1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Holandsko ukončí ťažbu plynu v Groningene do 1. októbra

gas fire1
Amsterdam - Holandsko plánuje zastaviť ťažbu zemného plynu v regióne Groningen na severe krajiny od 1. októbra, po 60 rokoch. Oznámila to vláda.

TAVOS druhýkrát v tomto roku zvyšuje ceny vodného a stočného

water tap 2
Piešťany - Trnavská vodárenská spoločnosť (TAVOS), a. s., druhýkrát v tomto roku zvyšuje ceny vodného a stočného.

Spoločnosť OMV Petrom začala rozvíjať plynové pole v Čiernom mori

Oil rig
Viedeň - Rakúsko-rumunská energetická spoločnosť OMV Petrom začala rozvíjať veľké podmorské ložisko zemného plynu v Čiernom mori. Plynové pole Neptun Deep má vyťažiteľný objem približne 100 miliárd metrov kubických (m3) plynu, uviedla spoločnosť v stredu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry APA.

Nemecko a Kazachstan sa dohodli na ďalších dodávkach ropy

oil barrels
Astana - Nemecko a Kazachstan dosiahli dohodu o ďalších dodávkach ropy počas návštevy nemeckého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera v stredoázijskej krajine.

Čína uzavrela s Katarom ďalšiu dlhoročnú dohodu o dodávkach LNG

LNG
Peking - Čína uzavrela s Katarom ďalšiu dlhoročnú dohodu o dodávkach skvapalneného zemného plynu (LNG), aby zvýšila svoju energetickú bezpečnosť.

TotalEnergies kúpi takmer pätinový podiel v NextDecade, podporí export LNG z USA

LNG
Paríž - Francúzska energetická spoločnosť TotalEnergies kúpi za vyše 200 miliónov USD takmer pätinový podiel v americkom producentovi skvapalneného zemného plynu NextDecade. Akvizícia je súčasťou väčšieho kontraktu, ktorý umožní pokračovanie projektu na export skvapalneného zemného plynu (LNG) Rio Grande.

Globálny dopyt po rope by mohol vrcholiť pred koncom dekády

oil refinery
Paríž - Globálny dopyt po rope by mohol dosiahnuť vrchol pred koncom tejto dekády, keďže energetická kríza urýchlila prechod na čistejšie technológie. Uviedla to Medzinárodná agentúra pre energetiku (IEA). TASR správu prevzala z AFP.

Poľská vláda poskytne dodatočnú pomoc energeticky náročným podnikom

polish flag
Varšava - Poľská vláda poskytne v tomto roku ďalšiu pomoc podnikom, ktoré najviac pociťujú dôsledky pretrvávajúcej energetickej krízy. Na základe dohody medzi vládou a odborovým zväzom Solidarita ministerstvo pre rozvoj pracuje na programe kompenzácií dodatočných nákladov na elektrinu a zemný plyn v tomto roku.

Dodávky ruskej ropy cez južnú vetvu ropovodu Družba v júni vzrastú o 16 %

gas pipeline1
Moskva - Dodávky ruskej ropy Urals do Európskej únie (EÚ) cez južnú vetvu ropovodu Družba sa v júni zvýšia o 16 % v porovnaní s májom. Rafinérie v EÚ sa snažia zabezpečiť si viac ropy, keďže sa obávajú prerušenia tranzitu cez Ukrajinu, uviedli dva zdroje. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...