1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Spoločnosť Rosnefť zrealizuje program ťažby ropy v arktickej oblasti

Rosneft logo1
Moskva - Spoločnosť Rosnefť v roku 2018 dosiahla rekordnú ťažbu 260 miliónov ton uhľovodíkových palív. V sektore sa dostala do prvej desiatky najväčších spoločností sveta. Súčasne sa stala aj najväčším prispievateľom do ruského štátneho rozpočtu.

JAVYS transportoval tretí z 12 parogenerátorov jadrovej elektrárne

Nuclear Energy Plant
Jaslovské Bohunice – V jadrovej elektrárni V1 v Jaslovských Bohuniciach sa v utorok uskutočnila preprava tretieho parogenerátora.

Začala sa plánovaná generálna odstávka 1. bloku elektrárne Mochovce

nuclear logo
Bratislava - Slovenské elektrárne (SE) začali 6. apríla generálnu odstávku prvého bloku Mochoviec (EMO1). Je prvou z odstávok jadrových elektrární plánovaných v roku 2019. Informovala o tom spoločnosť SE.

Japonské rafinérie zastavili dovoz iránskej ropy

oil terminal
Tokio - Po zhruba troch mesiacoch nákupu japonské rafinérie oznámili, že zastavujú dovoz ropy z Iránu. Cieľom je zmestiť sa do lehoty, ktorú majú od USA na dovoz suroviny z blízkovýchodnej krajiny.

Shell začne v apríli s prieskumnými vrtmi pri bulharskom pobreží

oil refinery
Sofia - Ropný koncern Royal Dutch Shell v utorok vyhlásil, že na budúci mesiac začne s prieskumnými vrtmi pri bulharskom pobreží Čierneho mora, kde bude hľadať ropu a zemný plyn.

Vranov nad Topľou má nového partnera v oblasti tepelného hospodárstva

Tepelne rozvody rekonstrukcia ulica
Vranov nad Topľou - Vranov nad Topľou má nového partnera v oblasti tepelného hospodárstva. Stala sa ním spoločnosť Team energo SK, s. r. o., ktorá od doterajšieho správcu — firmy Bukóza energo, a. s., odkúpila časť podniku "Divízia tepelné hospodárstvo Vranov nad Topľou".

Trina Solar prichádza na trh so štyrmi novými sériami modulov a začína novú éru sériovej výroby vysokovýkonných modulov

solar panel
Čína - Trina Solar, popredný globálny poskytovateľ komplexných riešení pre výrobu solárnej energie, prichádza na trh so štyrmi novými sériami modulov, ktoré majú spĺňať rôznorodé potreby fotovoltických aplikácií v rôznych scenároch.

Kaufland spúšťa nabíjacie stanice pre elektromobily

charging e car
Bratislava - Celosvetovo sa počet majiteľov elektrických bicyklov a automobilov aj vďaka ekologickej gramotnosti neustále zvyšuje a inak tomu nie je ani na Slovensku. Ich používaním ale vzniká dopyt po nabíjacích staniciach.

Čistý zisk ČEZ klesol vlani medziročne o 45 % na 10,5 miliardy Kč

CEZ worker
Praha - Čistý zisk energetickej spoločnosti ČEZ klesol vlani medziročne o 45 % na 10,5 miliardy Kč (40,99 milióna eur). Medziročné porovnanie podľa ČEZ v podstatnej miere ovplyvnili jednorazové výnosy za 7,5 miliardy Kč z roku 2017,

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...