1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Z Mochoviec do Jaslovských Bohuníc previezli vyhorené jadrové palivo

nuklearna elektraren
Jaslovské Bohunice - Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a. s., (JAVYS) v noci na 20. augusta za prísnych bezpečnostných opatrení prepravila z druhého bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach vyhorené jadrové palivo (VJP)

Exxon Mobil uvažuje o odchode z britských ložísk v Severnom mori

exxon mobile
Irving/Londýn - Americký ropný koncern Exxon Mobil zvažuje, že po vyše 50 rokoch ukončí svoje aktivity v britskej oblasti Severného mora. V nasledujúcich rokoch sa spoločnosť chce viac zameriavať na produkciu z bridlicových ložísk v USA a na nové projekty.

Komunálny sektor má možnosť získať na jednu nabíjaciu stanicu až 5000 eur

elektromobil nabijanie
Bratislava - Ministerstvo hospodárstva (MH) SR a Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) organizujú tento týždeň semináre k výzve zameranej na podporu budovania verejne prístupných elektrických nabíjacích staníc,

Nižšie ceny ropy skresali polročný zisk koncernu Saudi Aramco o vyše desatinu

Oil Well6
Rijád - Saudskoarabská ropná spoločnosť Saudi Aramco oznámila za 1. polrok pokles zisku o vyše desatinu, pod čo sa podpísali nižšie ceny ropy. Napriek tomu si spoločnosť, ktorá prvýkrát zverejnila výsledky za polročné obdobie, udržala pozíciu najziskovejšej firmy sveta.

SPP má záujem rokovať o nadobudnutí aktív spoločností E.ON a RWE

SPP
Bratislava – Slovenský plynárenský priemysel, a. s. (SPP) pozorne sleduje priebeh posudzovania transakcie výmeny majetku medzi energetickými spoločnosťami E.ON a RWE, ktorú v súčasnosti posudzuje Európska komisia.

Shell oznámil pokles zisku v 2. štvrťroku aj za celý 1. polrok

shell gas station 1
Londýn - Britsko-holandský ropný gigant Royal Dutch Shell vo štvrtok oznámil, že jeho zisk v 2. štvrťroku aj za celý 1. polrok 2019 klesol. Odôvodnil to nižšími cenami ropy a zemného plynu a slabšími maržami pri rafinácii. Tieto faktory prevážili aj rast produkcie.

BP zaznamenal v 2. štvrťroku zhruba rovnaký zisk ako vlani

bp petrol station
Londýn - Britský ropný koncern BP zaznamenal v 2. štvrťroku 2019 zhruba rovnaký zisk ako vlani, keďže nárast produkcie ropy a zemného plynu o 4 % mu pomohol vykompenzovať slabší zisk z rafinácie aj nižšie ceny ropy.

Rakúsko vidí veľký potenciál vo vodíku, do ktorého investuje milióny

austrian flag
Viedeň - Rakúsky Klimatický a energetický fond investuje milióny eur do rôznych projektov s cieľom preskúmať možnosti využitia vodíka v oblasti zásobovania energiou a mobility. Rakúsko by sa podľa utorkového vyhlásenia fondu malo stať "vodíkovou krajinou č. 1".

Kvartálny zisk poskytovateľa služieb v ropnom sektore Halliburton sa prepadol

halliburton logo
Houston - Americká spoločnosť Halliburton oznámila za 2. kvartál prudký pokles zisku, napriek rastu dopytu po jej službách na zahraničných trhoch. Kľúčovým trhom pre Halliburton je však Severná Amerika a na tomto trhu dopyt zaznamenal pokles.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...