1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Japonské rafinérie zastavili dovoz iránskej ropy

oil terminal
Tokio - Po zhruba troch mesiacoch nákupu japonské rafinérie oznámili, že zastavujú dovoz ropy z Iránu. Cieľom je zmestiť sa do lehoty, ktorú majú od USA na dovoz suroviny z blízkovýchodnej krajiny.

Shell začne v apríli s prieskumnými vrtmi pri bulharskom pobreží

oil refinery
Sofia - Ropný koncern Royal Dutch Shell v utorok vyhlásil, že na budúci mesiac začne s prieskumnými vrtmi pri bulharskom pobreží Čierneho mora, kde bude hľadať ropu a zemný plyn.

Vranov nad Topľou má nového partnera v oblasti tepelného hospodárstva

Tepelne rozvody rekonstrukcia ulica
Vranov nad Topľou - Vranov nad Topľou má nového partnera v oblasti tepelného hospodárstva. Stala sa ním spoločnosť Team energo SK, s. r. o., ktorá od doterajšieho správcu — firmy Bukóza energo, a. s., odkúpila časť podniku "Divízia tepelné hospodárstvo Vranov nad Topľou".

Trina Solar prichádza na trh so štyrmi novými sériami modulov a začína novú éru sériovej výroby vysokovýkonných modulov

solar panel
Čína - Trina Solar, popredný globálny poskytovateľ komplexných riešení pre výrobu solárnej energie, prichádza na trh so štyrmi novými sériami modulov, ktoré majú spĺňať rôznorodé potreby fotovoltických aplikácií v rôznych scenároch.

Kaufland spúšťa nabíjacie stanice pre elektromobily

charging e car
Bratislava - Celosvetovo sa počet majiteľov elektrických bicyklov a automobilov aj vďaka ekologickej gramotnosti neustále zvyšuje a inak tomu nie je ani na Slovensku. Ich používaním ale vzniká dopyt po nabíjacích staniciach.

Čistý zisk ČEZ klesol vlani medziročne o 45 % na 10,5 miliardy Kč

CEZ worker
Praha - Čistý zisk energetickej spoločnosti ČEZ klesol vlani medziročne o 45 % na 10,5 miliardy Kč (40,99 milióna eur). Medziročné porovnanie podľa ČEZ v podstatnej miere ovplyvnili jednorazové výnosy za 7,5 miliardy Kč z roku 2017,

Po rokoch útlmu ťažby chce mexický Pemex prudko zvýšiť počet ropných vrtov

Oil Well6
Mexiko - Mexický ropný koncern Pemex plánuje tento rok strojnásobiť počet ropných vrtov na vyše 500. Cieľom je výrazne zvýšiť produkciu po desaťročí jej útlmu.

Zisk nemeckého koncernu RWE vlani klesol

RWE logo
Essen - Pokles výroby elektriny z hnedého uhlia a jadra rovnako ako zníženie veľkoobchodných cien mali vlani negatívny vplyv na hospodárske výsledky nemeckého elektrárenského koncernu RWE.

Rusko chce pokračovať v tranzite zemného plynu cez Ukrajinu

gas pipeline1
Moskva - Ruský premiér Dmitrij Medvedev, ktorý je na pracovnej návšteve v Bulharsku, povedal, že Moskva je pripravená pokračovať v tranzite zemného plynu cez Ukrajinu aj po roku 2019 napriek výstavbe plynovodu Severný prúd 2, ktorý povedie po dne Baltského mora.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...