1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Ceny amerických výrobcov v závere roka klesli viac, než sa čakalo

coins
Washington - Ceny amerických výrobcov zaznamenali v poslednom mesiaci minulého roka pokles, pričom tempo poklesu prekonalo očakávania trhov. Vývoj cien producentov do veľkej miery ovplyvnili ceny energií. Bol to prvý pokles cien výrobcov v USA od augusta a zároveň najprudší za celý minulý rok.

Priemyselná produkcia v Španielsku v novembri klesla najviac za takmer dva roky

spanish flag
Madrid - Priemyselná produkcia v Španielsku klesla v novembri medziročne o viac než 1 %, čo predstavuje prvý pokles priemyselnej výroby za osem mesiacov a najvýraznejší za takmer dva roky. Vývoj do veľkej miery ovplyvnila produkcia energií.

Priemyselná produkcia v Nemecku rástla v novembri rýchlejšie, než sa čakalo

growth chart 1
Wiesbaden - Priemyselná produkcia v Nemecku zaznamenala v novembri výraznejšie zotavenie, než sa očakávalo. Podpísala sa pod to najmä produkcia v energetickom sektore. Uviedol to v pondelok nemecký štatistický úrad Destatis, ktorého údaje zverejnili portály RTTNews a tradingeconomics.

Zhruba 40 % nemeckých firiem očakáva tento rok pokles produkcie

german flag1
Berlín - Približne 40 % nemeckých podnikov očakáva v tomto roku pokles produkcie. Poukázali na to v pondelok zverejnené výsledky prieskumu nemeckého ekonomického inštitútu IW, ktorý v tejto súvislosti poukázal na vysoké náklady na energie, pokračujúce problémy v dodávateľskom reťazci a vojnový konflikt na Ukrajine.

Objednávky na nové výrobky z USA v novembri klesli

usa map flag
Washington - Objednávky na nové výrobky z USA v novembri klesli viac, ako ekonómovia očakávali. Prispelo k tomu prudké zníženie nestálych objednávok lietadiel. Aj nárast nákladov na pôžičky, v dôsledku zvyšovania úrokov, ochladil dopyt po produktoch amerických tovární.

Rast priemyslu v ČR sa v novembri spomalil a obchod sa skončil s deficitom

ceske koruny
Praha - Rast priemyselnej produkcie v Českej republike sa v novembri 2022 spomalil a dosiahol najmenšie tempo za štyri mesiace. Zahranično-obchodná bilancia susednej krajiny sa zároveň v novembri skončila s deficitom. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré v piatok zverejnil Český štatistický úrad (ČSÚ).

Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v novembri klesli

german flag1
Wiesbaden - Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v novembri 2022 prudko klesli, najviac od októbra 2021, a prekonali aj očakávania ekonómov. Dôvodom bolo najmä zníženie zahraničných objednávok v dôsledku spomalenia globálneho dopytu. Ukázali to v piatok údaje spolkového štatistického úradu Destatis.

Aktivita vo výrobnom sektore v USA v decembri klesla

usa map flag
Washington - Aktivita vo výrobnom sektore v USA v decembri klesla na najnižšiu úroveň od mája 2020, tak ako to naznačil rýchly odhad. Prispel k tomu slabý dopyt. Ukázali to v utorok spresnené výsledky prieskumu spoločnosti S&P Global.

Aktivita v britskom výrobnom sektore v decembri klesla

decline 1
Londýn - Aktivita v britskom výrobnom sektore v decembri opäť klesla, aj keď o niečo menej, ako naznačil rýchly odhad.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...