1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Investície do čistej energie v USA dosiahli v roku 2023 rekordnú úroveň

dollars
Washington - Investície do veterných a solárnych elektrární v USA dosiahli v minulom roku rekordnú úroveň, ktorá však nepostačuje na splnenie cieľov v oblasti boja proti zmene klímy.

Slovnaft stále nemá dlhodobú zmluvu na dovoz alternatívnej ropy s JANAF

Slovnaft logo
Bratislava - Bratislavská rafinéria Slovnaft aktuálne dováža alternatívnu ropu cez chorvátsky ropovod spoločnosti JANAF bez riadnej zmluvy a za niekoľkonásobne vyššie ceny, ako je európsky štandard.

Cena tepla pre byty v Žiari nad Hronom podľa primátora P. Antala poklesne

veolia logo
Žiar nad Hronom - Pre byty v meste Žiar nad Hronom sa v priemere fakturačná cena tepla na rok 2024 zníži oproti cene tepla v roku 2023 o viac ako tri percentá. Informoval o tom žiarsky primátor Peter Antal po rokovaní s predstaviteľmi spoločnosti Veolia Energia Žiar nad Hronom, ktorá je výrobcom a dodávateľom tepla a úžitkovej vody v meste.

IEA varuje pred klesajúcimi zásobami ropy

oil terminal
Paríž - Medzinárodná agentúra pre energetiku (IEA) varovala pred poklesom zásob ropy, aj keď globálny rast dopytu stráca na sile.

Nórsky ropný priemysel plánuje v roku 2025 rekordné investície

norway flag
Oslo - Ropné spoločnosti v Nórsku plánujú v roku 2025 rekordné investície do prieskumu, nových vrtov aj do prepravy potrubím. Ukázali to predbežné údaje nórskeho štatistického úradu.

Mesto Dolný Kubín ušetrilo v roku 2023 na energiách vyše 800.000 eur

Electricity energy
Dolný Kubín  - Dolnokubínska samospráva ušetrila za minulý rok viac ako 800.000 eur na energiách. Z toho 550.000 štátnej pokladnici a ďalších 280.000 tej mestskej. Informoval o tom primátor Ján Prílepok. Podarilo sa to najmä zásluhou rozhodnutia nakupovať elektrickú energiu na burze prostredníctvom spotových cien.

Švédsky energetický koncern Vattenfall zaznamenal pokles zisku o vyše 60 %

Vattenfall logo
Štokholm - Švédsky energetický koncern Vattenfall zaznamenal za 4. štvrťrok pokles zisku o viac než 60 %. Dôvodom sú nižšie ceny energií. Šéfka spoločnosti však upozornila na pokračujúce výkyvy na trhu, keďže nových zdrojov energie nie je dostatok.

Rakúski predstavitelia kritizujú české plány na rozšírenie jadrových elektrární

nuclear
Viedeň - Rakúsko kritizuje plánované rozširovanie jadrovej energetiky v Českej republike. V súvislosti s tendrom na výstavbu až štyroch nových reaktorov v elektrárni Dukovany na južnej Morave a v lokalite Temelín v južných Čechách hovoria rakúski predstavitelia o bezpečnostných rizikách a útoku na vzájomné vzťahy.

Rusko pomohlo Rakúsku stať sa exportérom energie

gas pipeline1
Viedeň - Rakúsko vlani po prvý raz za dve desaťročia vyviezlo viac energie ako doviezlo vďaka stabilným tokom zemného plynu z Ruska a nižšej spotrebe energie v krajine.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...