1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Priemyselná produkcia v Taliansku sa na začiatku roka vrátila k poklesu

italian flag
Rím - Po výraznom oživení v závere minulého roka zaznamenala priemyselná produkcia v Taliansku na začiatku tohto roka opäť medzimesačný pokles, keď výraznejšie klesla najmä produkcia kapitálových tovarov a polotovarov.

Priemysel bol v januári nižšie o 8,6 %, klesá už štyri mesiace

decline 1
Bratislava - Priemyselná produkcia SR v januári tohto roka medziročne klesla o 8,6 %. Priemysel tak len mierne utlmil tempo výrazného zaostávania z decembra, kedy pokles dosiahol dvojcifernú hodnotu 10,7 %.

Objednávky na nové priemyselné výrobky z USA v januári klesli

usa map flag
Washington - Objednávky na nové výrobky z USA v januári 2023 klesli, ale o niečo menej, ako ekonómovia očakávali. Dôvodom ich zníženia bol najmä nestály dopyt po dopravných prostriedkoch.

Výrobné ceny v eurozóne aj v EÚ v januári medzimesačne klesli

Eurosymbol building
Luxemburg - Výrobné ceny v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) v januári v medzimesačnom porovnaní klesli. A medziročné tempo ich rastu sa spomalilo, keď sa zmiernil rast cien energií. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré v piatok zverejnil európsky štatistický úrad Eurostat.

Pokles stavebnej produkcie v eurozóne sa v závere minulého roka výrazne zrýchlil

zeriav
Luxemburg - Po novembri klesla stavebná produkcia v eurozóne aj v poslednom mesiaci minulého roka, pričom tempo poklesu sa výrazne zrýchlilo. TASR o tom informuje na základe v pondelok zverejnených údajov štatistického úradu Európskej únie Eurostat.

Medziročný rast priemyselnej produkcie v Poľsku sa v januári zrýchlil

polish flag
Varšava - Rast priemyselnej produkcie v Poľsku sa v januári 2023 zrýchlil. Ale menej, ako predpovedali ekonómovia. A v medzimesačnom porovnaní produkcia klesla. TASR o tom informuje na základe správy agentúry PAP.

Produkcia priemyslu v USA v januári prekvapujúco stagnovala

usa map flag
Washington - Priemyselná produkcia v USA v januári prekvapujúco stagnovala, keďže nezvyčajne teplé januárové počasie znížilo dopyt po kúrení, čo eliminovalo nárast produkcie vo výrobnom a ťažobnom sektore. Ukázali to v stredu údaje Federálneho rezervného systému (Fed), ktorý plní úlohu centrálnej banky.

Priemyselná produkcia v eurozóne v decembri klesla o 1,1 %

Eurosymbol building
Luxemburg - Priemyselná produkcia v eurozóne v decembri medzimesačne a po úprave o sezónne vplyvy klesla o 1,1 % po zvýšení o 1,4 % v novembri, uviedol európsky štatistický úrad Eurostat. Priemyselná produkcia v celej Európskej únii sa v decembri znížila o 0,4 % po náraste o 1,2 % v predchádzajúcom mesiaci.

Rast výrobných cien v Nemecku sa v decembri spomalil

german flag1
Wiesbaden - Rast výrobných cien v Nemecku sa v decembri 2022 spomalil, už tretí mesiac po sebe, vďaka miernejšiemu tempu zvyšovania nákladov na energie. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré v piatok zverejnil spolkový štatistický úrad Destatis.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...