1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nafta má ambíciu byť paneurópskym energetickým operátorom

nafta logo
Bratislava - Spoločnosť Nafta v súčasnosti smeruje k pozícii univerzálneho európskeho operátora, ktorý poskytuje služby na garantovanej vysokej úrovni po celej Európe. Uviedol to riaditeľ úseku obchodu a marketingu firmy Ladislav Barkoci v rozhovore pre portál slovgas.sk.

Dánsko otvorilo najväčší škandinávsky veterný park na mori

windfarm full
Kodaň - Dánsky korunný princ Frederik vo štvrtok (22. 8.) oficiálne otvoril najväčší škandinávsky veterný park na mori. Projekt Horns Rev 3 bude schopný dodávať energiu viac než 420.000 domácnostiam, uviedla agentúra DPA.

Jadrová elektráreň Akademik Lomonosov opustila murmanský prístav

nuclear logo2
Murmansk - Prvá plávajúca jadrová elektráreň Akademik Lomonosov odplávala zo severoruského prístavu Murmansk.

Innogy predala RWE podiel vo Východoslovenskej energetike

Innogy rwe
Essen - Energetická spoločnosť Innogy predala podiel vo Východoslovenskej energetike (VSE) svojmu ešte stále materskému koncernu RWE. Cena 49 % podielu firmy Východoslovenská energetika Holding nebola zverejnená.

Rosnefť zaznamenal v 1. polroku nárast čistého zisku o 9,1 %.

Rosneft logo1
Moskva - Najväčšia ruská ropná spoločnosť Rosnefť zaznamenala v 1. polroku nárast čistého zisku o 9,1 %. Pomohol jej priaznivý vývoj cien komodity aj nižšie finančné náklady.

Z Mochoviec do Jaslovských Bohuníc previezli vyhorené jadrové palivo

nuklearna elektraren
Jaslovské Bohunice - Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a. s., (JAVYS) v noci na 20. augusta za prísnych bezpečnostných opatrení prepravila z druhého bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach vyhorené jadrové palivo (VJP)

Exxon Mobil uvažuje o odchode z britských ložísk v Severnom mori

exxon mobile
Irving/Londýn - Americký ropný koncern Exxon Mobil zvažuje, že po vyše 50 rokoch ukončí svoje aktivity v britskej oblasti Severného mora. V nasledujúcich rokoch sa spoločnosť chce viac zameriavať na produkciu z bridlicových ložísk v USA a na nové projekty.

Komunálny sektor má možnosť získať na jednu nabíjaciu stanicu až 5000 eur

elektromobil nabijanie
Bratislava - Ministerstvo hospodárstva (MH) SR a Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) organizujú tento týždeň semináre k výzve zameranej na podporu budovania verejne prístupných elektrických nabíjacích staníc,

Nižšie ceny ropy skresali polročný zisk koncernu Saudi Aramco o vyše desatinu

Oil Well6
Rijád - Saudskoarabská ropná spoločnosť Saudi Aramco oznámila za 1. polrok pokles zisku o vyše desatinu, pod čo sa podpísali nižšie ceny ropy. Napriek tomu si spoločnosť, ktorá prvýkrát zverejnila výsledky za polročné obdobie, udržala pozíciu najziskovejšej firmy sveta.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...