1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nemecko sa snaží o dohodu o plyne so SAE, aby zmenšilo výpadok dodávok z Ruska

gas fire2
Berlín - Nemecko si možno už v najbližších dňoch zabezpečí dodávky skvapalneného zemného plynu (LNG) zo Spojených arabských emirátov, ktoré mu majú pomôcť nahradiť zníženie dodávok z Ruska. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Bloomberg.

OLO má výrazne prispieť k zvýšeniu energetickej sebestačnosti mesta

separation
Bratislava - Bratislavská mestská firma Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) má výrazne prispieť k zvýšeniu energetickej sebestačnosti hlavného mesta.

JA Solar získala najvyššie hodnotenie AAA v rebríčku PV ModuleTech Bankability

solarne panely
Peking - Spoločnosť JA Solar získala 13. septembra najvyššie možné hodnotenie AAA, keď spoločnosť PV Tech zverejnila za tretí štvrťrok 2022 svoj rebríček PV ModuleTech Bankability.

Čína zvýšila vývoz benzínu v auguste takmer na dvojnásobok

oil terminal
Peking - Čína vyviezla minulý mesiac viac než milión ton benzínu. Objem vývozu sa tak v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka zvýšil takmer na dvojnásobok, keď rafinérie reagovali na klesajúci domáci dopyt a zároveň využili nové exportné kvóty. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na údaje čínskej colnej správy.

Ruský koncern Rosnefť zvýšil napriek sankciám zisk za 1. polrok o vyše 10 %

Rosneft logo1
Moskva - Napriek sankciám zaznamenal ruský ropný koncern Rosnefť za prvých šesť mesiacov tohto roka rast zisku o viac než desatinu. Ako spoločnosť uviedla, k dobrým výsledkom jej pomohla aj prísna kontrola nákladov. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Čína bude platiť za ruský plyn v jüanoch a rubľoch

Gazprom building
Moskva - Čína začne platiť za ruský plyn v rubľoch a jüanoch namiesto v eurách a amerických dolároch. Oznámil to v utorok ruský energetický gigant Gazprom.

Energetickú krízu v Európe rieši najbližšie iba výrazné zníženie dopytu

Electricity energy
Miláno/Oslo/Londýn - Jediným realizovateľným krátkodobým riešením na energetickú krízu v Európe bude v prípade úplného odstavenia dodávok plynu z Ruska výrazné obmedzenie dopytu. Uviedol to v utorok viceprezident pre plyn a elektrickú energiu nórskeho energetického koncernu Equinor Helge Haugane.

Maďarsko investuje do 16 mld. eur na zníženie závislosti od dovozu plynu

hungarian flag
Budapešť - Maďarsko plánuje investovať do konca roku 2030 až 16 miliárd eur do zvýšenia produkcie elektrickej energie a skladovacích kapacít, a tým zredukovať závislosť od dovozu plynu. Uviedol to v utorok maďarský minister technológií a priemyslu László Palkovics.

ZSE prevezme kontrolu nad spoločnosťou Východoslovenská energetika Holding

electricity pylons 4
Bratislava – Západoslovenská energetika (ZSE) by mala prevziať kontrolu nad spoločnosťou Východoslovenská energetika Holding (VSEH), pričom transakcia si vyžiada aj prevod 51-percentného podielu VSEH v majetku štátu na ZSE. Slovensko zároveň dostane nové akcie ZSE tak, aby jeho majetkový podiel v ZSE zostal zachovaný.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...