1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

India plánuje rokovať s Iránom o obnovení nákupu ropy

Oil well 3
Teherán – India plánuje začať rokovania o dodávkach ropy z Iránu. Nová indická vláda sa pripravuje na rokovania s Teheránom o tom, akým spôsobom obísť americké protiiránske sankcie. Možnosťou bude realizovať platby v národnej mene.

Bez jadrových elektrární sa nedajú dosahovať ciele v ochrane klímy

nuclear power 3
Frankfurt nad Mohanom – Bez rozvoja jadrovej energetiky je dosiahnutie cieľov v ochrane klímy ohrozené. Hrozí, že sa dostanú do ovzdušia ročne ďalšie milióny ton oxidu uhličitého (CO2).

Nord Stream 2 môže meškať, podľa A. Millera však bude zdržanie minimálne

Gazprom gas tank
Moskva - Ruský štátny koncern Gazprom nevylučuje omeškanie vo výstavbe sporného plynovodu Nord Stream 2 do Nemecka. Podľa šéfa Gazpromu Alexeja Millera však bude prípadné zdržanie minimálne.

ČEZ zvýšil v 1. kvartáli čistý zisk o 14 %

CEZ worker
Praha - Český elektrárenský koncern ČEZ zvýšil v 1. štvrťroku zisk aj tržby. Dôvodom bolo zdraženie elektriny spolu s nárastom produkcie.

Zisk OMV v 1. kvartáli klesol

omv petrol station 1
Viedeň - Rakúska ropná a plynárenská spoločnosť OMV v piatok uviedla, že čistý zisk v 1. štvrťroku klesol, pretože nepokoje v Líbyi negatívne ovplyvnili jej výsledky.

Risen Energy, čínsky výrobca solárnych modulov, vstupuje do strategického partnerstva so spoločnosťou Providence Asset Group, aby spoločne rozšírili činnosť do oblasti Nového Južného Walesu v Austrálii

solar panel
Ningbo, Čína - Risen Energy Co., Ltd., čínsky výrobca solárnych modulov, oznámil, že vstupuje do strategického partnerstva so spoločnosťou Providence Asset Group.

Tržby aj zisk koncernu Royal Dutch Shell v 1. štvrťroku klesli

shell gas station 1
Londýn - Ropný koncern Royal Dutch Shell vo štvrtok oznámil, že jeho zisk v 1. štvrťroku klesol. Napriek tomu prekonal odhady analytikov, keďže nižšie príjmy z rafinácie vykompenzovali vyššie ceny skvapalneného plynu.

Eni zaznamenala v 1. štvrťroku nárast čistého zisku o 15 %

eni logo
Miláno - Talianska ropná a plynárenská spoločnosť Eni, najväčšia v krajine, dosiahla v prvých troch mesiacoch roka nárast čistého zisku o 15 %.

EPH kupuje elektrárne Kilroot a Ballylumford v Severnom Írsku

EPH logo
Bratislava/Praha – Energetický a průmyslový holding, a. s., (EPH), ktorý je spolumajiteľom Slovenských elektrární, kupuje od AES Corporation (AES) severoírske elektrárne Ballylumford a Kilroot.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...