,4 %.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...