1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Priemyselná produkcia v Číne aj maloobchodné tržby v decembri vzrástli

chinese yuan money
Peking - Priemyselná produkcia aj maloobchodný predaj v Číne v decembri 2023 vzrástli a zvýšila sa aj miera nezamestnanosti.

Aktivita v japonskom výrobnom sektore klesla najprudšie za 10 mesiacov

japanese flag
Tokio - Aktivita v japonskom výrobnom sektore zaznamenala v decembri ďalší pokles, už siedmy mesiac v rade, pričom tempo poklesu bolo najprudšie za 10 mesiacov. Aktivita v sektore služieb však vykázala ďalší rast a prispela k návratu aktivity v celom súkromnom sektore k rastu. Informovali o tom agentúra Reuters a portál RTTNews.

Nové objednávky v priemysle v októbri 2023 medziročne vzrástli o 13,5 %

slovakia flag
Bratislava  - Hodnota nových objednávok v priemysle v októbri 2023 medziročne vzrástla o 13,5 % a dosiahla objem 6,03 miliardy eur. Po zohľadnení sezónnych vplyvov sa nové objednávky medzimesačne zvýšili o 3 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Aktivita v britskom výrobnom odvetví sa v novembri zlepšila

british flag
Londýn - V britskom výrobnom sektore sa objavili ďalšie náznaky zotavovania z dlhodobého poklesu, firmy zatiaľ zostávajú opatrné. Ukázali to zverejnené výsledky prieskumu spoločnosti S&P Global.

Pokles aktivity vo výrobnom sektore eurozóny sa v novembri spomalil

europska unia budova
Brusel - Pokles aktivity vo výrobnom sektore eurozóny sa v novembri spomalil viac, ako naznačoval rýchly odhad. Napriek tomu celkový slabý výkon prinútil továrne znížiť počet zamestnancov už šiesty mesiac po sebe. Ukázali to spresnené výsledky prieskumu spoločnosti S&P Global.

Ruský výrobný sektor si v novembri udržal solídne tempo rastu

russia flag
Moskva - Ruský výrobný sektor si v novembri udržal solídne tempo rastu aj napriek tomu, že nové exportné objednávky sa prvýkrát od júla znížili. Ukázal to v prieskum spoločnosti S&P Global.

Aktivita v čínskych menších a stredných výrobných podnikoch v novembri vzrástla

chinese flag1
Peking - Čínsky výrobný sektor v novembri nečakane ožil a jeho aktivita vzrástla, keďže mierne zvýšenie domáceho dopytu pomohlo kompenzovať pretrvávajúci pokles zahraničných objednávok. Ukázali to výsledky prieskumu súkromnej spoločnosti Caixin, ktoré sa líšia od údajov čínskeho štatistického úradu.

Rast talianskej ekonomiky sa výrazne spomaľuje

italian flag
Rím - Výskumné centrum talianskeho podnikateľského zväzu Confindustria znížilo prognózy rastu domácej ekonomiky na budúci rok o viac ako polovicu.

Výrobné ceny v eurozóne aj v EÚ v auguste medzimesačne vzrástli

europska unia budova
Luxemburg - Výrobné ceny v eurozóne v auguste 2023 medzimesačne vzrástli po siedmich mesiacoch poklesu. A zvýšili sa aj v celej Európskej únii (EÚ). V medziročnom porovnaní však klesli a najstrmšie v histórii týchto záznamov. Dôvodom bolo najmä zníženie cien energií.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...