1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výstavba plynovodu Eastring by sa mala začať okolo roku 2022

Plynovod
Bratislava - Projekt Eastring by mal zvýšiť energetickú bezpečnosť v regióne juhozápadnej Európy a pozitívne ovplyvniť konkurenciu na trhu s plynom, čo by sa mohlo prejaviť aj na lepších cenách pre konečných spotrebiteľov.

Ludovika Energy opäť neuspela s prieskumným územím na Jahodnej

radioaktivita11
Košice – Spoločnosť Ludovika Energy neuspela s návrhom na určenie prieskumného územia Kamenné v rekreačnej oblasti Jahodná pri Košiciach.

ExxonMobil postaví v Číne LNG terminál a petrochemický komplex

exxon mobile
Peking - Americký ropný koncern ExxonMobil podpísal dohodu o výstavbe petrochemického komplexu a terminálu na skvapalnený zemný plyn (LNG) na juhu Číny. Uviedli to vo štvrtok miestne médiá.

EÚ ruší ochranné opatrenia proti solárnym panelom z Číny

solar panels2
Brusel - Európska komisia potvrdila, že nepredĺži opatrenia na ochranu obchodu so solárnymi panelmi pôvodom z Číny.

Cena elektriny na burze naznačuje podľa distribučiek jej rast pre domácnosti

growth chart 1
Bratislava - Nárast cien elektriny na energetických burzách v tomto roku naznačuje jej zvýšenie aj pre domácnosti pre budúci rok. Uviedli to pre TASR distribučné spoločnosti ZSE, SSE a VSE.

Nemecko doviezlo vlani najviac ropy z Ruska

oil terminal
Berlín - Pre Nemecko bolo Rusko aj vlani najväčším dodávateľom ropy. Nemci jej nakúpili 36 miliónov ton. V roku 2016 jej import z Ruska dosiahol 33,5 milióna ton.

Ťažba uhlia v Rusku a jeho vývoz sa bude zvyšovať

miner
Kemerovo -  V Kemerove, hlavnom ruskom stredisku ťažby uhlia, v pondelok (27. 8.) za prítomnosti prezidenta Vladimira Putina rokovala komisia pre komplexný rozvoj tepelno-energetického odvetvia krajiny.

OPEC znížil prognózu dopytu po svojej rope pre rok 2019

opec logo
Londýn - Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) znížila prognózu dopytu po svojej rope v budúcom roku, keďže producenti mimo kartel pumpujú na trh viac.

Zisk koncernu Rosnefť sa v 2. kvartáli viac ako zdvojnásobil

Rosneft logo1
Moskva - Najväčší ruský ropný koncern Rosnefť v utorok uviedol, že sa jeho čistý zisk v 2. štvrťroku 2018 viac ako zdvojnásobil. Vďačí za to rastúcim tržbám po zdražení ropy.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...