1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Slovenské zásobníky plynu sú naplnené na 92 %

gas fire2
Bratislava - Stav zásob zemného plynu na Slovensku je súčasnosti vyšší ako 92 % kapacity zásobníkov. To vo výraznom predstihu prekonáva požiadavku EÚ na ich 90 % naplnenosť k 1. novembru. TASR o tom informoval výkonný riaditeľ Slovenského plynárenského a naftového zväzu (SPNZ) Richard Kvasňovský.

Solárna energia priniesla záchranu pre európsky energetický systém počas horúčav

solar panels2
Brusel - Veľký nárast výroby solárnej energie v južnej Európe bol kľúčový pri odvrátení nedostatku elektriny počas horúčav v predchádzajúcich týždňoch, keď teploty lámali rekordy a vyvolali bezprecedentný dopyt po klimatizácii.

IEA znížila odhad dopytu po rope v roku 2024 a zvýšila ho pre rok 2023

Oil Well6
Paríž - Rast globálneho dopytu po rope bude v budúcom roku pomalší, ako sa pôvodne predpokladalo. Uviedla to Medzinárodná agentúra pre energetiku (IEA) vo svojej najnovšej mesačnej správe.

Rakúsko schválilo nové kompenzácie vysokých cien energií pre malé podniky

austrian flag
Viedeň - Rakúska vláda schválila v utorok nový program kompenzácií vysokých cien energií pre malé podniky a mikropodniky. O paušálny príspevok sa môžu okamžite uchádzať subjekty s ročným obratom od 10.000 do 400.000 eur.

Zisk amerického ropného koncernu ConocoPhillips klesol o viac než polovicu

conocophilips
Houston - Americký ropný koncern ConocoPhillips oznámil za 2. štvrťrok tohto roka pokles zisku o viac než polovicu. Dôvodom je výrazný medziročný pokles cien ropy a zemného plynu. Výsledky však napriek prudkému poklesu prekonali očakávania trhov.

Globálny dopyt po elektrickej energii sa v roku 2023 zvýši len o necelé 2 %

electricity pylons1
Paríž - Celosvetový dopyt po elektrickej energii sa v tomto roku pravdepodobne zvýši len o necelé dve percentá. Dôvodom je pretrvávajúce spomalenie hospodárskeho rastu a dôsledky energetickej krízy v mnohých priemyselne rozvinutých krajinách, uviedla v stredu Medzinárodná energetická agentúra (IEA).

Japonský premiér Kišida bude v Katare rokovať o dodávkach LNG

gas fire1
Dauha - Japonský premiér Fumio Kišida bude v utorok v Katare rokovať o ďalších dodávkach skvapalneného zemného plynu (LNG). Na programe má stretnutia s katarským emirom Tamimom bin Hamadom al-Tháním, ako aj s katarským štátnym ministrom pre energetiku a riaditeľom spoločnosti QatarEnegy Saadom Al Kaabim.

Aramco a TotalEnergies sa dohodli na výstavbe petrochemického závodu

Saudi aramco logo
Rijád - Saudskoarabský ropný gigant Saudi Aramco a francúzska spoločnosť TotalEnergies podpísali v sobotu (24. 6.) zmluvu o výstavbe petrochemického závodu v Perzskom zálive v hodnote 11 miliárd USD (10,11 miliardy eur). Informovali o tom obe spoločnosti.

Holandsko ukončí ťažbu plynu v Groningene do 1. októbra

gas fire1
Amsterdam - Holandsko plánuje zastaviť ťažbu zemného plynu v regióne Groningen na severe krajiny od 1. októbra, po 60 rokoch. Oznámila to vláda.

PREDPLAŤTE SI

220x600 SKA

Nenechajte si ujsť...